Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 26.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

ПОРЯДОК РОБОТИ ПО ОТРИМАННЯ ПАТЕНТІВ
[ Скачать с сервера (96.0 Kb) ] 08.07.2017, 15:08
ПОРЯДОК РОБОТИ ПО ОТРИМАННЯ ПАТЕНТІВ
Всю роботу з отримання патенту можна умовно розділити на кілька етапів:
- Попередній етап;
- Етап подачі заявки та проведення формальної експертизи;
- Етап отримання патенту.

ПОПЕРЕДНІЙ ЕТАП.
Після отримання заявки на отримання патенту фахівці Агентства:
- Конкретизують з вами суть об'єкта патентування;
- Проводять попередній аналіз об'єкта патентування;
- Представляють рекомендації щодо способів захисту та порядку роботи;
- Пропонують попередній розрахунок витрат;
- Погоджують необхідність попереднього патентного пошуку;
- Представляють проекти Договорів на виконання робіт патентному пошуку та Договору на підготовку і подачу заявки на отримання патенту.

ЕТАП ПОДАЧІ ЗАЯВКИ та проведення попередніх та формальної експертизи.
Після узгодження порядку робіт з патентування та їх вартості підписується Договір з підготовки та подачі заявки. Передоплата за договором становить 100%.
Виконуються роботи з дослідження об'єкта патентування та оформлення документів для подання заявки на отримання патенту (як правило - протягом 2-4 тижнів після оплати):
- Проводиться класифікація технічних рішень об'єкта патентування відповідно до МПК або МКПЗ;
- Проводяться патентно-інформаційні дослідження, пошук аналогів і визначення прототипу;
- Оформляється сама заявка, опис, формула, креслення, реферати та ін заявочні матеріали відповідно "Правил складання і падачі заявки на винахід та заявки на корисну модель" або "Правил складання і падачі заявки на промисловий зразок";
- Проводиться оплата зборів за подачу заявки і проведення експертиз;
- Подається заявка на отримання патенту;
Укрпатент проводить попередню експертизу: перевіряє наявність необхідних матеріалів заявки і встановлює дату подання заявки і видає агентству Рішення про встановлення дати подання заявки. Зазначене рішення передається (пересилається рекомендованим листом) заявнику. Як правило попередня експертиза триває 1-2 місяці.
Укрпатент проводить формальну експертизу. Під час формальної експертизи перевіряють: - відповідність об'єкта, що заявляється, умовам надання правової охорони відповідно до закону;
- Наявність і правильність подання документів, якщо за заявкою заявлено пріоритет;
- Наявність документа про сплату збору за подання заявки та дотримання встановлених до нього вимог;
- Наявність у складі заявки необхідних документів;
- Відповідність заявки вимозі єдності винаходу (корисної моделі);
- Дотримання вимог до оформлення додаткових матеріалів та порядку їх подання (за наявності таких у матеріалах заявки);
- Правильність визначення класифікаційного (-их) індексу (-ів) відповідно до діючої редакції МПК;
За результатами формальної експертизи Укрпатенту або відправляє запит на надання уточнюючих відомостей (необхідних матеріалів) або надсилає Повідомлення про завершення формальної експертизи та можливість проведення кваліфікаційної експертизи заявки (для ізобретанія).
Агентство супроводжує формальну експертизу заявки Укрпатентом і приймає певні рішення чи надає відповідні додаткові документи на запити експерта.

ЕТАП отримання патентів.
Для корисної моделі та промзразка Повідомлення про завершення формальної експертизи містить Рішення про видачу патенту.
Після отримання нами Рішення про видачу патенту заявник оплачує послуги з отримання патенту.
Документи про оплату за публікацію і видачу патенту подаються нами в Укрпатент.
Укрпатент публікує інформацію про заявленому об'єкті патентування (в т.ч. за винаходом) в офіційному бюлетені «Промислова власність». Для винаходу термін встановлений триваліший строк для публікації - після 18-ти місяців від дати подання заявки на видачу патенту на винахід. Але є можливість оплатити і подати ходотайств про прискорену публтікаціі заявки на винахід.
Публікація про корисної моделі - 7-8 місяців.
Публікація про промзразка - 8-9 місяців.
Для отримання патенту на винахід Укрпатент (тільки при додатковій оплаті за її проведення) проводить кваліфікаційну експертизу технічного рішення, що заявлено на отримання патенту на винахід.
Під час кваліфікаційної експертизи перевіряється відповідність заявленого винаходу умовам патентоспорсобності. Якщо є підстави вважати, що заявлений винахід не відповідає умовам патентоздатності, то Укрпатент надсилає нам обгрунтований попередній висновок з пропозицією надати мотивовану відповідь з усуненням, у разі необхідності, зазначених у висновку недоліків.
За результатами кваліфікаційної експертизи Укрпатент приймає Рішення про видачу патенту на винахід.
Після відповідної оплати - публікація і видача патенту.


СКЛАДАННЯ ЗАЯВКИ НА ОТРИМАННЯ ПАТЕНТУ
Право на винахід розглядається як право автора винаходу чи його роботодавця подати Заявку та на визначений законом термін отримати виключне право на свій винахід, тобто отримати право володіти, використовувати і розпоряджатися об'єктом своєї інтелектуальної власності (винаходом, корисною моделлю).
Для охорони прав винахідника держава видає патенти на винахід та корисну модель. Раніше (з 2000 року) в Україні видавали навіть деклараційний патент. Але сьогоднішній Цивільний кодекс з січня 2004 року не вже передбачає терміну "деклараційний патент".
Власник патенту має право на використання винаходу або корисної моделі, причому використання винаходу без дозволу власника патенту тягне правову відповідальність порушника прав за патентом.

Подача Заявки на отримання патенту.
Заявка обов'язково подається українською мовою і повинна містити:
• Заява про видачу патенту на винахід або патенту на корисну модель;
• Опис винаходу (корисної моделі);
• Формулу винаходу (корисної моделі);
• Креслення, схеми і т.п. (Якщо на нього є посилання в описі);
Перетворення Заявок.
Заявник має право перетворити Заявку на видачу патенту на корисну модель в Заявку на видачу патенту на винахід в будь-який час до одержання ним Розв'язки експертизи Укрпатенту про видачу патенту або Розв'язки експертизи про відмову у його видачі.

Складання формули за патентом.
Формула винаходу і корисної моделі - це найважливіший документ Заявки на отримання патенту. Це не означає, що іншим документам при експертизі приділяється менше уваги і помилки в них можуть залишитися непоміченими. Просто формула - це вираження суті нового рішення задачі за допомогою словесних формулювань, цифр, формул або математичних виразів.
Формула винаходу і корисної моделі містить всю сукупність всіх їх істотних ознак, достатню для досягнення зазначеного заявником технічного результату. Саме формула за патентом і визначає обсяг правової охорони винаходу і корисної моделі. А при виникненні спорів у першу чергу її і досліджують на предмет виявлення порушень патентних прав. Тому складання формули корисної моделі вимагає особливих творчих зусиль. Отримати патент не складно. Складно мати необхідні права по ньому.
Складання формули за патентом - це найвідповідальніший етап всієї роботи за патентом.
Причому часто побутує думка, в тому числі і серед частини патентних повірених або патентознавців, що добре складена формула для винаходу - це важливо. А ось для корисної моделі можна сильно і не намагатися. Ми ж займаємо дещо іншу позицію. З нашої точки зору патент на корисну модель повинен мати настільки ж сильний захист, як і патент на винахід. Інакше при будь-яких суперечках Ваш супротивник може замовити перевірку на відповідність патенту умовам патентоздатності і Ваш патент на корисну модель може бути анульовано. Тому, в тому числі, ми наполегливо рекомендуємо для повноцінного написання формули корисної моделі проводити пошук патентів хоча б в Україні (локальна новизна).

РОЗПОЧАТИ ПАТЕНТУВАННЯ винахід або корисну модель
Експертиза Заявки.
Експертиза Заявки має статус науково-технічної експертизи і складається з попередньої експертизи, формальної експертизи та, за заявкою стосовно патенту на винахід, кваліфікаційної експертизи. Проводяться експертизи по патентах Екперти Укрпатенту. Кваліфікаційна експертиза проводиться після одержання закладом експертизи відповідної Заяви від будь-якої особи про проведення такої експертизи при обов'язковій оплаті збору за її проведення. Заявник може подати зазначене Заява та документ про оплату протягом трьох років від дати подання Заявки. Інша особа може подати таке Заява тільки після публікації відомостей про заявку на винахід, але не пізніше трьох років від дати подання Заявки на отримання патенту.

Конфіденційність Заявки.
Від дати подання Заявки і до публікації відомостей про заявку або публікації відомостей про видачу патенту, матеріали Заявки вважаються конфіденційною інформацією. Законодавство забороняє доступ третіх осіб до матеріалів Заявки за винятком випадків, коли такий доступ здійснюється за дозволом заявника або за рішенням компетентного органу (наприклад - суду). Опубліковані відомості про заявку на патент на винахід надають Заявнику тимчасову правову охорону в обсязі формули винаходу, з урахуванням якої вони опубліковані. Після публікації, Заявник має право на одержання компенсації за завдані йому збитки від особи, яка дійсно знало чи отримало письмове повідомлення Заявника українською мовою з зазначенням номера Заявки про те, що відомості про заявку на винахід, яке нею використовується без дозволу Заявника, опубліковані. Звичайно, така компенсація може бути отримана Заявником тільки після отримання ним патенту. Але треба враховувати, що дія тимчасової правової охорони припиняється після публікації в офіційному бюлетені відомостей про видачу патенту на винахід.

Рішення по Заявці.
Якщо Заявка успішно пройшла попередню і формальну експертизи та оплачено збору за подання Заявки, то Заявнику надсилається:
1. За Заявці на отримання патенту на винахід - повідомлення про завершення формальної експертизи і про можливість проведення кваліфікаційної експертизи;
2. За Заявці на отримання патенту на корисну модель - рішення про видачу патенту на корисну модель.
3. За Заявці на отримання патенту на винахід після проведення кваліфікаційної експертизи - рішення про видачу патенту на винахід або відмова у видачі патенту на винахід. У разі відмови це рішення може бути оскаржене в Анеляціонной палаті Держдепартаменту інтелектуальної власності або в суді

Публікація Заявки. По закінченні 18 місяців після дати подання Заявки на видачу патенту на винахід, Укрпатент опублікує у своєму офіційному бюлетені "Промислова власність" відомості про Заявці. Звичайно, якщо Заявка не відкликана Заявником. Публікація можлива і раніше на прохання Заявника при оплаті держбору. Відомості про заявку на видачу патенту на винахід (корисну модель) не публікуються.

Реєстрація та видача патенту.
На підставі рішення про видачу патенту здійснюється державна реєстрація патенту, для чого вносяться відповідні відомості до Держреєстру. Державна реєстрація патенту на винахід і патенту на корисну модель здійснюється тільки за наявності документів про оплату державного мита за видачу патенту і збору за публікацію про видачу патенту. Природно, що ці збори сплачуються після надходження до заявника рішення про видачу патенту.
Видача патенту відбувається у місячний термін після його держреєстрації. Саме патент засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід засвідчуються патентом.

Термін дії патенту України на винахід становить 20 років від дати подання Заявки. Термін дії патенту на корисну модель - 10 років від дати подання Заявки.

Права власника патенту. Діють вони починаючи від дати публікації. Права власника патенту: це право володіння, використання та розпорядження винаходом або корисною моделлю. Патент надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати винахід (корисну модель) без його дозволу.

Право на одержання патенту має винахідник або винахідники, які спільно створили винахід. Але якщо винахід створено в результаті виконання службових обов'язків, то й право на одержання патенту на таке службовий винахід (корисну модель) має роботодавець винахі
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: ПОПЕРЕДНІЙ ЕТАП, Укрпатент, скачать безплатно, ПОРЯДОК РОБОТИ ПО ОТРИМАННЯ ПАТЕНТІ
Просмотров: 571 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно