Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 29.12.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

Шлюбний договір
[ Скачать с сервера (24.5 Kb) ] 04.12.2013, 22:57
Перші спроби узагальнення наукового поняття шлюбного договору були зроблені Ф.А.Блокгаузом і І.А.Ефроном більше ніж 100років тому в енциклопедичному словнику, в якому вони записали, що «шлюбний договір» є юридичним терміном сімейного права, який означає викладену в спеціальному акті угоду, укладену до чи після вступу в шлюб і визнає майнові і деякі немайнові відносини, які випливають із шлюбного союзу, як для ти хто взяв шлюб, так і для третіх осіб, інтереси яких можуть стикатися з інтересами того чи іншого подружжя або їх обох.
В українському законодавстві інститут шлюбного контракту має досить коротку історію. Норми про шлюбний контракт вперше були введені до КпШС Законом України від 23 червня 1992 р. № 2488-12. Відповідно до нововведеної ст. 27-1 КпШС України "особи, які беруть шлюб, мають право за власним бажанням укладати угоду щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний контракт), в якій передбачити майнові права і обов'язки подружжя.
Справедливо зауважила І.В.Жилінкова, сучасне розуміння шлюбного договору не відзначається новизною, оскільки як правило, він визначається як різновид цивільно-правових угод, і на нього розповсюджуються загальні правила, що стосуються угод. Цей факт важко заперечити, як неможливо заперечити і той факт, що шлюбний договір має ряд особливостей, які мають бути враховані у сучасному визначення його поняття з огляду на складну правову конструкцію.
Таке визначення дає В.К.Антошкіна щодо шлюбного договору – це домовленість осіб, які мають намір укласти шлюб або подружжя, за допомогою якої визначаються майнові права подружжя в шлюбі та (або) у випадку його розірвання .
А.Ігнатенко та Н.Скрипніков визначають шлюбний договір, у першу чергу, як правочин, який грунтується на рівності сторін, а Н.Звенигородська доповнює – «суть якого становить домовленість осіб, що висловлює їх спілну волю». На думку М. Антокольської, щодо шлюбного контракту неможливо довести його специфічну сімейно-правову сутність, яка відмежовує його від цивільно-правових договорів, а тому він є цивільно-правовою угодою з певною специфікою.
Характеристика шлюбного договору.
- Шлюбний договір – це договір, укладений особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, або подружжя (ст..92 СК України). Метою шлюбного договору є врегулювання виключно майнових відносин подружжя, визначення їхніх майнових прав та обовязків як власне подружжя, так і батьків.
- Двосторонній характер шлюбного договору зумовлює взаємне виникнення у кожної зі сторін відповідних прав та обов’язків.
- Шлюбний договір є консенсуальним, оскільки для його виникнення необхідні зустрічні волевиявлення двох сторін та, крім того, між сторонами має бути досягнуто згоди з усіх істотних умов.
- Характеризується як оплатний, і як безоплатний. І.В.Жилінкова вважає, що шлюбні договори у переважній більшості випадків є платними,зокрема тому, що кожний із подружжя передає майно у спільну сумісну власність чи спільне користування.
- Може носити як строковий, так і безстроковий характер.
- Права та обов’язки сторін виникають у подружжя з моменту досягнення ними обопільної згоди з усіх істотних пунктів договору.
- Момент набрання чинності шлюбного договору має певні особливості. Ці особливості зумовлені тим, що для цього виду договору передбачені спеціальні вимоги стосовно оформлення – укладання у письмовій формі і нотаріально посвідчення,без додержання яких він не може вважатися дійсними.
- Що стосується шлюбного договору, укладеного подружжям, то він набирає чинності з моменту його нотаріального посвідчення.
- Щодо відповідальності у шлюбному договорі, то може самостійно встановлюватись сторонами у договорі за зобов’язаннями перед третіми особами, а також виникає в результаті порушення однією зі сторін шлюбного договору договірних зобов’язань.
- Щодо віку, я якого особи мають право самостійно укладати договір, то він збігається зі шлюбним віком. Шлюбний договір укладається у трьох примірниках: один зберігається у нотаріальній конторі, інші видаються кожному з подружжя. Укладається у письмовій формі.
Отже, шлюбний договір - це документ, який укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується між подружжям, а також особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, регулює майнові відносини між подружжям (наприклад, визначає розмір часток кожного із подружжя зі спільного майна), у тому числі визначає їхні майнові права та обов'язки як батьків. У шлюбному договорі може бути встановлено загальний строк його дії, а також строки тривалості окремих прав та обов'язків. Подружжя може вносити зміни до шлюбного договору, укладаючи відповідний договір, який підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення. У разі, коли розмір частки при поділі майна дружини та чоловіка неможливо визначити за домовленістю між ними або за шлюбним договором, спір може бути вирішений судом.

Категория: Мои файлы | Добавил: everyone | Теги: курсовая Шлюбний договір, Шлюбний договір, расчетка, Отчет, тема реферата Шлюбний договір, скачать реферат Шлюбний договір, закачать Шлюбний договір
Просмотров: 1005 | Загрузок: 94 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно