Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Мои файлы

База тестів IFOM
[ Скачать с сервера (1.29 Mb) ] 17.09.2017, 22:44
1. Чоловік 50 років, в анамнезі цукровий діабет 2-го типу протягом 20 років, за останні два тижні виникла сенсорна нейропатія. Слабкий пульс на артеріях гомілки. Переферичні набряки на гомілках відсутні. Рівень глюкози у сироватці крові за останні 6 місяців коливався в межах 8,3-11,0 ммоль/л. Що з перерахованого є найбільш ефективним заходом для запобігання серйозних інфекцій стопи?
А)Використання компресійних еластичних бинтів
Б) Використання зручного взуття
В) Профілактичне застосування антибіотиків
Г) Щоденний прийом аспірину та дипіридамолу
Д) Зниження рівня глюкози сироватці крові
2. 63-річна жінка надійшла до відділення екстреної медичної допомоги зі скаргами прискорення серцебиття протягом 1 години. 2 місяці тому було діагностовано гіпертиреоз, але лікування не проводилось. За три години до цього, жінка випила дві пляшки пива за обідом. АД 90/60 мм.рт.ст. Пульс – 85 уд/хв., нерегулярний. Зміна звучності першого тону. Венозний пульс негативний.
Що з наведеного є причиною зміни серцевого ритму?
А) Миготлива аритмія
Б)Тріпотіння передсердь
В)Мультифокальна передсердна тахікардія
Г)Пароксизмальна миготлива аритмія
Д)Атріовентрикулярна блокада 2 ступеня (Мобітц I або з періодикою Самойлова-Венкебаха)
Е) Синдром слабкості синусового вузла
Ж)Синоатріальна блокада II ступеня
З)Тахікардія типу «пірует»
И)Міграція водія ритму
Й) Синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта
3. 5-річну дівчинку привели до лікаря через 30 хвилин після того, як її вкусила кішка за передпліччя. При огляді руки лікар виявив невелику колоту рану, вкриту запеченою кров’ю. Дівчинка знаходиться у групі підвищеного ризику інфікування тому що:
А) Рани руки більш сприйнятливі до інфекцій
Б) Ферменти слини кішки збільшують ризик інфікування
В) Цю рану важко очистити від патогенних мікроорганізмів
Г) Стафілокок, що розмножується в рані, є високовірулентним.
Д)Маленькі діти в меншій мірі здатні протистояти інфекції, ніж дорослі
4. Батьки 4-річної дівчинки звернулися до лікаря зі скаргами на блідість та жовтушність шкірних покривів дитини протягом 2-х днів. При народженні дівчинці проводили лікування жовтяниці фототерапією впродовж 2-ох тижнів. Матері дівчинки та двом родичам зі сторони матері робили спленектомію в дитинстві з невідомих причин. При дослідженні пацієнтки відмічено жовтушність шкірні покривів, склер. При пальпації селезінка виступає з-під краю реберної дуги на 4 см. Які клітини превалюють в результатах мазка крові дівчинки?
А)Овалоцити
Б)Тільця Хауелла-Жоллі
В)Шизоцити
Г)Серповидні еритроцити
Д)Сфероцити
5.67-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на болі в гомілках під час ходьби протягом останніх 2 місяців. Біль зникає під час відпочинку. При обстеженні – зниження пульсу на тильній поверхні стопи. Звуження якої з судин спричинило таку симптоматику?
А.Черевна аорта
Б.Art. Femoropopliteal
В.lliac art.
Г.Peroneal art.
Д.Tibial та peroneal art.
6. Мати 5-річного хлопчика звернулася до лікаря через годину після того, як побачила яскраво-червоний «кровавий» колір сечі дитини. Від учора хлопчик приймав ібупрофен у зв’язку з травмою правої бічної ділянки живота під час реслінгу з друзями. Окрім цього, у дитини стрептококовий фарингіт, через що він приймає пеніцилін протягом 3 днів. Температура 36,7 °С, АТ – 90/48 мм рт.ст., пульс 108/хв, ЧДР – 18/хв. При огляді виявлені численні фіолетові екхімози на правій гомілці та бічній ділянці живота. При пальпації в костовертебральному куті справа виявлена болючість. Передня черевна стінка напружена. При обстеженні статевих органів патології не виявлено. Набряки відсутні. В загальному аналізі сечі наявна велика кількість крові. При мікроскопічному дослідженні – 5-10 лейкоцитів в п\з і численні еритроцити. Що могло спричинити гематурію у пацієнта?
A)Гострий пієлонефрит
Б)Ібупрофен-індукований гострий некротичний папіліт

В)Постсрептококовий гломерулонефрит
Г)Рабдоміоліз
Д)Травма нирки
7. 16-річна дівчина уперше завітала до лікаря акушера-гінеколога з терміном вагітності 12 тижнів. Не мала щеплень з 5-річного віку. Вона отримала наступні щеплення згідно прийнятим рекомендаціям:
5 років – АКДС
3роки – Гепатит B
1 рік – Кір-краснуха-епідемічний паротит
4 роки – Оральна поліомієлітна вакцина
При огляді патології не виявлено. Яке щеплення найбільш доречно зробити дівчині при першій нагоді?
A)АКДС
Б)АДС дитяча
В)АДС доросла
Г)Haemophilusinfluenzae тип B
Д)Гепатит B
Е)ОПВ
8) 14-річний хлопчик потрапив до лікаря з температурою 40.2°С, сонливістю та ригідністю потиличних м’язів. З діагнозом «пневмококовий менінгіт» дитина госпіталізована для проведення антибактеріальної терапії. Дослідження СМР через 24 години після надходження в стаціонар виявило:
Nа – 117 ммоль/л
Cl – 89 ммоль/л
HCO3 – 25 ммоль/л
Яка причина наведених змін?
A)Значний рівень кортизолу
Б)Гіперальдостеронізм
В)Недостатня секреція АДГ
Г)Гіперпродукція лейкотрієну С4
9. 67-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на швидку втомлюваність та загальну слабкість, які тривають 3 місяці, та біль у грудній клітці протягом останнього місяця. Грудний біль стає більш інтенсивним під час вдиху. Шкірні покриви помірно бліді. Пальпаторно визначається болісність лівого 8 та 9 ребер латерально. Під час огляду інших патологічних ознак не виявлено. Гематокрит дорівнює 28%, під час електрофорезу білків сироватки крові та сечі виявлено велику кількість моноклонального імуноглобуліну. При гістологічному дослідженні біоптату червоного кісткового мозку виявлено більше ніж 50% плазматичних клітин. На рентгенограмі визначаються ділянки підвищеної прозорості діаметром 1-1,5 см в обох ребрах, які відповідають болісним ділянкам. Яким з нижчевказаних мікроорганізмів з найбільшою вірогідністю викликана інфекція хворого?
A) Aspergillus fumigatus
Б) Escherichia coli
В) Herpes zoster virus
Г) Mycobacterium tuberculosis
Д) Pneumocystis jiroveci (колишній P. carinii)
Е) Streptococcus pneumoniа
10. До лікаря звернувся 47-річний чоловік, що протягом 9 місяців скаржиться на закреп, до якого протягом останніх 2 місяців приєдналися кров'янисті виділення в калі. Прийом проносних та послаблюючих засобів частково полегшив симптоми захворювання. Пацієнт хворіє на гіперхолестеролемію, яку лікує аторвастатином; переніс апендектомію у 26 років. Життєво-важливі функції у межах норми, серцево-судинна система без патологій. Живіт м’який, безболісний, пальпаторно набряки та новоутворення не визначаються. Під час ректального огляду виявлено зовнішні гемороїдальні вузли; тесткалу на приховану кров позитивний. Гематокрит хворого дорівнює 35%. Яке дослідження є наступним найбільш доцільним кроком у постановці діагнозу?
А)Сканування з введенням мічених еритроцитів
Б)Аноскопія
В)Колоноскопія
Г)Езофагогастродуоденоскопія
Д) Гнучка сигмоскопія
11. 32-річний чоловік, який раніше не мав проблем зі здоров’ям, надійшов до відділення невідкладної допомоги зі скаргами на відчуття втоми і задишки в спокої протягом останніх 12-ти годин.
Ліків не приймав. Об'єктивно: температура -37ºC,АТ - 96/58 мм рт.ст., пульс - 110 /хв, ЧД - 22 / хв.
При огляді виявлено жовтушність склер і блідість кон'юнктиви,гепатоспленомегалія відсутня.
Лабораторні дослідження:
Гемоглобін - 62г/л
Сироватка кількість лейкоцитів - 8,8х109 Од/л

Білірубін загальний - 145 мкмоль/л
Ретикулоцити- 16%
Прямий білірубін - 25 мкмоль/л
Тромбоцити - 245х109 Од/л
Лактатдегідрогеназа - 1260 Од / л
Який імовірний діагноз у даному випадку ?
A) Гострий токсичний гепатит
Б) Алкогольний гепатит
В) Холангіокарцинома
Г) Хронічний ідіопатичний цироз
Д) Холедохолітіаз
Е) Застійний гепатит
Є) Жовчнокам'яний панкреатит
Ж) Синдром Жильбера
З) Інфекційний гепатит
И) Внутрішньосудинний гемоліз
І) Первинний біліарний цироз
12. 24-річний студент-медик третього курсу звернувся до студентської лікарні з приводу жовтяниці, яку він помітив цього ранку. Болю в животі, свербіння, або зміни ваги не помічав. Ліків не приймає. Він розповів про занепокоєння з приводу майбутнього складання іспиту Крок 1. Об'єктивно: температура -37ºC,АТ - 120/80 мм рт.ст., пульс - 76 / хв , ЧД -12/хв. При огляді патологічні зміни відсутні, крім жовтушності склер.
Лабораторні дослідження:
Гемоглобін - 150 г /л
Кількість лейкоцитів - 7.0 х109 Од/л
Лужної фосфатази - 90 Од/л
Тромбоцити - 240 х109 Од/л
Аспартатамінотрансфераза(АСТ) - 23 Од / л
Білірубін загальний - 59 мкмоль / л
Аланін амінотрансфераза (АЛТ) - 27 Од / л
Прямий білірубін - 11.9 мкмоль / л
Який імовірний діагноз у даному випадку ?
A) Гострий токсичний гепатит
Б) Алкогольний гепатит
В) Холангіокарцинома
Г) Хронічний ідіопатичний цироз
Д) Холедохолітіаз
Е) Застійний гепатит
Є) Жовчнокам'яний панкреатит
Ж) Синдром Жильбера
З) інфекційний гепатит
И) Внутрішньо судинний гемоліз
І) Первинний біліарний цироз
13. Жінка 37 років, в анамнезі артеріальна гіпертензія, звернулася до лікаря для планового контролю. Стан хворої погіршився, незважаючи на лікування β-адреноблокаторами і дотримання дієти з низьким вмістом натрію. В анамнезі: ревматизм і лікування Хвороби Грейвса з 131I (йод). Об'єктивно: АТ - 160/106 мм рт.ст., пульс - 80 уд / хв.
Дослідження сироватки крові :
Na+ - 135 ммоль / л
Cl- - 100 ммоль / л
К+ - 3,4 ммоль / л
НСО3- - 26 ммоль/ л
Азот сечовини - 4.2 ммоль/л
Креатинін- 70 мкмоль / л
Аналіз сечі в межах норми. УЗД нирок показало аномальний контур лівої нирки. Вона на 2,8 см менше, ніж права. Де виникає порушення при даній патології?
A) Кора наднирників
Б) Мозкова речовина надниркової залози
В) Аорта
Г) Ниркова артерія
Д) Клубочки нирки
Е) Щитовидна залоза

14. 27-річна жінка звернулась до лікаря у зв’язку зі слабкістю м'язів і судомами впродовж 2-х тижнів. Вона 2 роки приймає ß-адреноблокатори з метою лікування артеріальної гіпертензії. В анамнезі: хронічний лімфоцитарний тиреоїдит (зоб Хашимото) 1 рік тому. Об'єктивно: АТ - /108 мм рт.ст. пульс - 60 / хв.
Дослідження сироватки крові:
Nа+ - 140 ммоль / л
Cl-- 110 ммоль / л
K+- 2,2 ммоль/ л
НСО3- - 30 ммоль / л
Азот сечовини - 7 ммоль / л
Креатинін- 88 мкмоль / л
Магнітно-резонансна ангіографія черевної порожнини змін не виявила.
Де виникає порушення при даній патології?
A) Кора наднирників
Б) Мозкова речовина надниркової залози
В) Аорта
Г) Ниркова артерія
Д) Клубочки нирки
Е) Щитовидна залоза
15. 24-річний чоловік госпіталізований з приводу заднього вивиху правого колінного суглоба, отриманого в результаті аварії на мотоциклі . Через шість годин після закритого зміщення, пульс в ділянці дистальної частини кінцівки відсутній, але нога залишається теплою. Що з нижчезазначеного є найбільш доцільним в даній ситуації?
A) Підняти кінцівку і вести спостереження протягом 24 годин
Б) Терапія нітропрусидом
В) Блок симпатичної нервової системи
Г) Стегнова артеріографія
Д) Емболектомія з катетером Фогарті через проксимальну артеріотомію
16. Під час обстеження здорової 4-річної дівчинки був виявлений мезосистолічний шум під час аускультації у верхній частині верхнього краю грудини в проекції аортального клапану. Другий серцевий тон розщепленний, не змінюється під час акту дихання. М’який мезодіастолічний шум вислуховується вздовж нижньої частини лівого краю грудини. Іншої патології не виявлено. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?
А) Аортальний стеноз
Б) Дефект міжпередсердної перегородки
В) Коарктація аорти
Г) Пролапс мітрального клапана
Д) Закупорка артеріальної протоки
Е) Легеневий стеноз
Є) Тетрада Фалло
Ж) Транспозиція магістральних артерій
З) Дефект міжшлуночкової перегородки
И) Норма
17.54-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на втому. Пацієнт розповідає, що настільки втомлюється, що навіть не може прокинутись і піти на роботу. Після роботи він одразу лягає спати, бо відчуває себе дуже знесиленим. Нещодавно його почав турбувати постійний ниючий біль у верхній ділянці живота, що навіть заважає спати. Впродовж останнього місяця чоловік схуд на 7 кг. Інших скарг не має. Приймає ранітидин. Чоловік працює в поліції. 2 місяці тому, на місці злочину, він послизнувся, впав і сильно вдарив голову. В минулому палив - 30 пачко-років При огляді лікар відмітив болючість та наповненість епігастрію. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?
А)Хронічна субдуральна гематома
Б)Виразка 12-палої кишки
В)Рак підшлункової залози
Г)Посттравматичний стресовий розлад
18. 57-річна жінка, яка раніше не мала проблем зі здоров'ям звернулася до лікаря у зв’язку з трьома випадками помутніння зору в правому оці протягом останніх 3-х тижнів. Кожен випадок тривав близько 5 хв. Експертиза сітківки показує невелике тіло заломлення на розгалуженні артерії,що живить сітківку ока. Інших відхилень немає. Який з нижченаведених методів дослідження найбільше підходить для постановки діагнозу?
A) Церебральна ангіографія
Б) Ехокардіографія
В) Електроенцефалографія
Г) Двостороннє сканування сонних артерій
Д) МРТ головного мозку

19. 67-річна жінка звернулася до лікаря з приводу першої вакцинації проти вірусу грипу. В анамнезі жінка має неліковану гіпертензію. Об'єктивно - АТ 160/100 мм рт.ст., пульс - 100 уд/ хв. Незабаром після введення вакцини проти вірусу грипу розвинулася задишка, кропив'янка і набряк Квінке.
Які з перерахованих нижче методів найбільш підходять для запобігання вищевказаної реакції?
A) Тест на алергію на яйця
Б) Тест на гетерофільну аглютинацію
В) Реакція шкіри з реагентом гістаміну
Г) Терапія ß-адреноблокаторами
Д) Амантадиноватерапія
Е) Інсулінотерапія
Є) Ремантадиноватерапія
20. Батьки 7-річної дівчинки звернулися до лікаря з скаргами на дводенну лихоманку, головний біль, біль в горлі та набряк піднебенних мигдаликів у дитини. Нежить і кашель відсутні. Алергії на ліки дівчинка немає. Температура пацієнтки - 38.6ºС,АТ - 100/60 мм рт.ст., пульс - 120 уд / хв, ЧД -16 об / хв. При огляді: слизова оболонка ротоглотки гіперемована, на поверхні мигдалин - гнійний ексудат. Передні шийні лімфатичні вузли збільшені та м’які. Який з наступних збудників викликає такий стан пацієнтки?
A) Аденовірус
Б) Коринебактерія дифтерії
В) Стрептокок групи А
Г) Пневмонійна мікоплазма
21. Дівчинка віком 2 місяці на плановому огляді у лікаря. Народилась на 34 місяці гестаційного періоду і мала нестабільність температури тіла протягом двох тижнів після народження. Зі слів матері, у дитини нежить та кашель. Росте та розвивається відповідним чином після корекції гестаційного періоду. Температура тіла 37,8 С (100 F). Решта життєвих показників в межах норми. При обстеженні не виявлено відхилень від норми, окрім виділень з носу слизу зеленого кольору. Виберіть з перелічених варіантів найкращий план імунізації:
А. Не здійснювати імунізацію в часіхвороби
Б. Відкластиімунізацію на 6 тижнів до періодудоношеності
В. Відкласти будь-яку імунізацію до часу, коли пройдуть інфекції верхніх дихальних шляхів
Г. Здійснити всі заходи імунізації для цього віку
Д. Зменшити дозу імунізаціїзгідно з її гестаційним віком
22. Хлопчик, 4 років, заразився вітрянкою 8 годин після відвідин новонародженої сестри у пологовому будинку. Шестеро інших доношених новонароджених також мали контакт, а їхні матері всі мали вітрянку до вагітності. Що з переліченого найбільш доцільне для профілактики вітрянки в новонароджених?
А. Терапія ацикловіром для всіх новонароджених, що піддались контакту
Б. Введення вакцини протии вітряної віспи для всіх новонароджених, що піддалися контакту
В. Введення вакцини протии вітряної віспи новонародженим з негативним титром АТ до вітряної віспи
Г. Iзоляція новонароджених один від одного
В. Будь-яке втручання не потрібне
23. Жінка, 52 роки, що вже 2 роки страждає на цукровий діабет 2 типу прийшла на планове повторне обстеження. Вона приймає лише метформін. Вміст цукру в крові натще коливається в межах 100-140 мг/дл. У неї трапляються 1-2 рази на тиждень гіпоглікемічні стани, які вона усуває прийомом апельсинового соку. Артеріальний тиск в межах 120-135/65-85 мм рт.ст. протягомостанніх 2 років, сьогодні артеріальний тиск становить 128/75 мм рт.ст. При обстеженні відхилень від норми не виявлено. Гемоглобін А1с становить 6,9%, а білок сечі становить 60 мг/г (Норма менше 30). Виберіть з-поміж поданих варіантів найбільш доцільне запобігання нефропатії у цієї пацієнтки.
А. Дієта з високим вмістом білків та низьким вмістом глюкози
Б. Ретельний контроль рівня глюкози в крові
В. Призначити додатково прийом лізиноприлу
Г. Замінити прийом метформіну глібурилом
Д. Не приймати запобіжних заходів
24. 17-літній хлопець звернувся до лікарязі скаргами на сильний біль при ковтанні, що триває вже 4 дні. Печія, біль в грудній клітці, регургітація, темний кал та втрата маси тіл авідсутні. Протягом 3-ох місяців періодично приймав ібупрофен для лікування підошовного фасциїту. В анамнезі відсутні будь-які інші серйозні захворювання чи прийом ліків. Пацієнт курить одну пачку цигарок в день протягом 4 років. Не вживає алкоголю. Температура тіла 36,9 С, пульс 90/хв., АТ 110/70 мм рт.ст. При загальному огляді порушень не виявлено. Що з нищевказаного є найбільшімовірним діагнозом ?
А. Розлади моторики стравоходу
Б. Шлунково-стравохіднарефлюксна хвороба
В. Синдром подразненнякишківника

Г. Виразкова хвороба
Д. Глотково-стравохідний дивертикул (Ценкера)
Е. Медикаментозний езофагіт
25. 72-літня жінка має гіпонатріємію 3 дні після поступлення в лікарню з інсультом мозку. Їй вводили 5% декстрози в 0,45% сольовому розчині з часу поступлення. Зараз приймає фенитоїн та атенолол. У пацієнтки виражена афазія. Пульс 86/хв., ЧД 16/хв. АТ 130/86 мм.рт. Обстеження демонструє правий щільний геміпарез. Дані лабораторних обстежень:

Сироваткакрові:
Na+ 120 мЕкв/л
Осмоляльність 255 мОсмоль/кг Н2О
Сеча:
Na+ 50 мЕкв/л
Осмоляльність 358 мОсмоль/кг Н2О
Виберіть з-поміж поданих найбільш імовірну причину гіпонатріємії:
А. Побічний ефект від фенитоїну
Б. Зневоднення
В. Нецукровий діабет
Г. Зниження секреції АДГ (вазопресину)
Д. Водна інтоксикація
26. 10-літня дівчинка поступила в лікарню зі скаргами на гарячку та біль у суглобі протягом 5 днів. Температура тіла 29,4 С (103 F), пульс 120/хв., ЧД 24/хв. АТ 110/70 мм рт.ст. Ділянка проекції серця випинає. Обстеження серця: ритм галопа, голосистолічний шум у 4-ому міжреберному проміжку по середньоключичній лінії. Спостерігається набряк і легка болючість у ліктях і колінах. З горла взято мазок і виділено культуру Streptococcus pyogenes (групи А). Титр антистрептолізину О підвищений. Яке з поданих тверджень найвірогідніше пояснює виявлені зміни серця?
А. Недостатність мітрального клапана
Б. Стеноз мітрального клапана
В. Недостатність легеневого клапана
Г. Стеноз легеневого клапана
Д. Недостатність тристулкового клапана
Е Стеноз тристулкового клапана
27. 53-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на стискаючий біль в грудях, що почався 2 години тому. У пацієнта задишка ,що посилюється в горизонтальному положенні. Подібний біль, за словами чоловіка, у нього вперше. Анамнез не обтяжений, жодних ліків не приймає. Медичний огляд, який чоловік проходив 2 тижні тому, порушень не виявив. АТ 98\60 мм.рт.ст, ЧСС 110\хв, пульс правильний. Аускультація виявила голосистолічний шум на верхівці серця та хрипи в легенях. ЕКГ - елевація ST в II , III та aVF відведеннях. Зміни якого з наведених показників будуть наявні у даного пацієнта?
А)Розмір лівого передсердя
В)Еластичність лівого передсердя
С)Еластичність лівого шлуночка
Д)Кінцевий діастолічний тиск в правому шлуночку
Е)Тиск наповнення лівого шлуночка
28. У пацієнтки Н., 56 років, із синдромом короткого кишечника, як наслідок інфаркту мезентеріальних артерій, відзначається плямисто-папульозний висип та втрата волосся протягом 2 тижнів перебування в стаціонарі на повному парентеральному харчуванні. Лікар ненавмисно не включив в її парентеральне харчування певний мікроелемент. Недостатність якого мікроелементу найбільш вірогідна при даних клінічних проявах?
А. Мідь
В. Залізо
С. Марганець
Д. Селен
Е. Цинк
29. 77-річний чоловік доставлений до відділення невідкладної допомоги через 15 хвилин після початку продуктивного кашлю з виділенням кров’янистого мокротиння. В анамнезі наявність хронічного продуктивного кашлю та періодичні епізоди правобічної нижньодольової пневмонії. За 15 хвилин після прибуття кровотеча спонтанно зупинилася. Температура 37 С, пульс 110/хвилину, частота дихання 24/хвилину, АТ 110/70 мм.рт.ст. Під час огляду виявлена бронхофонія в латеральному відділі правої легені. На рентгені ОГК тонкостінні кістоподібні утвори в правій нижній долі з рівнем рідини в них. Що з нижченаведеного пояснює наявність даних ознак?
А. Альвеолярна гіповентиляція
В. Дефектні натрієві канали
С. Деструкція та дилатація дистальних відділів повітроносних шляхів

D. Надлишок міжклітинної рідини
Е. Фіброз легеневої паренхіми
F. Потрапляння рідини або їжі
G.Запалення бронхів малого калібру
H. Тромбоемболія
30. 27-річна жінка, яка ніколи не народжувала, проходила щорічний огляд. Активно живе статевим життям з 1 статевим партнером. Вона не курить. В анамнезі не має хвороб, що передаються статевим шляхом. Мазок: високий рівень плоскоклітинної дисплазії епітелію. Попередній мазок не виявив жодних аномалій. Обстеження шийки матки та піхвине виявило грубих порушень. Яка подальша тактика лікаря?
А. Повторний мазок
В. Тест на вірус папіломи людини
С. Кольпоскопія
D. Конізація (клиновидна біопсія) шийки матки
E. Рандомні біопсії шийки матки
31. 42-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість, незначне підвищення температури та задишку при фізичному навантаженні, що турбують його вже впродовж 2 тижнів. Крім того, він відчуває біль на кінчиках пальців рук, а сеча останнім часом стала темною та мутною. При огляді лікар відмітив набряк деяких проксимальних та дистальних міжфалангових суглобів.
А. Ревматоїдний артрит
Б. Постстрептококовий гломерулонефрит
В.Інфекційний ендокардит
Г. Недостатність кори наднирників
32. 47-річний чоловік прибув до відділення невідкладної допомоги через нудоту, блювоту та неіррадіюючий епігастральний біль. Він зазначає, що спочатку блювотні маси були жовтуватого кольору, але останні 2 рази вони стали темнішими. Він вжив 1 склянку віскі 4 дні тому. Ліків не приймає. Він в свідомості, спантеличений. Температура 37,4, пульс 128/хв, ЧД 12/хв, АТ 90/50. Шкіра на дотик холодна і липка. Серцево-легеневе обстеження не виявило патологій. Під час пальпації живота дифузно відзначається болючість. Неврологічне обстеження не виявило фокальних або сенсомоторних порушень. Результат аналізу калу на приховану кров негативний. Рентген ОГК не виявив патології. На ЕКГ синусова тахікардія. Яка з причин найбільш вірогідно спричинила дані життєві показники пацієнта.
A. Кардіогенний шок
B. Розрив стравоходу
C. Гіповолемія
D. Легеневий емболізм
E. Септичний шок
33. Раніше здорова 18-річна дівчина звернулася до лікаря через гулю на шиї, яку вперше помітила місяць тому. На інші симптомі дівчина не скаржиться. Під час огляду виявлено надключичний лімфатичний вузол розміром близько 3 см, ущільнений та почервонілий. Селезінка пальпується на 3 см нижче краю реберної дуги. Решта обстежень не виявила патологій. Що скоріше за все буде виявлено при лабораторних методах обстеження?
A. Знижений сироватковий рівень калію
Б. Збільшена кількість еритроцитів
В. Знижена концентрація кальцію в сироватці
Г. Підвищена активність лактатдегідрогенази
Д. Підвищена концентрація ТТГ
34. 32-річного чоловіка до відділення невідкладної допомоги привіз його друг через збудження і сплутаність свідомості, що розпочалися несподівано. В анамнезі шизоафективний розлад, депресивного типу. 5 днів тому до схеми лікування був доданий новий препарат у зв’язку зі слуховими галюцинаціями, але він не може сказати який саме. Він рідко вживає алкоголь і не приймає незаконних препаратів. Він дезорієнтований і не розуміє чому знаходиться в лікарні. Температура 39,5 С, пульс 110 уд/хв., ЧД 28 р/хв., АД 160/100 мм.рт.ст., Під час неврологічного обстеження виявлено ригідність м’язів. Лейкоцити 15х109, активність креатин кінази 950 U/L. Який з нейротрансмітерів є причиною даного стану пацієнта?
A. ГАМК
Б. дофамін
В. глутамат
Г. гістамін
Д. норадреналін
Е серотонін
35. 27-річний чоловік доставлений парамедиками до лікарні через 30 хвилин після зіткнення мотоциклів на

високій швидкості. Він знаходився в непритомному стані і був вилучений з мотоциклу. Під час госпіталізації – оцінка коми за шкалою Глазго 10. Температура 37 С, пульс 130/хв., ЧД 36/хв., АД 90/60 мм.рт.ст. Справа дихання приглушене, крепітація під час пальпації правої половини грудної клітки. На рентгені правобічний гемопневмоторакс. Абдомінальна ультрасонографія не виявила травм. На рентгені нестабільний перелом тазових кісток. Постановкою торакального дренажа видалено 300 мл крові. Після введення 3 літрів кристалоїду у пацієнта залишається тахікардія і гіповолемія. Який наступний крок лікаря?
A. Введення епінефрину
Б. Введення гідроксиетилкрохмалю
В. Введення рекомбінантного фактору VII
Г. Трансфузія свіжозамороженої плазми
Д. Гемотрансфузія крові групи О, резус-негативної
36. 65-річний чоловік поступив до лікарні через 30 хвилин після стану, коли він не міг говорити та мав транзиторну сліпоту на ліве око. Він правша. Хворіє на діабет 2го типу і лікується від гіперхолестеринемії. Під час неврологічного огляду не виявлено патології. Не виявлено залишкових ознак розладу мови, зорові поля інтактні. Немає сенсорного або моторного дефіциту. Дослідження очного дна показало високо заломлюючу, світло-жовту бляшку зліва. Яка артерія стенозована?
A. Плечова артерія
Б. Черевний стовбур
В. Загальна клубова артерія
Г. Зовнішня сонна артерія
Д. Безіменна артерія
Е Внутрішня сонна артерія
Є. Ниркова артерія
Ж. Хребтова артерія
37. До цього здорова 27-річна афро-американка, третя вагітність, пологи 1, аборт 1. На 34ому тижні гестації доставлена до лікарні через сильний біль в нижній ділянці живота протягом 6 годин і вагінальну кровотечу (темна кров) протягом 1 години. Її брат хворіє на серпоподібно клітинну анемію. Пульс 104 уд/хв., АД 160/100 мм.рт.ст.. Під час обстеження виявлено болючість дна та темні згустки крові на склепінні піхви. Серцеві тони плода 160 уд/хв., в лівому нижньому квадранті живота. Концентрація гемоглобіну 9,1 г/дЛ, тромбоцити 130*109. На УЗД передня плацента. Який імовірний діагноз?
A. Відшарування плаценти
Б. Предлежання плаценти
В. Прееклампсія
Г. Передчасні пологи
Д. Серпоподібноклітинний криз
38. До цього здоровий 37-річний чоловік звернувся до лікаря через болі в нижній частині спини протягом 3 місяців. Нестероїдні протизапальні засоби забезпечили деяке полегшення. Згинання спини вперед нормальне, безболісне. Надмірне витягування спини посилює біль. М’язова сила в нижніх кінцівках 5/5, чутливість і рефлекси збережені. Представлений рентген люмбального відділу в боковій проекції. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Компресійний перелом
Б. Інфекція простору між хребцевого диску
В. Деформуючий остит
Г. Остеопороз
Д. Спондилолістез
39. У новонародженого при огляді виявлена вроджена клишоногість. Хлопчик народився вчасно, вагітність та пологи – без ускладнень. Рухи в нижніх кінцівках відсутні одразу після народження, не плакав при уколі голкою в п’ятку. При огляді хлопчик енергійний, але рухає лише верхніми кінцівками. Сечовий міхур пальпується, наповнений. Який з перерахованих нижче діагнозів найбільш ймовірний?
А. Церебральний параліч
Б. Вроджена дисплазія кульшового суглоба
В. Синдром Гієна-Барре
Г. М’язова дистрофія
Д. Спінальна дизрафія
40. Семимісячного хлопчика доставлено до лікаря з приводу стійкої лихоманки, що триває вже 4 дні. Народився вчасно, вагітність та пологи - без ускладнень, але була довготривала кровотеча після обрізання. У віці 3-ох місяців з’явилася екзематозна висипка на обличчі та ліктях, що невдовзі поширилась на все тіло. В анамнезі повторні випадки молочниці, середнього отиту, нещодавно переніс пневмококову бактеріємію. Температура тіла 38.5°С , пульс - 120 уд, ЧД – 32/хв. При огляді – дифузна екзематозна висипка з ділянками гнійного відтоку. Шийні лімфатичні вузли рухомі, розміром приблизно 1.5-2 см. У ротовій порожнині – білі бляшки. Край печінки та селезінка пальпуються на 2 см від реберного краю.

Лабораторні показники:
Гемоглобін - 120 г/л
Лейкоцити – 5000/мм³
Сегементоядерні нейтрофіли – 60%
Лімфоцити – 30%
Моноцити – 10%
Тромбоцити – 35,000/мм³
Сироватка крові: IgA 100 мг/дл, IgG 400 мг/дл, IgM – 15 мг/дл, IgE 60 IU/Мл
Який з наступних діагнозів найбільш ймовірний?
А. Дефіцит аденозиндезамінази
Б. Атаксія телеангіектазія
В. ВІЛ-інфекція
Г. Гіпер-IgE синдром
Д. Синдром Ді-Джорджи (тиміко-паратиреоїдна дисплазія)
Е. Синдром Віскота-Олдріча
Є. Х-пов’язане лімфопроліферативне захворювання
Ж. Х-пов’язаний важкий комбінований імунодефіцит
41. 22-річний чоловік без свідомості доставлений у відділення невідкладної допомоги після генералізованих тоніко-клонічних судом тривалістю 10хв. Під час марафонського забігу чоловік дезорієнтувався, після чого настали судоми. Температура тіла 40°С, пульс 120 уд, ЧД 22/хв., АТ 90/50мм.рт.ст. Під час огляду шкіра суха та гаряча. Після встановлення катетера Фолея отримано червоно-коричневу сечу. Аналіз сечі: Hb 4+, Міоглобін 4+, Еритроцити 2+. .Що з перерахованого є найоптимальнішим наступним кроком задля попередження гострої нефротоксичної ниркової недостатності у пацієнта?
а)Терапія N-ацетилцистеїном
б)Терапія алопуринолом
в)Сольовий розчин 0.9% в/в
г)Терапія малими дозами допаміну
д)Терапія манітолом
е)Не здійснювати жодних превентивних заходів
42. Попередньо здоровий чоловік 68-и років доставлений до відділення невідкладної допомоги через 3 години після початку загрудинного болю, що іррадіює в ліву верхню кінцівку. По прибутті, температура тіла 36.8°С, пульс 62 уд., ЧД 20/хв., АТ 110/75 мм.рт.ст. Шкіра чоловіка прохолодна, вкрита потом. Він виглядає виснаженим. При огляд не виявлено інших відхилень. Активність креатинкінази в сироватці крові в межах норми. На ЕКГ:

а) Гострий інфаркт міокарда
б) Гострий перикардит
в) Гостра легенева емболія
г) Миготлива аритмія
д) Тампонада серця

е) Гіперкаліємія
є) Гіпертензія
ж) Фібриляція шлуночків
з) Шлуночкова тахікардія
и) Синдром Вольфа-Паркінсона-Вайта


43. Жінку 70-и років доставлено до відділення невідкладної допомоги після початку загрудинного болю, вираженої слабкості та задишки. 6 місяців тому перенесла гострий інфаркт міокарда, також періодично з’являвся біль в грудях при фізичному навантаженні, що полегшувався після прийому нітрогліцерину. При прибутті, температура тіла 37.1°С, ЧД 22/хв., АТ 60/40 мм.рт.ст.. Огляд не показав інших відхилень. На ЕКГ:


а) Гострий інфаркт міокарда
б) Гострий перикардит
в) Гостра легенева емболія
г) Миготлива аритмія
д) Тампонада серця
е) Гіперкаліємія
є) Гіпертензія
ж) Фібриляція шлуночків
з) Шлуночкова тахікардія
и) Синдром Вольфа-Паркінсона-Вайт
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь з медицини, Медицина, База тестів IFOM, шпори з медицини
Просмотров: 5598 | Загрузок: 607 | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно