Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 26.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

Вплив кримінально – правових санкцій на свідомість людей
[ Скачать с сервера (34.5 Kb) ] 15.08.2017, 21:05
Вплив кримінально – правових санкцій на свідомість людей
В нашому законодавстві існує безліч типів правопорушень: кримінально – правові, цивільно – правові, адміністративні, дисциплінарні тощо. Кримінально – правові правопорушення в нашому законодавстві прийнято називати злочинами. Специфіка злочину полягає в тому, що він є більш небезпечним ніж будь – яке інше правопорушення. Він має найбільший рівень суспільної небезпечності. Тому для запобігання злочинів держава повинна мати певні важелі впливу на суспільство. Одним з таких важелів є кримінальне законодавство.
Люди утримуються від порушення закону лише в двох випадках: 1) завдяки своїм моральним цінностям. В цьому випадку людина розуміє, що зробивши злочин вона завдасть шкоду суспільству і державі, тому вону утримується від такої поведінки; 2) під страхом покарання. В цьому випадку особа знає, що вчинивши злочин вона буде нести кримінальну відповідальність. На мою думку, сьогоднішнє українське суспільство переважно керується другою причиною. Саме тому нашій державі кримінальні санкції відіграють важливу роль.
Тут виникає перша проблема нашого кримінального кодексу. Я вважаю, що санкції за деякі покарання занадто низькі. Наприклад, ст. 152 пердбачає за згвалтування покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років, ст 156 про розбещення неповнолітніх передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років, ст. 120 про доведення до самогубства – до 3 років позбавлення волі. В той же час змова про насильницьку зміну конституційного ладу карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Тобто ми бачимо, що злочини протии честі, гідності і недоторканості особи караються легше ніж злочини протии держави. Але чи не написано в Конституції України, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю(ст. 3)? Ми спостерігаємо колізію між кримінальним кодексом і Конституцією України, вже не кажучи про те, що такі низькі покарання сприяють вчинення злочинів.
Також розділ про злочини проти статевої свободи має ще один недолік. На мою думку санкція за згвалтування неповнолітнього чи неповнолітньої ( позбавлення волі на строк від 7 до 12 років) неправильна. В народі це явище отримало назву педофілія. Психологи зазначають, що схильність до педофілії – це стійка хвороба людини, яка не може бути вілікувана без бажання особи лікуватися. Тобто це така хворба, яка сама собою не пройде. Такі люди не зупиняться на одному згвалтуванні. Вони будуть продовжувати вчинювати такі злочини навіть після застосованих до них санкцій. Зазвичай педофіли не відсиджують повного строку і виходять на волю набагато раніше( за хорошу поведінку). Це дає їм можливість до вчинення повторних злочинів данного типу. Більшість громадян України вважають, що педофілів треба довічно ізолювати або каструвати. В Ураїні же відсутність ефективних засобів боротьби з педофілами породжує як саму педофілію, так і суспільной самосуд, який в свою чергу вважається незаконним. Також існує проблема, що згвалтовані діти не сповіщають батьків про вчинений злочин. По оцінкам кримінологів таких дітей приблизно 90% . Головною причиною цього є те що діти соромляться або бояться розсказати про згвалтування.
Ще одним чинником, що впливає на скоюванність злочинів в Україні – це відсутність смертної кари. Неможливо не погодитися, що запровадження смертної кари дуже сильно б вплинуло на мораль людей. Особа багато раз подумає чи треба вчиняти злочин, тому що вона ризикує бути страченою. Але в цьому аспекті я погоджуюсь з нпшою державою. Який би тяжкий злочин не вчинила особа, не можна її страчувати бо це суперечить ст. 3 Конституції. Як держава може визнавати життя людини однією з навищих соціальних цінностей, якщо вона сама це життя відбирає. На мою думку це неправильно. Також, оскільки, смертна кара застосовується переважно за вбивство, то тут наявний давній принцип Таліону – око за око. Сьогодні такий принцип не можна використовувати тому, що ми живемо в іншу епоху і у нас зовсім інші моральні цінності і культура, ніж ті, які були в давнину.

Назарчук Володимир 2 курс 1 група
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: дисциплінарні, адміністративні, скачать безплатно, цивільно – правові, кримінально – правові
Просмотров: 430 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно