Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

Розробка загальної структури корпоративної мережі передавання даних
[ Скачать с сервера (128.0 Kb) ] 10.02.2018, 22:33
Спроектувати корпоративну мережу передавання даних організації (навчального закладу, проектного інституту, банку, виробничого підприємства, заводу та ін.), яка повинна забезпечити своїм користувачам наступні послуги:
- доступ до розподілених інформаційних, програмних та технічних ресурсів;
- передавання мультимедійного трафіку;
- проведення аудіо та відео конференцій;
- вихід в мережу Internet.
При виконанні курсового проекту необхідно:
- розбити структуру корпоративної мережі, до складу якої входять локальна мережа головного підрозділу та локальні мережі географічно віддалених філій;
- вибрати та обґрунтувати технології для побудови мережі кампусу головного підрозділу (Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Token Ring, FDDI та ін.);
- вибрати та обґрунтувати мережу доступу до віддалених філій (КТЗНК, ISDN, Х.25 Internet та ін.);
- обґрунтувати вибір для локальної мережі головного підрозділу необхідного комунікаційного обладнання, мереженої операційної системи та стеку комунікаційних протоколів TCP/IP;
- розробити структурну схему мережі головного підрозділу;
- виконати структуризацію IP-мережі головного підрозділу, визначити маску та унікальні ідентифікатори підмереж, ідентифікатори хостів в підмережах;
- визначити основні характеристики мережі передавання даних.

Номер залікової книжки: 0509420
Вихідні дані для проектування, які визначаються на основі номера залікової книжки (НЗК) студента наступні:
а) число філій корпоративної мережі п=3, бо передостання цифра НЗК є парною;
б) відстань між мережою головного підрозділу та
найближчою філією d=420 кілометрів, оскільки вона визначається трьома останніми цифрами НЗК;
в) число т будинків у кампусі головного підрозділу визначається останньою цифрою НЗК:

НЗК 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
m 4 3 2 4 3 2 4 3 2 4
Отже, m=4;
г) число вузлів в мережі головного підрозділу к=200, бо воно визначається як добуток двох останніх цифр НЗК на 10;
д) число поверхів р центрального будинку головного підрозділу становить 5, бо к=200;
є) для мережі головного підрозділу регіональним Internet провайдерам виділена наступна ІР-адреса:
187.20.0.0 , де 20 - дві останні цифри НЗК виконавця проекту.

2. Розробка загальної структури корпоративної мережі передавання даних.
До складу корпоративної мережі входять мережа головного підрозділу (LAN1) та віддалені від неї на відстань, відповідно мережі двох філій (LAN2, LAN3, LAN4). При цьому відстань між мережею головного підрозділу корпорації до найближчої філії становить 420 км.
Локальні мережі головного підрозділу організації та філій побудовані на базі технологій Fast Ethernet. Так як філії розташовані на великих відстанях від головного підрозділу, для їх зв'язку з мережею LAN1 використана телефонна мережа на основі цифрової технології з інтегрованими послугами ISDN. При цьому маршрутизатори локальних мереж до телефонної мережі під'єднані з допомогою асиметричної цифрової абонентської лінії ADSL. Порт першого маршрутизатора Rl LAN головного підрозділу корпоративної мережі під'єднаний до мережі Internet.
Порти маршрутизаторів, які під'єднані до WAN, містять апаратуру передавання даних і підтримують протоколи технології ISDN, а порти, під’єднані до LAN, - протоколи цих технологій.
Термін "TCP/IP" звичайно позначає усе, що зв'язано з протоколами TCP і IP. Він охоплює ціле сімейство протоколів, прикладні програми і навіть сама мережа . TCP/IP - це технологія міжмережевої взаємодії, технологія internet. Мережа , що використовує технологію internet, називається "internet". Якщо мова йде про глобальну мережу, що поєднує безліч мереж з технологією internet, то її називають Internet.
Я вибрав стек комунікаційних протоколів TCP/IP, тому що він має ряд переваг і задовольняє поставлені умови.
Особливості стеку TCP/IP:
1. Забезпечення роботи ОМПД, до складу якої входять як локальні так і глобальні мережі, побудовані за стандартами різних мережевих технологій.
2. Відсутність обмежень на максимальну довжину пакетів, що досягається шляхом їх фрагментації при передачі в мережу з меншим значенням найбільшої довжини кадрів.
3. Використання гнучкої адресації мереж та вузлів у цих мережах.
4. Багатофункціональність, широкий набір стандартних протоколів, які забезпечують збір інформації про структуру мережі та визначення оптимального маршруту передавання пакетів і їх просування до адресата.
5. Висока надійність роботи.

3. Розробка локальної мережі кампусу головного підрозділу організації
Як видно зі схеми (див.Додаток 2), мережа кампусу головного підрозділу корпорації розміщена в чотирьох будинках і побудована за технологією Fast Ethernet. Топологія мережі - ієрархічна зірка.
У головному будинку кампусу розміщені маршрутизатори R1 і R2, центральний комутатор S1 та підмережі одного відділу. Підмережа цього відділу побудована за технологією Fast Ethernet, яка використовує метод доступу до середовища CSMA/CD і забезпечує швидкість передавання даних - 100 Мбїт/сек. При цьому використана специфікація 100Base-TX.
Комп'ютери однієї групи цього відділу під'єднані до портів концентратора h1- h2, який з'єднаний з портом комутатора s2. Комп'ютери другої групи цього відділу під'єднані до портів концентратора h3, який з'єднаний з портом комутатора s3, до одного з портів, якого під'єднана також станція безпровідного зв'язку RS 1. Використання в корпоративній мережі безпровідного зв'язку дозволяє при проведенні відеоконференцій та симпозіумів підключати до мережі переносні комп'ютери типу LAPTOP. До портів комутатора s3 цього відділу під'єднаний потужний комп'ютер, на якому розміщені Web-сервер, поштовий сервер, файловий сервер та сервер друку. Для під'єднання цього сервера в комутаторі s3 використаний транкінг-порт із швидкістю передавання повнодуплексному режимі 200 Мбіт/сек.
До комататора s4 під’єднані ком’пютери чотирьох відділів.
Підмережі двох відділів побудовані відповідно на комутаторах s5, s6, з використанням концентраторів h4 – h9. Для під'єднання серверів в комутаторі s4 використані два транкінг-порти із швидкіспю передавання повнодуплексному режимі 200 Мбіт/сек. Також до комутатора s5 під’єднаний потужний сервер, де розміщені поштовий сервер, файловий сервер та сервер друку.
До кумутатора s7 під’єднині два відділи, які побудовані на концентраторах h10 – h14, також до нього під'єднані потужні комп'ютери, на яких розміщені Web-сервер, поштовий сервер, файловий сервер та сервер друку. До кумутатора s8 під'єднана станція безпровідного зв'язку RS 2.
До кумутатора s9 під’єднаний відділ, який побудований на концентраторах h15 – h19, також до нього під'єднані потужні комп'ютери, на яких розміщені Web-сервер, поштовий сервер, файловий сервер та сервер друку.
Розподілені сегменти, які з'єднують комутатори відділів з центральним комутатором головного корпусу побудовані за специфікацією 100Base -FX.
Підмерєжа відділу, розміщеного в 1-му будинку, будувалася заново за технологією Fast Ethernet. Підмерєжі 2-го, 3-го і 4-го будинків також будувалися заново за технологією Fast Ethernet. Специфікації для побудови розподілених сегментів вибиралися виходяче з критеріїв їх довжини, інтенсивності трафіку та економічності.
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь, дипломн, доповідь з права., курсовая работа, магістерська, лабораторна робота, курсач, скачать реферат, курсова, КОНТРОЛЬНА
Просмотров: 528 | Загрузок: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно