Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 12.01.2025


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Захворювання печінки. Хронічний гепатит. Цироз печінки
[ Скачать с сервера (36.3 Kb) ] 22.04.2017, 22:37
Вступ
Не дивлячись на визначний прогрес сучасних досягнень у діагностиці шлунково-кишкових захворювань, даний факт не супроводжується відповідним рівнем розвитку терапевтичних можливостей.
Практично в гастроентерології є щонайбільше кілька десятків синтетичних ліків, про які можна сказати, що вони мають істотну, а іноді незамінну, терапевтичну дію. Хронічний перебіг більшості захворювань шлунково-кишкового тракту посилює значення побічних ефектів існуючих ліків синтетичного походження і призводить до чергових обмежень в лікуванні. Крім того, оскільки близько половини пацієнтів страждають від захворювань функціонального походження, які рідко можна подолати з використанням тільки синтетичних ліків, то лікування із застосуванням трав є доволі істотною необхідністю. Такі цілі можуть бути досягнуті шляхом введення лікування в якості додаткового до відповідних дієтичних рекомендацій, у тому числі препаратів рослинного походження. "Особливою перевага лікарських засобів рослинного походження є наявність оптично активних сполук і, отже, висока активність, яка є природньою для людини. Ціниме, особливо в області лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, є також вміст таких речових у травах, як ефірні масла, мінерали, вітаміни, дубильні речовини, органічні кислоти, які скорочують рівень цукрів, алкалоїдів та інших речовин, необхідних для налагодження процесів травлення, поглинання і виділення. Таким чином, при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту існує значна потреба у використанні лікарських трав.
Намір авторів розділу є дати лікарям реальну та об'єктивну інформацію про можливості фітотерапії в цій групі захворювань.
У звязку з незнанням предмета виникає недовіра і небажання використовувати препарати природного походження. Та ж причина може призвести до надмірного оптимізму в ставленні до лікувальних трав як до універсальної панацеї.

Хронічний гепатит
Є частим захворюванням - 50% всіх захворювань. Він був виділений з цирозів печінки, коли з'явився новий метод дослідження - лапароскопія і метод прижиттєвої прицільної біопсії. Це запально-дистрофічних захворювання. Більше 6 Перебіг міс., Прогресування до різного ступеня. Критерієм діагнозу є не порушення дольової структура печінки.
Етіологія
I. У 50% - гострий вірусний гепатит. Переходу в хронічний сприяють:
1. несвоєчасна діагностика
2. недостатнє лікування
3. порушення харчування, дієти
4. прийом алкоголю
5. рання виписка
6. ранній початок фізичної діяльності після перенесеного захворювання
7. на тлі захворювань шлунково-кишкового тракту.
Але навіть при виключенні всіх перерахованих вище факторів вірусний гепатит в 5% випадків переходить в хронічний.
II. Токсичний вплив на печінку:
1. алкоголь (50-80% хворих - алкоголіки)
2. бензол, чотирьох хлористий вуглець, ДДТ
3. лікарські гепатити (при прийомі протитуберкульозних, седативних, гіпотензивних, цистостатичних, наркотичних засобів, антибіотиків тетрациклінового ряду)
4. анілінові барвники
5. солі важких металів
6. обмінні гепатити, пов'язані з порушеннями обміну речовин, з тривалим неповноцінним харчуванням.

Патогенез
1. Тривале перебування вірусу в організмі. Кров з австралійським антигеном заразна. Можливо внутрішньоутробне зараження плода через плаценту. Вірус гепатиту відноситься до групи повільних вірусів.
2. Включення в процес імунологічних реакцій. Особливо велике значення мають реакції за типом ГЗТ. Порушується цілісність мембрани гепатоцита, виходить мембранний ліпопротеїн, який стимулює Т-лімфоцити. Антигени можуть через ряд трабекул потрапляти в кров - починається вироблення антитіл. З'являється ГІСТ-лімфоцитарна інфільтрація.
3. Можлива активація мезенхімальних тканини в процесі гострого гепатиту. Проліферація йде настільки швидко, що мезенхіма починає обкрадати гепатоцити, віднімати у них живильні речовини . Гепатоцити починають відмирати цілими острівцями, виникає їх недостатність.

Морфологія
Печінка збільшується в розмірах. На початку - це велика біла печінку, потім перетворюється у велику строкату печінку. По ходу портальних полів - запальна інфільтрація. Можуть бути поля некробіоза. Можуть дивуватися внутрішньопечінкові ходи, явища холеостаза. Морфологічне визначення: хронічний гепатит - це запально-дистрофічне враження печінки з гістіолімфоцитарною інфільтрацією по ходу портального тракту з гіпертрофією купферовских клітин, атрофічними змінами в паренхімі і збереженням долькової структури.

Класифікація
1. За етіологією:
а) вірусні
б) токсичні
в) токсико-алергічні (при колагенозах)
г) алкогольні.
2. По морфології:
а) персистуючий - гістологічні зміни міні-мінімальний: помірний фіброз, іноді гістіолімфоцитарна інфільтрація, немає загиблих клітин. При усуненні етіологічного фактора закінчується фіброзом, але не церозом.
б) активний (агресивний) гепатит - злоякісна форма з різко вираженою інтоксикацією. Різкі зміни з боку мезенхіми. Швидко прогресує, через 4-6 років в 30-60% переходить у цироз. Один з варіантів - ліпоїдний гепатит зовсім недавно вважали самостійної нозологічною формою, але це вкрай важкий випадок хронічного агресивного гепатиту. Буває частіше у молодих жінок.
в) холестатичний - як правило, спостерігається внутрі-печінковий холестаз, домінують симптоми холемии. Це один з дуже злоякісних гепатитів. Найчастіше дає пер-первинних біліарний цироз.

Клініка
1) Астеновегетативний синдром: пов'язаний з порушенням дезин-токсікаціонной функції печінки. Виявляється в загальній сла-Боста, підвищеної дратівливості, зниженням пам'яті, ін-інтересу до навколишнього.
2) Диспепсичний синдром: особливо при холестатическом гепатиті. Зниження апетиту, зміна смаку, при хро-ническом алкоголізмі - зниження толерантності до алкого-лю: відчуття гіркоти у роті, особливо характерний метеоризм, тупа ниючий біль в правому предреберье, відчуття тяжкості: відрижка гіркотою, повітрям, блювота, стілець частіше рідкий.
3) Холестатичний синдром: темний колір сечі, світлий кал, свербіж шкіри, жовтяниця.
4) Синдром малої печінкової недостатності: в 80% жнива-ет транзитна функція печінки, розвивається печінкова заліз-Туха, крім того, порушується синтез білків печінкою і інактивація альдостерону - це призводить до набряків, може бути геморагічний синдром через порушення синтезу білків крові ,
об'єктивно
1. Гепатомегалия.
2. Зміни з боку шкіри: желтушность в 50%, іноді з бруднуватим відтінком через надлишкове відкладення крейди-нина і заліза, вторинний гематохроматоз (частіше у алкого-ликів), свербіж шкіри - розчухи, вугри, іноді кропивниця, іноді скупчення жиру - ксантоматоз склер; судинні зірочки - прояв гіперастрогенізма: можуть бути яв-лення геморагічного діатезу, печінкові долоні - яр-ко-червоні (бувають і у здорових).
3. Спленомегалія - частіше при активній формі гепатиту.
Крім того, буває лихоманка, алергічний висип, пе-Рікардо, нефрит (частіше при люпоидном гепатиті).
діагностика
1. Підвищення рівня білірубіну в крові, особливо високо при холестатическом варіанті, при різкому загостренні хро-ного процесу.
2. Ферменти:
а) АЛТ (ГПТ) - це індикаторні ферменти, підвищення актив-ності яких супроводжується руйнуванням гепатоцитів і відображає ступінь некробіотичні процесів в печінці. Але потрібно пам'ятати, що деяке підвищення цих ферментів відбувається і при інфаркті міокарда
б) молочна фосфатаза - активність зростає при порушенні відтоку жовчі (холестазу): в нормі 5-7 ОД
в) альдолаза, лактатдегідрогеназа.
3. Холестерин - підвищується до 1000-1200 мг%.
4. білкові Фракції крові:
а) гіпоальбумінемія, особливо при активній формі (N 56,6-66,8%)
б) гипогаммаглобулинемия - відображає активність імунологи-чеських процесів в перебігу запалення (норма 21%)
в) гіпофібриногенемія (2-4 г / л)
г) зменшення протромбіну (порушується всмоктування вітаміну К).
5. Гіперглікемія.
6. Проби для оцінки антитоксичних функцій печінки: проба Квик - визначення гіпуровой кислоти в сечі після вве-дення в організм бензойнокислого натрію. Про порушення го-ворят, якщо виводиться менше 30% прийнятого внутрішньо бен-зойнокіслого натрію.
7. Проби для оцінки порушення білкового спектра: коагулят-Ціон стрічка Вейхтмана, Токата-реакція ара, (N-), Сулі-мовие проби, веронал-тимолова проба (в N - 5 ОД).
8. Імунологічні реакції: визначення іммуноглобулі-нів і печ. антитіл.
9. Проби для оцінки екскреторної функції печінки: проба з бромсульфалеіном - через годину має виводитися 60-80% речовини.
10. Радиоизотопное з *** Дослідження золотом, бенгальської трояндою.
11. Пункціональная біопсія печінки.
12. Лапароскопія.
13. Холангіографія.
особливості клініки
1. Персистирующий гепатит: часто виявляється Австралия-ський антиген. Поза загостренням клінічних проявів мо-же і не бути, за винятком збільшеної печению. Це доброякісна форма, але хворі є вірусоно-носіями. Печінкові проби змінені незначно, вкрай пізно змінюються білкові фракції крові.
2. Активний гепатит. Антиген незалежний, яскрава клініка:
а) лихоманка, желтушность
б) спленомегалія, іноді з проявами гиперспленизма
в) тромбоцитопенія
г) гіпергаммоглобулінемія
д) перевищення активності ферментів
е) підвищення титру імуноглобулінів
ж) іноді виявляються антинуклеарних антитіла, іноді є бластотрансформаціі лімфоцитів.
3. Люпоідний варіант: тривалість течії близько 1 року
а) частіше хворіють молоді жінки
б) часто є атралгии
в) алергічні прояви, кропив'янка
г) лімфоаденопатія (в реакціях беруть участь В-лімфоцити)
д) іноді тиреоїдит
е) зміни з боку серця.
4. холестатичний варіант частіше у немолодих жінок, ближче до менопаузи; поступово наростає виражений свербіж шкіри, виражена жовтяниця з гіпербілірубінемією, збільшення активності лужної фосфатази, порушення всмоктування вітаміну D  остеопороз, патологічна ламкість кісток.
5. Хронічний алкогольний гепатит тривалий анамнез, частіше хворіють чоловіки; раніше було 10: 1, зараз 4: 1. Спочатку можуть протікати як інші форми, але потім буває тремор, втрата інтересу до навколишнього, почуття принижений-ності, імпотенція, гінекомастія, випадання волосся, вто-ковий гемахроматоз, різко виражена анемія, зазвичай гиперхромная - вплив етанолу на кістковий мозок, гіперлей-коцітоз, гіпоальбумінемія.
диференційний діагноз
Хронічний гепатит іноді протікає як гострий. -Рас Пізнавати допомагає анамнез. Крім того, при гострому гепатиті активність ферментів досягає дуже високих цифр, при хро-ническом ге
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба "Анализ рынков"

Лікування
1. Усунути ушкоджує етіологічний фактор.
2. У разі загострення - госпіталізація, постільний режим. Дієта: достатня кількість білків, вуглеводів, ограни-чення жирів, помірна кількість солі.
патогенетичне лікування
а) Кортикостероїди - преднізолон 30-40 мг / сут
б) цитостатики: имуран 100-200 мг / сут, 6-меркаптопурин, плак-веніл 0,5 - 1 раз / сут.
З цитостатиків перевагу віддають имураном (азотіопротеі-ну). Тривалість такої комбінованої терапії кілька місяців, а при люпоидном варіанті - кілька років. Дози пре-Параті знижують повільно і не раніше, ніж через 2-3 місяці, переходять на підтримуючі дози - преднізолон 20 мг / сут, имуран 50 мг / сут - дають протягом року.
Показання: активний холестатичний гепатит, преси-Стир в фазі загострення. Протипоказання: виявлення австралійського антигену. Разом з преднізолоном можна призначати делагіл 0,25-0,5.
симптоматичне лікування
а) Глюкоза всередину, а при важкому перебігу в / в, з розрахунку 50 г / сут - зменшує інтоксикацію
б) вітаміни групи В, С та ін.: С - при наявності ознак ге-моррагіческого діатезу, до - при геморагічному діатезі і зниження протромбіну, D - при холестазі, тому що порушено їх всмоктування. В1, -2, -6, -12.
Гідролізати печінки: сирепар 2,0 в / в на курс 50 ін'ек-ций. При порушенні білкового обміну: розчин альбуміну 10% 50-100 мл; білковий гідролізат + анаболіки (обережно) - ретаболил, вливання плазми. Глютамінова кислота.
При внутрішньопечінкового холестазу:
Фенобарбітал 0,01 х 3 (покращує будова жовчної мі-Целле), жовчогінні (обережно) - краще рослинні: куку-рузние рильця та інші. Холестирамін --іонно обмінна смола, утворює в кишечнику нерозчинні комплекси з жовчними кислотами, що веде до посилення всмоктування в кишечнику холестерину, зменшуються свербіж і жовтяниця. Дають 10-15 г / сут.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: Захворювання печінки, Хронічний гепатит, Цироз печінки, НМУ, реферат з терапії
Просмотров: 552 | Загрузок: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно