Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 26.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

Правобічне гідроцеле
[ Скачать с сервера (27.6 Kb) ] 10.09.2017, 10:26
Паспортна частина
ПІП: Могильченко Володимир Степанович
Дата народження: 17.10.1927 р.н.
Адреса: м. Київ, Оболонський район, вул. бережанська 16А
Моб. тел. 0931980202
Місце роботи: пенсіонер
Направлений: дільничним лікарем урологом Некрасова О.І.
Дата поступленн: 18.05.2016р.
Діагноз при поступленні: Водянка правого яєчка
Клінічний діагноз: Правобічне гідроцеле. Доброякісна гіперплазія простати.

Скарги хворого:
На момент поступлення хворий скаржиться на збільшення у розмірах правої половини калитка та незручність під час ходьби. Також хворого турбує часте нічне сечовипускання, та відчуття не повного опорожнення сечового міхура.
Анамнез захворювання:
Вважає себе хворим останні 3 місяці, з моменту незначного збільшення правої половини калитки. Початок захворювання пов’язує з незначною травмою калитки під час господарських робіт вдома. Зі слів хворого розміри калитки поступово збільшувалися і 12.05. він звернувся до дільничного лікаря уролога, який встановив діагноз водянка правого яєчка. Дільничний уролог направив хворого до «Олександрівської клінічної лікарні» для подальшого обстеження та оперативного лікування. Хворий відмічає що вдавався до самолікування, яке не приносило полегшення і розміри калитки проводжували збільшуватися тим самим збільшуючи дискомфортні відчуття. 18.05. хворий звернувся до приймального відділення і був госпіталізований до урологічного відділення №1 Олександрівської клінічної лікарні.
Анамнез життя:
Соціально-економічні умови проживання хворого задовільні, алергологічний, сімейний та венерологічний анамнези не обтяжені. Перенесені раніше захворювання сечовидільної та статевої системи заперечує. Статеве життя не регулярне. Оперативні втручання: апендектомія (1980). Фізичній і психічний розвиток відповідно до віку. Шкідливі звички заперечує.
Дані об’єктивного обстеження:
Загальний стан хворого – задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Тілобудова нормостенічна. Зріст 160. Вага 61. Температура тіла 36,7ºС. Шкіряні покриви чисті, тургор збережений. Язик вологий, не обкладений. Набряки відсутні. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені.
а) Сечостатева система
Сечовипускання вільне переважно вдень, вночі відмічається часте сечовипускання що поєднується з відчуттям не повного спорожнення сечового міхура. Пальпаторно відмічається пухлиноподібне утворення калитки справа, безолісне, не гіперймоване. Поперекова ділянка без особливостей. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Пальцеве ректальне дослідження: відмічається збільшення у розмірах передміхурової залози. Залоза гладка, відмічається згладження міждольвої борозди.
б) Серцево-судинна система
АТ 120/80 мм.рт.ст. Пульс 86/ хв, однаковий на обох руках, ритмічний, дефіцит пульсу відсутній. Перкуторно - ліва границя серця на 2 см ліворуч від лівої середньоключичної лініі, верхня - третье між ребер`я, права - на 1 см праворуч від краю грудини. Тони серця приглушені, ритмічні, патологічних шумів не вислуховується. Аускультація магістральних судин без особливостей. Варикозно розширені вени відсутні.
в) Дихальна система
ЧДР 16/хв, поверхневе. Форма грудної клітки - нормостенічна. Обидві половини грудної клітки симетричні в акті дихання. Пальпація без особливостей. Голосове тремтіння симетричне. Перкуторно ясний легеневий звук над всією ділянкою легень. Рухливість нижніх легеневих полів 6 см справа і зліва. Аускультативно везикулярне дихання. Хрипи, крепітація, шум тертя плеври не вислуховуються.
г) Травна система
Язик вологий, не обкладений. Запах з рота без особливостей. При поверхневій пальпації живіт мʼякий, безболісний. Глибока пальпація кишечнику без особливостей. Захисне напруження мʼязів живота не визначається. Симптом Щьоткіна-Блюмберга негативний. Ознаки асциту (флюктуація, притуплення в відлогих місцях живота) не виявлені. Грижові випячування відсутні. Печінка не збільшена. Розміри по Курлову 10х9х7 см. При пальпації безболісна, край гладкий. Селезінка не пальпується. Міхурові симптоми негативні.
д) Ендокринна система
Щитоподібна залоза не збільшена, нормальної щільності.
е) Нервова система
Свідомість ясна. Рухова сфера і чутливість без змін.
Попередній діагноз:
Враховуючи скарги хворого на збільшення правої сторони калитки та дискомфорт під час ходьби. Також беручи до уваги те, що збільшення відбувається поступово з моменту незначної травми . Враховуючи дані об’єктивного обстеження: збільшення правої половини калитки, за рахунок туго-еластичного безболісного утворення. Беручи до уваги результати ректального дослідження: збільшення передміхурової залози, згладження між дольової борозни. Враховуючи все вище зазначене можна поставити наступний попередній діагноз: Правобічне гідроцеле, гіперплазія простати.
Рекомендовано: Дообстеження та оперативне лікування

План обстеження:
1) Загальний аналіз крові + група, резус
2) Загальний аналіз сечі
3) Біохімічний аналіз крові (білірубін, амілаза, глюкоза, сечовина, креатинін, АСТ/АЛТ, холестерин, білок, сечова кислота)
4) Коагулограма
5) Імуноферментний аналіз на PSA
6) Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, малого тазу та заочеревинного простору.

Результати обстеження:
1) ЗАК
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: Ускладнення, скачать безплатно, Правобічне гідроцеле, історія хвороби
Просмотров: 523 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно