Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

ЦЮРУПИНСЬКЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
[ Скачать с сервера (45.3 Kb) ] 10.11.2017, 18:38
Майстер лісу Цюрупинського лісомисливського господарства на Херсонщині Олександр Р. із двома своїми колегами вночі влаштував засідку поблизу місця «хижацької» вирубки дерев. Почувши характерне дзижчання бензопили, вони кинулись шукати, звідки доноситься шум. Поки дістались місця здійснення вирубки, спритні браконьєри встигли звалити дерева, обрізати гілки та вивезти їх двома вантажівками. В лісомисливському господарстві підрахували, що за декілька годин ці «лісоруби» розжилися на 18 кубометрів деревини, завдавши державі збитків на 90 тис грн.
По відбитках протекторів шин переслідувачі на ранок дісталися с. Пролетарка, де на одному з подвір’їв вони виявили обидві машини, ущерть забиті дровами. Господарі зайняли «кругову оборону», відмовившись пропускати будь-кого без судової постанови на обшук. Галаслива господиня Наталя Т. влаштувала перед лісгоспівцями та поліцейськими, яких було викликано для з’ясування усіх обставин і забезпечення правопорядку, цілу виставу. «Ці руки нічого не крали, а крадуть лісники!» – кричала вона, втім документи про походження деревини родина показати навідріз відмовилась.
Після цього випадку біля будинків майстрів лісу та лісничих такі браконьєри влаштували своє цілодобове чергування: як тільки працівник лісового господарства виходить з дому на роботу чи в рейд, вони одразу ж телефонують по мобільних телефонах, попереджаючи своїх про небезпеку. Якщо й доводиться зафіксувати браконьєрську вирубку дерев, ніяких перемовин уже не проводиться – розпочинається бійка або порушники сідають у машини і «прориваються» крізь людський заслін. Так було важко травмовано одного з працівників лісгоспу, який стверджує, що «знає своїх кривдників «в обличчя» і вимагатиме їх кримінального покарання».
Після цього поліцейські подалися готувати позов до суду, а чергувати біля вантажівок залишився лісничий Пролетарського лісництва Олексій Ч.

1. Визначити коло суспільних правовідносин, що склались.
Екологічні: природоресурсні (використання природного ресурсу – лісу – лісогосподарським господарством)
Природоохоронні – намагання завадити незаконній порубці лісу
Еколого-деліктні (не вся кафедра їх визнає, але) – у частині незаконної порубки лісу.

Адміністративні - виклик поліції та виконання ними своїх обов’язків.
Кримінальні – у частині нанесення тілесних ушкоджень працівникові лісгоспу.
2. Якою є юридична природа документів «про походження деревини», зазначених у даному разі?
3.Про які правопорушення слід вести мову в даному разі? Як обчислюється заподіяна державі внаслідок зазначених правопорушень шкода і яким чином слід її обрахувати в даному разі? Якою буде відповідна процедура розгляду зазначеної справи?
4. Вирішити справу.

Стаття 13. Виникнення права приватної власності на ліси
Право приватної власності на ліси громадян та юридичних осіб України виникає з моменту одержання ними документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, та їх державної реєстрації.
Ліси, отримані у спадщину іноземними громадянами, особами без громадянства та іноземними юридичними особами, підлягають відчуженню протягом одного року.
Документом, що посвідчує право приватної власності на ліси, є державний акт на право власності на землю, виданий на відповідну земельну ділянку.

ДП "ЦЮРУПИНСЬКЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО"
ДП "Цюрупинське ЛМГ" розташоване в південно-західній частині Херсонської області на території Цюрупинського адміністративного району.

Тобто це підприємство є реально існуючим, за ОПФ – державне підприємство, що перебуває у віданні Херсонського облуправління лісового та мисливсього господарства.
Щодо правового титулу ДП
ЛКУ
Стаття 17. Постійне користування лісами
У постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Ліси надаються в постійне користування на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про надання лісів у постійне користування обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами.
Право постійного користування лісами посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Стаття 19. Права та обов'язки постійних лісокористувачів
Постійні лісокористувачі мають:
1) право самостійно господарювати в лісах;
2) виключне право на заготівлю деревини;
3) право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації;
4) право на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством;
5) право здійснювати відповідно до законодавства будівництво доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.
Постійні лісокористувачі зобов'язані:
1) забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, вживати інших заходів відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку;
2) дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів;
3) вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення;
4) вести первинний облік лісів;
5) дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель;
6) забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, сприяти формуванню екологічної мережі відповідно до природоохоронного законодавства;
8) забезпечувати безперешкодний доступ до об'єктів електромереж, інших інженерних споруд, які проходять через лісову ділянку, для їх обслуговування.
Законом можуть бути передбачені й інші права та обов'язки постійних лісокористувачів.

Стаття 86. Організація охорони і захисту лісів
Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб.

Забезпечення охорони і захисту лісів покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства та органи місцевого самоврядування, власників лісів і постійних лісокористувачів відповідно до цього Кодексу.

Стаття 89. Здійснення охорони і захисту лісів
Охорону і захист лісів на території України здійснюють:
державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління;
лісова охорона інших постійних лісокористувачів і власників лісів.
Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу.
Порядок діяльності державної лісової охорони та лісової охорони визначається положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

ВИДИ ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ
Стаття 65. Види використання лісових ресурсів
Використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання.
Стаття 66. Загальне використання лісових ресурсів
Громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Стаття 67. Спеціальне використання лісових ресурсів
У порядку спеціального використання можуть здійснюватися такі види використання лісових ресурсів:
1) заготівля деревини;
2) заготівля другорядних лісових матеріалів;
3) побічні лісові користування;
4) використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, потреб мисливського господарства, проведення науково-дослідних робіт.
Законодавством України можуть передбачатися й інші види спеціального використання лісових ресурсів.
Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється в межах лісових ділянок, виділених для цієї мети.
Порядок та умови здійснення спеціального використання лісових ресурсів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

ОТЖЕ, РУБКА ЛІСУ – СПЕЦІАЛЬНЕ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

Стаття 69. Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів
Спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно.

Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. (Держлісагентство та його територіальні органи)

Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами.
На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.
Спеціальний дозвіл видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, пов'язаних і не пов'язаних із веденням лісового господарства.
Форми спеціальних дозволів і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів приймається протягом одного місяця з дня подання документів власником лісу або лісокористувачем.
Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі спеціального дозволу є:
прийняття в установленому порядку рішення про зміну поділу лісів на категорії, в межах яких знаходяться лісові ділянки, виділені для спеціального використання лісових ресурсів, або про виділення особливо захисних лісових ділянок;
прийняття рішення про припинення діяльності лісокористувача;
невстановлення лімітів використання лісових ресурсів або їх перевищення;
недотримання встановленого порядку видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів.
Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів анулюється в разі:
припинення права користування лісами з підстав, передбачених статтею 22 цього Кодексу;
припинення права використання лісових ресурсів з підстав, передбачених статтею 78 цього Кодексу.
Стаття 70. Заготівля деревини
Заготівля деревини здійснюється при використанні лісових ресурсів у порядку рубок головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах.
Для заготівлі деревини під час рубок головного користування в першу чергу призначаються пошкоджені, ті, що усихають, інші деревостани, що потребують термінової рубки за своїм станом, і деревостани, які вийшли з підсочування.
Залежно від категорій лісів, природних лісорослинних умов, біологічних особливостей деревних порід та інших особливостей застосовуються такі системи рубок головного користування: суцільні, поступові або вибіркові, комбіновані рубки.
Деревина заготовляється також під час здійснення лісогосподарських заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів), та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).
Під час проведення заготівлі деревини не дозволяються вирубування та пошкодження:
цінних і рідкісних дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України;
насінників і плюсових дерев, а також дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України (чорний лелека, скопа, орлан-білохвіст та інші), дуплястих та найстаріших дерев.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також інших рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, проводиться власниками лісів і постійними лісокористувачами, яким у встановленому порядку надано це право.
У разі здійснення будівельних та інших робіт на лісових ділянках заготівля деревини проводиться тими громадянами та юридичними особами, яким надано земельні ділянки для таких цілей, якщо в рішенні про надання земельної ділянки не передбачено інше.

Стаття 71. Ліміт заготівлі деревини в порядку рубок головного користування
Лімітом заготівлі деревини в порядку рубок головного користування є затверджена в установленому порядку розрахункова лісосіка. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування в розмірах, що перевищують розрахункову лісосіку, забороняється.

Порядок отримання документів для здійснення заготівлі деревини регулюється ЛК та постановою КМУ “Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів”,
Заготівля деревини під час проведення
рубок головного користування

3. Заготівля деревини під час проведення рубок головного
користування здійснюється з дотриманням принципів безперервного,
невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів,
збереження умов відтворення високопродуктивних деревостанів, їх
екологічних та інших корисних властивостей.

4. Рубки головного користування проводяться в:

експлуатаційних лісах;

захисних лісах, що прилягають до смуг відведення діючих і
тих, які будуються, залізниць, автомобільних доріг державного
значення, вздовж берегів річок, навколо озер, водойм та інших
водних об'єктів, а також захисних лісах, що є байрачними або площа
яких становить до 100 гектарів, або які розташовані серед
безлісної місцевості;

рекреаційно-оздоровчих лісах, розташованих у межах третьої
зони округів санітарної охорони лікувально-оздоровчих територій і
курортів та в лісогосподарській частині лісів зелених зон;

лісах природоохоронного, наукового, історико-культурного
призначення в межах господарської зони національних природних і
регіональних ландшафтних парків, а також заказниках.

На особливо захисних лісових ділянках (крім узлісь уздовж
межі з безлісною місцевістю) проведення рубки головного
користування забороняється.

5. Залежно від категорії лісів, лісорослинних умов,
біологічних особливостей деревних порід, типу лісу, складу і
вікової структури деревостанів, наявності та стану підросту
господарсько цінних порід, ступеня стійкості ґрунтів проти ерозії,
стрімкості схилів та інших особливостей застосовуються такі
системи рубок:

вибіркові - рубки, під час яких періодично вирубується
частина дерев, що є перестійними і стиглими, а лісова ділянка
залишається постійно вкритою лісовою рослинністю;

поступові - рубки, під час яких передбачається видалення
деревостану за кілька прийомів;

суцільні - рубки, під час яких весь деревостан вирубується
повністю, за винятком насінників, життєздатного підросту і
молодняку, цінних і рідкісних видів дерев та чагарників, що
підлягають збереженню відповідно до цього Порядку;

комбіновані - несуцільні рубки, під час яких поєднуються
елементи різних систем поступових і вибіркових рубок.

6. Для категорій лісів з особливим режимом лісокористування
(ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного
призначення, рекреаційно-оздоровчі та захисні) встановлюються,
зокрема, обмежений режим лісокористування за площею і шириною
лісосік, термінами примикання, застосування окремих систем і
способів рубок.

7. До заготівлі деревини під час проведення рубок головного
користування в межах розрахункової лісосіки включають перестійні і
стиглі деревостани, з яких до першочергової рубки призначають:

пошкоджені та ті, що усихають;

в яких дозволено проведення рубок головного користування і
які за своїм станом визнані у встановленому порядку такими, що
потребують термінової рубки, або ростуть на лісових ділянках, які
підлягають розчищенню у зв'язку з будівництвом, зокрема,
гідровузлів, трубопроводів, доріг, електромереж;

які вийшли з підсочування.

8. Деревостани, що потребують термінової рубки, але за
породами та категоріями лісів не збігаються з розрахунковою
лісосікою, вирубуються в межах її загального розміру замість
здорових деревостанів.

9. Заготівлю деревини під час розчищення просік уздовж ліній
зв'язку, електромереж, інших інженерних споруд здійснюють в
установленому порядку підприємства, установи, організації або
громадяни, у віданні яких вони перебувають. За домовленістю
заготівлю деревини можуть здійснювати власники лісів або постійні
лісокористувачі.

10. Заготівля деревини під час проведення рубок головного
користування може здійснюватися додатково в межах не використаного
за попередні роки обсягу діючої розрахункової лісосіки (з
урахуванням обсягів деревини, на які надано у встановленому
порядку відстрочення) за погодженням з органом виконавчої влади з
питань лісового господарства Автономної Республіки Крим,
територіальними органами Держлісагентства (далі - органи
Держлісагентства) та з органом виконавчої влади з питань охорони
навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим,
обласними, Київською та Севастопольською міськими
держадміністраціями.

Загальний обсяг заготівлі деревини під час проведення рубок
головного користування не повинен перевищувати розмір
розрахункової лісосіки за період її дії.

11. Під час проведення рубок головного користування
забезпечується збереження життєздатного підросту і молодняку
господарсько цінних порід, не дозволяється вирубування і
пошкодження цінних і рідкісних видів дерев та чагарників,
занесених до Червоної книги України, насінників і плюсових дерев.

12. За рішенням органів Держлісагентства, погодженим з
обласними, Київською та Севастопольською міськими
держадміністраціями, органом виконавчої влади з питань охорони
навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим,
під час проведення суцільної рубки головного користування ширина
лісосіки, встановлена нормативно-правовими актами з питань ведення
лісового господарства, може бути збільшена максимально у 2 рази
(крім ялицевих і букових лісів на гірських схилах):
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: дипломна, курсовая работа, скачать реферат, доповідь з права, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова
Просмотров: 488 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно