Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 09.01.2025


Главная » Файлы » Мои файлы

База тестів КРОК -1 Патологічна анатомія
[ Скачать с сервера (394.5 Kb) ] 11.09.2017, 20:48
1. На розтині трупа на підставі характерних мак-роскопічних змін діагностована паренхіматозна жирова дистрофія міокарду серця. Яка назва серця при цій дистрофії?
А. *Тигрове серце
B. Волове серце
С. Волохате серце
D. Панцирне серце
E. Легеневе серце
2. При розтині хворого, що страждав на лейкоз і помер від наростаючої хронічної анемії, виявлено: серце збільшено в розмірах, м'яз серця на розрізі тьмяний, в'ялий, блідо-сірого кольору, під ендока-рдом визначаються жовті плями і смуги. Який па-тологічний процес розвинувся в серці?
А. *Паренхіматозна жирова дистрофія
B. Вакуольна дистрофія.
С. Гіаліново-краплинна дистрофія.
D. Мезенхімальна жирова дистрофія.
E. Робоча гіпертрофія
3. При розтині хворого 53 років, який був госпі-талізований в лікарню з картиною гепатотропної інтоксикації і незабаром помер, виявлено: печінка збільшена, в'яла, жовто-коричневого кольору; на поверхні розрізу печінки і лезі ножа помітні краплі жиру. Мікроскопічно: гепатоцити на периферії класичних печінкових часточок вміщають масу дрібних крапель, які наповнюють цитоплазму і відсовують ядро на периферію. Який процес найімовірніше має місце в печінці?
А. *Жирова дистрофія печінки
B. Цереброзідліпідоз (хвороба Гоше)
С. Сфінгомієлінліпідоз (хвороба Ниманна-Піка)
D. Гангліозідліпідоз (хвороба Тея-Сакса)
E. Генералізований гангліозидоз (хвороба Норма-на-Ландінга)
4. У хворого, померлого від хронічної серцево-судинної недостатності, на розтині виявлено “ти-грове серце”. З боку ендокарду помітна жовто-біла посмугованість, міокард тьмяний, глинисто-жовтий. Який процес зумовив дану патологію?
А. * Жирова паренхіматозна дистрофія.
B. Вуглеводна дистрофія
С. Гіаліново-краплинна дистрофія.
D. Жирова судинно-стромальна дистрофія.
E. Амілоїдоз
5. У дитини 7 років діагностована дифтерія зіву. Дитина померла від гострої серцевої недостатнос-ті. На розтині виявлено, що порожнини серця роз-ширені в поперечнику, м'яз серця тьмяний, в’ялий, на розрізі строкатий, з жовтими ділянками. В цито-плазмі деяких кардіоміоцитів із збереженою цито-плазмою визначаються дрібні вакуолі. На заморо-жених зрізах вакуолі забарвлюються суданом- в оранжевий колір. Який вид дистрофії виявлений в кардіоміоцитах?
А. *Жирова
B. Вуглеводна
С. Балонна
D. Гіалиново-краплинна
E. Гідропічна
6. При розтині трупа чоловіка, який помер з яви-щами серцевої недостатності, серце збільшено в об'ємі, в'яле; міокард – глинисто-жовтий, тьмяний, з боку ендокарду помітна жовто-біла посмугова-ність («тигрове» серце). Мікроскопічно: в групах кардіоміоцитів відсутня поперечна посмугованість, цитоплазма кардіоміоцитів вміщає дрібні краплі, які фарбуються суданом-IV в чорний колір. Ваш діагноз?
А. *Жирова дистрофія міокарду
B. Кардіосклероз
С. Ревматичний міокардит
D. Ожиріння серця
E. Міомаляція
7. Чоловік 66 років помер при наростаючих яви-щах серцевої недостатності. На розтині знайдене збільшене в об'ємі серце. Серце в'ялої консистенції, камери розтягнуті, міокард на розрізі тьмяний, глинисто-жовтий. З боку ендокарду жовто-біла посмугованість, яка особливо виражена в сосочко-вих м'язах. Який патологічний процес найбільш вірогідний?
А. *Жирова дистрофія міокарду
B. Ожиріння серця
С. Ділятаційна кардіоміопатія
D. Міомаляція
E. Кардіосклероз
8. У хворого, померлого від легенево-серцевої недостатності, на розтині знайдена різко збільшена недокрівна печінка, тестоподібної консистенції, жовтого кольору. При забарвленні гематоксиліном і эозином виявлені різних розмірів вакуолі в цито-плазмі гепатоцитов. Яка це дистрофія?
А. *Паренхіматозна жирова
B. Вуглеводна паренхіматозна
С. Гіаліново-краплинна
D. Мезенхімальна жирова
E. Гідропічна
9. У хворого 38 років, який страждав на хроніч-ний алкоголізм і цироз печінки, розвинулася про-фузна кровотеча з варикозно розширених вен стра-воходу, внаслідок чого хворий помер. На розтині печінка дрібногорбиста, зменшена в розмірах, щільна, жовтого кольору. При гістологічному дослідженні кріостатних зрізів печінки (забарвле-них гематоксиліном і еозином) в гепатоцитах ви-являються крупні оптично порожні вакуолі, в яких міститься речовина, забарвлена в чорний колір при застосуванні осмієвої кислоти. Оптично порожні вакуолі гепатоцитів - це:
А. *Крупнокраплинна жирова дистрофія
B. Псевдовакуолі гіалоплазми
С. Алкогольний гіалін (тільця Меллорі)
D. Вакуольна або гідропічна дистрофія
E. Включення гіалину
10. У дівчини 16 років з'явилися різкий біль при ковтанні, збільшення лімфатичних вузлів шиї, під-вищення t до 38С. На слизовій оболонці мигдалин – біло-жовті плівки, які важко відшаровуються з утворенням дефекту. Стан прогресивно погіршу-вався. Хвора померла на 8-й день захворювання при наростаючих явищах серцевої недостатності. Які гістологічні зміни в кардіоміоцитах найімовір-ніше будуть виявлені?
А. *Жирова дистрофія
B. Гідропічна дистрофія
С. Гіаліново-краплинна дистрофія
D. Балонна дистрофія
E. Слизова дистрофія
11. Жінка 44 років померла від хронічної алкого-льної інтоксикації. На розтині виявлена різко збі-льшена печінка тістоподібної консистенції, жовто-го кольору. Мікроскопічно в цитоплазмі гепатоци-тів при фарбуванні гематоксиліном і еозином ви-значаються різних розмірів оптично порожні ваку-олі. Який вид дистрофії має місце?
А. *Паренхіматозна жирова
B. Вуглеводна паренхіматозна
С. Гіаліново-краплинна
D. Мезенхімальна жирова
E. Гідропічна
12. Хворий помер від інтоксикації, обумовленої сепсисом. На розтині виявлено “тигрове серце”. Мікроскопічно в цитоплазмі кардіоміоцитів вияв-лені ліпіди. Який морфогенетичний механізм роз-витку переважно лежить в основі даної дистрофії?
А. *Декомпозиція
B. Інфільтрація
С. Трансформація
D. Спотворений синтез
E.
13. При електронно-мікроскопічному дослі-дженні біоптату печінки виявлено, що між числен-ними мітохондріями знаходиться велика кількість плоских цистерн і міхурів з секреторними грану-лами, стінки яких утворені мембранами. Про гіпе-рплазію складових якої ультраструктури йдеться?
А. *Апарата Гольджі
B. Піноцитозних пухирців
С. Ендоплазматичного ретикулуму
D. Лізосом
E. Мікротрубочок
14. Жінка 42 років захворіла дифтерією і померла від гострої серцевої недостатності. На розтині: порожнини серця розширені, м'яз серця тьмяний, строкатий, на розрізі з жовтими ділянками. Який процес виявлений в кардіоміоцитах?
А. *Жирова дистрофія
B. Вуглеводна дистрофія
С. Балонна дистрофія
D. Гіаліново-краплинна дистрофія
E. Гідропічна дистрофія
15. При зовнішньому огляді новонародженого визначаються виражені зміни шкірних покривів всього тіла. Шкіра суха, з нерівною поверхнею і з наявністю сірих пластин, які відшаровуються. З яким видом дистрофії пов'язані ці зміни?
А. *Роговою
B. Гидропічною
С. Гіаліново-краплинною
D. Фібриноїдним набуханням
E. Мукоїдним набуханням
16. На вентральній поверхні язика у чоловіка з протезом на нижній щелепі виявлена щільна сіра бляшка неправильної форми з нерівною поверх-нею, чіткими межами. При гістологічному дослі-дженні утворення відзначається збережена струк-тура багатошарового плоского епітелію, потов-щення його за рахунок шипуватого і базального шарів, гіперкератозу, акантозу; лімфо-макрофагальна інфільтрація сполучної тканини під епітелієм. Встановити діагноз.
А. *Лейкоплакія
B. Ерітроплакія
С. Папілома
D. Рак на місці
E. Кондилома
17. При профілактичному огляді робітників, пов'-язаних з виробництвом каменевугільных смол, у деяких виникали в ротовій порожнині ділянки потовщення і ороговіння слизової оболонки, пере-важно щок, білого кольору, з шорсткою поверх-нею, без болю. Про яку патологію йдеться?
А. *Лейкоплакія
B. Папіломатоз
С. Глоссит
D. Стоматит
E.
18. Жінка 56 років надійшла до лікарні зі скаргами на постійні маткові кровотечі, які «мажуться». При клінічному обстеженні: прояви ішемії міокарду і збільшення печінки. Вкажіть тип морфологічних змін в серці і печінці, характерний для вказаних клінічних проявів.
А. * Жирова дистрофія
B. Білкова дистрофія
С. Амілоїдоз
D. Кардіосклероз
E. Вуглеводна дистрофія
19. У мертвонародженої дитини шкіра потовщена, нагадує панцир черепахи, вушні раковини недо-розвинені. Гістологічно: надмірне ороговіння шкі-ри, атрофія зернистого шару епідермісу, відсутні запальні зміни. Яке захворювання можна припус-тити?
А. *Іхтіоз
B. Лейкоплакія
С. Ксеродермія
D. Ерітроплакія
E. Дерматоміозіт

Стромально-судинні (мезенхимальні) дистрофії
1. Жінка 56 років хворіє на хронічний фіброзно-кавернозний туберкульоз легенів протягом 20 років. Надійшла в нефрологічне відділення з яви-щами уремії. Прижиттєва проба на наявність в нирках амілоїду виявилася позитивною. Про яку форму амілоїдозу йдеться в даному випадку?
А. *Вторинний системний
B. Первинний системний
С. Обмежений (місцевий)
D. Сімейний природжений
E. Сенільний (старечий)
2. У померлого 49 років на розтині виявлено: митральний клапан деформований, потовщений, закриває атріовентрикулярний отвір не до кінця. Мікроскопічно: осередки колагенових волокон еозинофільні, дають плюсову реакцію на фібрин. Найімовірніше це:
А. *Фібриноїдне набухання
B. Фібринозне запалення
С. Мукоїдне набухання
D. Гіаліноз
E. Амілоїдоз
3. Хворий 56 років за 6 років до смерті переніс перитоніт. На розтині капсула печінки і селезінки місцями різко потовщена, щільна, напівпрозора. Найімовірніше це:
А. *Гіаліноз
B. Некроз
С. Мукоїдне набухання
D. Фібриноїдне набухання
E. Амілоїдоз
4. На розтині хворого 48 років, яка страждав на ревматоїдний артрит, знайдена збільшена щільна селезінка. На розрізі її тканина коричнево-червоного кольору із збільшеними фолікулами, які мають вигляд напівпрозорих сірувато-білих зерен. Дайте назву вище вказаним змінам селезінки.
А. * Сагова селезінка.
B. Глазурна селезінка.
С. Сальна селезінка.
D. Гіаліноз селезінки.
E. Порфірова селезінка.
5. У чоловіка 72 років на розтині знайдена дещо зменшена селезінка блідо-рожевого кольору. При мікроскопічному дослідженні фолікули зменшені в об'ємі, стінка артеріол і трабекули потовщені, представлені гомогенними еозинофільними, ШИК-позитивними масами. При додатковому фарбуванні фарбником пікрофуксином маси забарвлюються в червоний колір. Ці зміни свідчать про наявність:
А. *Гіалинозу
B. Амілоїдозу
С. Мукоїдного набухання
D. Фібриноїдного набухання
E. Склерозу (фіброзу)
6. Чоловік 52 років помер від раптової зупинки серця. На розтині знайдений симетричний тип ожиріння ІІІ ступеня, розриви стінки правого шлуночка з гемоперікардом; під епікардом надмі-рне відкладення жиру. Мікроскопічно - жирова тканина з епікарду проникає в міокард з атрофією м'язових волокон. Вкажіть, який з перерахованих патологічних процесів найдостовірніший?
А. * Просте ожиріння серця.
B. Жирова дистрофія міокарду.
С. Ішемічна хвороба серця.
D. Гіпертонічна хвороба.
E. Гострий інфаркт міокарду.
7. При розтині хворого 65 років, який страждав фіброзно-кавернозним туберкульозом легенів, знайдена збільшена в розмірах щільна селезінка. На розрізі тканина селезінки коричнево-рожевого кольору, гладка, з воскоподібною поверхнею. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?
А. * Сальна селезінка.
B. Глазурна селезінка.
С. Порфірова селезінка.
D. Сагова селезінка.
E. Цианотична індурація
8. У померлого від раптової зупинки серця чоло-віка 50 років знайдений симетричний тип ожиріння III ступеня, розриви стінки правого шлуночка, гемоперікард; під епікардом надмірні відкладення жиру. Мікроскопічно: жирова тканина з епікарду розповсюджується в міокард з атрофією м'язових волокон. Який процес найбільш достовірний?
А. *Ожиріння серця
B. Жирова дистрофія міокарду
С. Гострий інфаркт міокарду
D. Ішемічна хвороба серця
E. Гіпертонічна хвороба
9. На розтині виявлені нирки, збільшені в розмі-рах, щільні, тканина сірувато-жовтого кольору, з сальним блиском. Який патологічний процес ле-жить в основі описаних змін?
А. *Амілоїдоз
B. Гіаліноз
С. Жирова дистрофія
D. Мукоїдне набухання
E. Гемохроматоз
10. При макроскопічному дослідженні видалено-го шлунку, лікар знайшов в антральному відділі по малій кривизні глибокий дефект, що доходить до м'язового шару, діаметром 1,5 см, округлої форми з рівними краями. В дні дефекту визначалася напів-прозора, щільнувата ділянка, що нагадувала гіалі-новий хрящ. Який процес розвинувся в дні дефекту шлунку?
А. *Місцевий гіаліноз
B. Амілоїдоз
С. Мукоїдне набухання
D. Фібриноїдні зміни
E. Загальний гіаліноз
11. На дослідження присланий біоптат шкіри хворого на алергічний васкуліт. Знайдено: стінка судин потовщена, гомогенна, пікрофуксином заба-рвлена в жовтий колір, ШИК-позитивна. Який па-тологічний процес розвинувся в стінках судин?
А. *Фібриноїдне набухання
B. Амілоїдоз
С. Мукоїдне набухання
D. Гіаліноз
E. Ліпідоз
12. На розтині хворого, померлого від хронічної ниркової недостатності відзначено, що нирки збі-льшені, щільні, воскоподібні, з великою кількістю западінь на їх поверхні. Мікроскопічно: багато клубочків заміщено конго-рот-позитивною речо-виною, в інших – ця речовина присутня на базаль-них мембранах капілярів, в мезангії, а також в стін-ках артерій і стромі. Який з перерахованих діагно-зів найдостовірніший?
А. *Амілоїдоз нирок
B. Гострий гломерулонефрит
С. Хронічний гломерулонефрит
D. Підгострий гломерулонефрит
E. Ліпоїдний нефроз

Змішані дистрофії
1. Некротизовані пейєрові бляшки тонкої кишки при черевному тифі забарвлюються в жовто-коричневий колір. Який пігмент насичує некроти-зовану тканину?
А. *Білірубін
B. Гемоглобін
С. Ліпофусцин
D. Індол
E. Меланін
2. Під час розтину померлого, що приїхав з тро-пічної країни, знайдено: гемомеланоз печінки, селезінки і елементів ретикулоендотеліальної строми. Для якого захворювання характерні такі зміни?
А. *Малярія
B. Дизентерія
С. Цукровий діабет
D. Висипний тиф
E. Грип
3. Хворий, який страждав на рак шлунку, помер в результаті ракової кахексії. На розтині були знай-дені характерні зміни в серці. Як назвати таке сер-це?
А. *Буре атрофічне
B. Волохате
С. Панцирне
D. Тигрове
E. Волове
4. Чоловік з недостатністю мітрального клапана звернувся з скаргами на кашель, мокротиння іржа-вого кольору. Який пігмент зумовив такий колір мокротиння?
А. *Гемосидерин
B. Меланін
С. Гемоглобін
D. Гемомеланін
E. Сірчисте залізо
5. У чоловіка, доставленого після укусу отруйної змії, виявлений різко виражений внутрішньосудин-ний гемоліз. На розтині селезінка, кістковий мозок і лімфатичні вузли мали буре забарвлення. При мікроскопічному дослідженні в цитоплазмі макро-фагів знайдена велика кількість пігменту коричне-вого кольору. Який пігмент накопичився в ткани-нах?
А. *Гемосидерин
B. Гематоїдін
С. Гематин
D. Ліпофусцин
E. Білірубін.
6. Під час розтину хворого, що страждав на рев-матизм, комбіновану ваду мітрального клапана, визначено: стулки клапана різко потовщені, зрос-лись між собою, кам'янистої щільності, визнача-ється хрускіт при розрізі. Який патологічний про-цес зумовив кам'янисту щільність?
А. * Дистрофічне звапнення
B. Метастатичне звапнення
С. Метаболічне звапнення.
D. Фібриноїд
E. Амілоїдоз.
7. У чоловіка з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, при ендоскопії в шлунку знайдена рідина кольору кавової гущі. Який піг-мент зумовив такий колір вмісту шлунку?
А. *Солянокислий гематин
B. Гемосидерин
С. Білірубін
D. Ферритин
E. Порфірин
8. У чоловіка 46 років з гострою виразковою хво-робою шлунку, яка ускладнилася шлунковою кро-вотечею, блювотні маси забарвлені в темно-коричневий колір, описуються як блювота “каво-вою гущею”. Який пігмент в блювотних масах визначає таке їх забарвлення?
А. *Солянокислий гематин
B. Гемоглобін
С. Білірубін
D. Гемомеланін
E. Сульфід заліза
9. Хворий 66 років надійшов до лікарні зі скарга-ми на біль в дрібних суглобах рук і ніг. При огля-ді: суглоби деформовані, болючі. Виявлені підви-щений рівень солей сечової кислоти в крові і сечі. Про порушення обміну яких речовин йдеться?
А. *Нуклеопротеїдів.
B. Кальцію.
С. Хромопротеїдів.
D. Ліпопротеїдів.
E. Калію.
10. Чоловік помер від хроніосепсису. На розтині виявлена атрофія скелетних м'язів, бура атрофія міокарду, печінки. Порушення обміну якого піг-менту виявлено у померлого?
А. *Ліпофусцину
B. Ліпохрому
С. Гемосидерину
D. Гемомеланіну
E. Меланіну
11. Чоловік 58 років тривалий час хворів на ге-мобластоз. На розтині виявлено: кістковий мозок, селезінка, печінка, лімфатичні вузли коричневого кольору. Проведена гістохімічна реакція Перлса. Встановлено, що ретикулярні, ендотеліальні та гістіоцитарні елементи цих органів містять грану-ли синього кольору. Який пігмент виявлений при застосуванні вказаного забарвлення?
А. *Гемосидерин
B. Білірубін
С. Гематоїдін
D. Гемомеланін
E. Гематопорфірин
12. При розтині хворого, що страждав на маля-рію, виявлена виражена жовтушність шкіри, скле-ри і слизових оболонок. Селезінка збільшена в розмірі, аспідно-сірого кольору. Аспідно-сірий колір селезінки обумовлений наявністю:
А. *Гемомеланіну
B. Гемосидерину
С. Ліпофусцину
D. Меланіну
E. Гемопорфірину
13. Хворий 56 років помер від хронічної серцевої недостатності в результаті ревматичного пороку серця. На розтині легені бурого кольору, збільше-ні в розмірах, щільні. Як звуться такі зміни в леге-нях?
А. *Бура індурація легенів
B. Мускатні легені
С. Стільникові легені
D. Хронічний бронхіт
E. Хронічна емфізема
14. В мокротинні хворого з недостатністю мітра-льного клапана серця виявлені клітини, які вміща-ють бурий пігмент. Реакція Перлса позитивна. Який це пігмент?
А. *Гемосидерин
B. Гематоїдін
С. Меланін
D. Порфірин
E. Білірубін
15. У чоловіка 66 років, який раніше хворів на гематогенний туберкульоз з ураженням наднирко-вих залоз, з'явилася гіперпігментація шкіри (мела-ноз) і слизових оболонок, кахексія, недостатність серцево-судинної системи. Яке захворювання ви-кликало такі зміни?
А. Аддисонова хвороба
B. Феохромоцитома
С. Хвороба Симмондса
D. Хвороба Іценко-Кушинга
E. Хвороба Грейвса
16. У чоловіка 52 років з діагнозом «підгострий септичний ендокардит» при огляді лікар відзначив загальну блідість та іктеричність шкіри, склери і слизових оболонок. В крові знайдена збільшена кількість непрямого білірубіну. Жовте фарбування шкіри, склери і слизових оболонок - цей прояв:
А. *Надпечінкової жовтяниці
B. Жирової дистрофії
С. Гемосидерозу
D. Печінкової жовтяниці
E. Підпечінкової жовтяниці
17. Жінка 62 років з діагнозом «рак шлунку з множинними метастазами» померла від ракової кахексії. Виділіть характерні зміни серця, виявлені на розтині.
А. *Бура атрофія міокарду.
B. Амілоїдна кардіомегалія.
С. Ділятаційна кардіоміопатія.
D. Гіпертрофічна кардіоміопатія.
E. "Тигрове серце".
18. Після перенесеного геморагічного інсульту у хворого з’явилась кіста головного мозку. Через 2 роки хворий помер від постгрипозної пневмонії. На розтині в мозку виявлена кіста із стінками сіро-іржавого відтінку, реакція Перлса позитивна. Який з процесів найбільш вірогідний в стінці кісти?
А. *Місцевий гемосидероз
B. Загальний гемосидероз
С. Місцевий гемомеланоз
D. Інфільтрація білірубіном
E. Первинний гемохроматоз
19. У хворого з туберкульозом надниркових за-лоз на розтині визначається шкіра мишастого ко-льору, артеріальний тиск (прижиттєво) був зниже-ний, спостерігалася адинамія і зниження рівня 17-оксикортикостероїдів в сечі і плазмі крові. Пору-шення обміну якого пігменту зумовило клінічні прояви у хворого?
А. *Меланіну
B. Білірубіну
С. Ліпофусцину
D. Ліпохрому
E. Гемосидерину
20. У фрагменті шкіри 1х2 см, доставленому для гістологічного дослідження, знайдено новоутво-рення бурого кольору діаметром 0,5 см. Мікрос-копічно пухлина складається з меланоцитів у ви-гляді тяжів і гнізд, розташованих в дермі, з бурим пігментом в цитоплазмі, який дає негативну реак-цію Перлса. Який пігмент найбільш вірогідний?
А. *Меланін
B. Гематоїдін
С. Гемосидерин
D. Білірубін
E. Гемомеланін
21. Чоловік 55 років за життя страждав на брон-хоектатичну хворобу, пневмосклероз з виражени-ми явищами кахексії. На розтині серце зменшено в розмірах, стінки стоншені, в'ялі, на розрізі тканина бурого кольору. Який пігмент визначається в міо-карді?
А. *Ліпофусцин
B. Гемосидерин
С. Гематоїдин
D. Цероїд
E. Ліпохроми
22. У хворого 44 років, який за життя страждав мітральним стенозом, під час розтину виявлені щільні легені бурого кольору. Про який патологі-чний процес в легенях йдеться?
А. *Гемосидероз
B. Гемохроматоз
С. Жовтяниця
D. Гемомеланоз
E. Ліпофусциноз
23. На розтині трупа чоловіка 55 років, який про-тягом останніх восьми років хворів на хронічну форму тропічної малярії, виявлено: сіра речовина головного мозку і селезінка аспідно-сірого кольо-ру. Який пігмент зумовив таку зміну кольору?
А. *Гемомеланін
B. Ліпофусцин
С. Гематопорфірин
D. Меланін
E. Гемосидерин
24. Чоловік 62 років хворів на цукровий діабет 15 років, помер від крововиливу в мозок. На розтині виявлені нирки, які зменшені в розмірах, з дрібно-зернистою поверхнею. Епітелій канальців дисталь-ного сегменту високий, зі світлою пінистою цито-плазмою, при забарвленні карміном Беста і при ШИК-реакції - яскраво-червоного кольору. Зміни в епітелії обумовлені накопиченням:
А. *Глікогену
B. Ліпідів
С. Гіаліну
D. Протеїнів
E. Амілоїду
25. У виснаженого хворого, померлого від раку стравоходу, на розтині знайдено: атрофія печінки, серця, зникнення жирової клітковини. При цьому в цитоплазмі кардіоміоцитів при гістологічному дослідженні трупного матеріалу поблизу ядер є відкладення буро-жовтих зерен, які не дають пози-тивної реакції Перлса. Яка ця речовина?
А. *Ліпофусцин
B. Меланін
С. Гемосидерин
D. Ферритин
E. Гемомеланін
26. У хворого 55 років з двобічним ураженням надниркових залоз з'явилося темне коричневе заба-рвлення шкірних покривів, при гістохімічному дослідженні шкіри реакція Перлса негативна. Який пігмент зумовив зміну кольору шкіри?
А. *Меланін
B. Гемосидерин
З. Порфірин
D. Ліпофусцин
E. Білівердін
27. На розтині жінки 58 років, яка хворіла на хронічну дизентерію, в стромі і паренхімі міокар-ду, нирок, в слизовій оболонці шлунку, в сполуч-ній тканині легенів виявлені фіолетового кольору аморфні відкладення, позитивні при реакції Косса. Який патологічний процес розвинувся у внутріш-ніх органах хворого?
А. *Метастатичне звапнення
B. Дистрофічне звапнення
С. Метаболічне звапнення
D. Амілоїдоз
E. Гіаліноз
28. На аутопсії жінки, яка хворіла на хронічну дизентерію, при дослідженні гістологічних препа-ратів, в стромі і паренхімі міокарду, нирок, в сли-зовій оболонці шлунку, в сполучній тканині леге-нів виявлені фіолетового кольору аморфні відкла-дення. Яке ускладнення розвинулося у хворого?
А. *Метастатичне звапнення
B. Дистрофічне звапнення
С. Метаболічне звапнення
D. Амілоїдоз
29. У хворого, тривалий час страждаючого на цукровий діабет, на шкірі обличчя і рук стали з'являтися неправильної форми ділянки депігмен-тації шкіри, які червоніють під дією ультрафіоле-тового променя. Назвіть процес:
А. * Вітиліго
B. Гіпермеланоз
С. Альбінізм
D. Чорний акантоз
E. Дерматит

Некроз. Посмертні зміни.
1. Чоловіка прооперовано з приводу “гострого живота”. Під час операції виявлено близько 80 см клубової кишки чорного кольору, очеревина тьмяна, просвіт верхньої брижової артерії обтуро-ваний тромбом. Який процес розвинувся в кишці?
А. *Гангрена
B. Пролежень
С. Білий інфаркт
D. Білий інфаркт з геморагічним віночком
E. Коагуляційний некроз
2. У хворого на цукровий діабет з'явився різкий біль в правій стопі. При огляді великий палець стопи чорного кольору, тканини стопи набряклі, виділення з неприємним запахом. Яка клініко-морфологічна форма некрозу розвинулася у хво-рого?
А. *Волога гангрена
B. Пролежень
С. Секвестр
D. Суха гангрена
E. Інфаркт
3. Чоловік 63 років помер від черевного тифу. На розтині виявлено, що м'язи передньої черевної стінки і стегон щільні, біло-жовтого кольору, на-гадують стеаринову свічку. Проявом якого пато-логічного процесу є вище перераховані зміни?
А. *Воскоподібного некрозу
B. Апоптозу
С. Фібриноїдного некрозу
D. Колікваційного некрозу
E. Казеозного некрозу
4. Чоловік 72 років переніс інфаркт правої півкулі головного мозку. Через рік під час комп'ютерної томографії мозку в правій півкулі знайдена порож-нина з гладкими стінками, заповнена ліквором. Який патологічний процес знайдений в головному мозку?
А. *Постінфарктна кіста
B. Гідроцефалія
С. Сіре розм'якшення мозку
D. Інфаркт мозку
E. Гематома
5. У померлого на розтині знайдений тромб в лівій середній мозковій артерії і великий осередок сірого розм'якшення тканини лівої півкулі мозку. Який патологічний процес розвинувся в головному мозку?
А. * Ішемічний інфаркт
B. Коагуляційний некроз
С. Абсцес
D. Волога гангрена
E. Секвестр
6. При розтині чоловіка 46 років в міокарді лівого шлуночка знайдений великий осередок жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії – свіжий тромб. Поставте діагноз:
А. *Інфаркт міокарду
B. Кардіосклероз
С. Міокардит
D. Амілоїдоз
E. Кардіоміопатія
7. На розтині чоловіка 60 років з клінічним діаг-нозом «ішемічна хвороба серця, атеросклероз він-цевих артерій серця», на розрізі міокард в області верхівки, передньої і бічної стінок лівого шлуноч-ка має добре відмежовану від навколишньої ткани-ни ділянку біло-жовтого кольору, оточену зоною крововиливів. Про який патологічний процес в серцевому м'язі йдеться?
А. *Інфаркт міокарду
B. Постінфарктний кардіосклероз
С. Дифузний кардіосклероз
D. Міокардит
E. Жирова дистрофія міокарду
8. У лежачого хворого з недостатністю кровообі-гу, шкіра і м'які тканини над крижами почорніли і набрякли, після відторгнення епідермісу в чорних тканинах відкрилися виразки. Який процес розви-нувся у хворого?
А. *Пролежень
B. Суха гангрена
С. Флегмона
D. Інфаркт
E. Абсцес
9. При гістологічному дослідженні тканини печі-нки було виявлене, що деякі клітини розпалися на невеликі фрагменти з окремими органелами і за-лишками ядра, оточеними мембраною. Запальна реакція відсутня. Виберіть патологічний процес, для якого характерні описані зміни.
А. *Апоптоз
B. Некроз
С. Каріорексис
D. Плазмоліз
E. Плазморексис
10. У чоловіка, який тривалий час страждав пе-реміжною кульгавістю, тканини пальців стопи сухі, чорного кольору, нагадують мумію. На невеликій відстані від почорнілої ділянки розташована дво-барвна лінія (червоний колір прилягає до практич-но незмінених тканин, а біло-жовтий колір – до змінених тканин). Який вид некрозу у даного хво-рого?
А. *Гангрена.
B. Інфаркт.
С. Секвестр.
D. Пролежень.
E. Мацерація.
11. Хворий 62 років прооперований з приводу затискання пахової грижі. Макроскопічно: стінка кишки ціанотична, роздута, набрякла, покрита нитками фібрину, перистальтика відсутня. Який патологічний процес розвинувся в стінці кишки?
А. * Волога гангрена.
B. Суха гангрена.
С. Коагуляційний некроз
D. Колікваційний некроз
E. Пролежень
12. На розтині трупа чоловіка, померлого від черевного тифу виявлено, що м'язи передньої че-ревної стінки і стегна щільні, ламкі, білясто-жовтого кольору, нагадують стеаринову свічку. Описана зміна в м'язах є проявом:
А. *Ценкеровського некрозу
B. Фібриноїдного некрозу
С. Казеозного некрозу
D. Колікваційного некрозу
E. Апоптозу
13. У чоловіка 48 років, який страждав на гіпер-тензію протягом 12 років, розвинулося гостре порушення мозкового кровообігу. На початку з’явилось порушення руху в правих кінцівках, головний біль, а потім - правостороння геміплегія. Хворий помер. На розтині знайдений системний гіаліноз дрібних артерій, тромбоз лівої середньої мозкової артерії, а в лівій тім’яно-скроневій ділянці знайдений осередок, який називається:
А. *Ішемічний інфаркт
B. Крововилив
С. Абсцес мозку
D. Геморагічний інфаркт
E. Набряк мозку
14. Чоловік 45 років раптово помер, на розтині в задній стінці лівого шлуночка серця знайдений інфаркт міокарду. Які найдостовірніші мікроскопі-чні зміни в будові міокардіоцитів можна побачити в осередку інфаркту?
А. *Каріолізис
B. Жирова дистрофія
С. Вуглеводна дистрофія
D. Звапнення
E. Білкова дистрофія
15. На розтині хворого 48 років виявлена обтура-ція просвіту середньої мозкової артерії тромбом. В тім'яно-скроневій області лівої півкулі головного мозку - вогнище сірого кольору м'якої консистен-ції. Достовірніше всього це:
А. *Інфаркт
B. Секвестр
С. Гангрена
D. Казеозний некроз
E. Фібриноїдний некроз
16. На розтині у верхній частці правої легені виявлена велика клиноподібна ділянка темно-червоної, щільної тканини. При гістологічному дослідженні в ній виявлений некроз стінок альвеол, просвіт альвеол заповнений еритроцитами. Який процес розвинувся в легенях?
А. *Геморагічний інфаркт легенів
B. Карніфікація легенів
С. Гангрена легенів
D. Крововилив в легені
E. Ателектаз легенів
17. При розтині літнього чоловіка з атеросклеро-зом, в головному мозку виявлений тромбоз гілки внутрішньої сонної артерії і сірого кольору осере-док вологого розм'якшення тканини. Який патоло-гічний процес виявлений в головному мозку?
А. *Ішемічний інфаркт
B. Геморагічна інфільтрація
С. Гематома
D. Енцефаліт
E. Пухлина мозку
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: скачать доповідь, хірургія, Медицина, База тестів КРОК -1 Патологічна ана
Просмотров: 2929 | Загрузок: 114 | Рейтинг: 3.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно