Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЮСЗ ЗРАЗКИ
[ Скачать с сервера (115.6 Kb) ] 23.01.2018, 20:10
Загальна характеристика ЮСЗ, передбаченого ч.2 ст.189 КК
1. Класифікація ЮСЗ за окремими підставами:
1.1.За ступенем суспільної небезпеки – кваліфікований.
1.2.За особливостями конструкції об’єктивної сторони – формально-матеріальний (передбачає наслідки у вигляді шкоди від пошкодження чи знищення майна та наслідки у вигляді значної шкоди потерпілому як альтернативу іншим кваліфікуючим ознакам, які характеризують не наслідки, а інші елементи ЮСЗ).
1.3.За способом описання в кримінальному законі – складний (передбачає альтернативні ознаки і, відповідно, альтернативні різновиди ЮСЗ).
2. Особливості злочину, відображеного в ЮСЗ:
2.1. Ступінь тяжкості – тяжкий злочин .
2.2.Особливості загального кримінально-правового змісту (простий чи складний) – у окремих своїх різновидах може бути складним (наприклад, вимагання, вчинене з погрозою вбивства), інші різновиди можуть бути простими (наприклад, вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб) .
2.3.Форма вини – у більшості різновидів може бути лише умисел; у тому різновиді, який передбачає наслідки у вигляді шкоди від пошкодження чи знищення майна, може мати місце так звана складна вина (ставлення суб’єкта до заподіяння такої шкоди може відповідати змісту необережної вини); в цілому умисний злочин.
3.Особливості деяких характеристик ЮСЗ:
3.1. Особливості окремих компонентів ЮСЗ (ознак, елементів і зв’язків): наявність альтернативних ознак, елементів, форм злочину; якщо є нетипові зв’язки, у чому саме вони проявляються:
а) альтернативні ознаки передбачені на рівні основного ЮСЗ, альтернативними є і кваліфікуючі ознаки;
б) альтернативні кваліфікуючі ознаки характеризують різні елементи ЮСЗ, в тому числі ті, які не були передбачені на рівні основного ЮСЗ (зокрема, наслідки);
в) специфічною є «структура» діяння – на рівні основного ЮСЗ передбачено дві обов’язкові окремі дії – «вимога…» і «погроза…»; до цих дій, «перенесених» у кваліфікований ЮСЗ, можуть «додаватись» дії, передбачені у кваліфікуючих ознаках;
г) між діями на рівні основного ЮСЗ наявний так званий функціональний зв’язок; такий зв’язок також може мати місце між цими діями і пошкодженням чи знищенням майна.
3.2. Наявність бланкетних та (чи) оціночних ознак – банкетною, зокрема, є ознака «близькими родичами» (характеризую потерпілого на рівні основного ЮСЗ), оціночною – ознака «значна шкода потерпілому».
3.3 . Наявність нетипових чи некоректних характеристик; якщо є, то у чому їх специфіка (особливості змісту вини, особливості утворення кваліфікованого ЮСЗ тощо):
а) в окремих різновидах кваліфікованого ЮСЗ: 1) має місце специфіка змісту умислу у формальному ЮСЗ; 2) при так званій складній вині наявне поєднання елементів умислу і необережності;
б) щодо окремого різновиду кваліфікованого ЮСЗ може мати місце нетиповий варіант його утворення (погроза вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень може не «додаватися» до відповідних ознак основного ЮСЗ, а «заміщувати» одну з таких ознак – в даному разі ознаку «з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами» у її «вузькому» розумінні.
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: лабораторна робота, магістерська, скачать реферат, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, курсова, курсовая работа, доповідь з права, курсач, дипломна
Просмотров: 505 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно