Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 07.01.2025


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Склад комп’ютерної фірми
[ Скачать с сервера (877.4 Kb) ] 03.05.2017, 16:28
Вступ
База даних – це сукупність відомостей (про реальні об'єкти, процеси, події або явища), які відносяться до певної теми або задачі, вона організована так, щоб забезпечити зручну систематизацію та упорядкування цієї сукупності, як загалом, так і будь-якої її частини.
Опис об‘єктів і зв’язків між ними спирається на модель даних. Першими були ієрархічна та мережна модель даних (перше покоління СУБД). Ієрархічна БД складається з упорядкованого набору дерев, а відношення між даними визначаються як "потомок-предок". Мережна БД являється розширенням ієрархічної, коли потомок може мати будь-яку кількість предків. Складність реалізації цих БД полягає в тому, що вони використовують систему внутрішніх фізичних вказівок для зв‘язку записів між собою. При цьому процес вставки, редагування, вилучення записів вимагає оновлення значень вказівок, що потребує глибокого проникнення у структуру БД і програмування на системному рівні .
У 2-й половині ХХ ст. почали розроблятися реляційні моделі баз даних, що будуються на математичній теорії відношень.
Реляційна база даних являє собою множину взаємопов‘язаних таблиць, кожна з яких містить інформацію про об‘єкт визначеного типу. Кожен запис такої таблиці включає дані про один об‘єкт, а поля таблиці містять різноманітні характеристики даних об‘єктів.
Для роботи з даними використовуються системи управління базами даних (СУБД). Основні функції СУБД – визначення даних (опис структури бази даних), обробка та керування даними.
Перед занесенням даних до таблиці в першу чергу необхідно визначити структуру цих таблиць. Під цим розуміється не тільки опис найменувань та типів полів, а і ряд інших характеристик (наприклад, формат, критерії перевірки даних, що заносяться до таблиці та ін.). Крім опису структури таблиць, звичайно задаються зв‘язки між таблицями.
Будь-яка СУБД дозволяє виконувати чотири найпростіші операції з даними:
• Додавати в таблицю один або декілька записів;
• Видаляти з таблиці один чи декілька записів;
• Поновлювати значення одного чи декількох полів в одному чи декількох записах;
• Знаходити один чи декілька записів, що задовольняють заданій умові.
Для виконання цих операцій використовується механізм запитів.
Важливою функцією СУБД є управління даними. Під цим розуміють захист даних від несанкціонованого доступу, підтримку багатокористувацького режиму роботи з даними, а також забезпечення цілісності та узгодженості даних.
Microsoft Access є СУБД настільного типу, що має всі необхідні засоби для виконання перерахованих вище операцій. Достоїнством Access є те, що вона має дуже простий графічний інтерфейс, що дозволяє користувачеві з невеликим досвідом не тільки створювати власні бази даних, а й розробляти програмні продукти різного ступеня складності. На відміну від інших настільних СУБД Access зберігає всі дані в одному файлі. Таким чином, можна стверджувати, що СУБД Access є найбільш досконалою настільною СУБД, що підтверджується наявністю в її структурі вбудованої програмної оболонки SQL та різноманітних майстрів, в тому числі для створення таблиць, форм та звітів.

1. Постановка задачі
Задачею даної курсової роботи є розробка в середовищі MS Access інформаційно-пошукової системи комп’ютерної фірми, забезпечення можливості додавання, редагування, вилучення даних, здійснення пошуку даних та виведення результатів пошуку на форму, формування звітів, а також розробка зручного інтерфейсу з використанням системи меню.

1.1 Ділова модель бази даних
Класи
Функції Вид товару Товар Виробник Постачальник Працівник Накладна Замовлення
Вибірка даних про наявність певних товарів на складі * *
Облік товарів * * *
Облік замовлень * * * *
Облік накладних * * *
Вибірка даних про певного постачальника *


1.2 Концептуальна модель бази даних

1.3 Схема таблиць бази даних



1.4 Описання полів таблиць бази даних
У середовищі СУБД MS Access створити таблиці для введення даних з такими полями:













2. Методи вирішення задачі
СУБД MS Access підтримує два способи створення баз даних:
• Створення порожньої бази даних, до якої додаються таблиці, форми звіти та інші об’єкти;
• Вибір однієї із стандартних баз даних MS Access, усі об’єкти якої створюються за допомогою спеціального майстра.
Таблиця – це основний об’єкт СУБД Access, який використовується для збереження даних. При створенні таблиць визначають поля, що будуть містити однотипну інформацію, задають ключові поля. Таблиця складається із записів, кожен з яких задає один екземпляр об’єкта (екземпляр сутності). Дані таблиць можна зберігати, доповнювати, сортувати або фільтрувати за визначеними критеріями.
Для створення таблиць необхідно активізувати послідовність «Створення - Таблиця».
У вікні конструктора таблиці у стовпці «Ім’я» вводяться імена полів таблиці згідно з описом фізичної моделі; у стовпці «Тип даних» вибирається зі списку тип даних поля; у стовпці Опис задається примітка щодо призначення поля таблиці, або інша інформація за бажанням користувача (інформація, що заноситься до цього стовпця є необов’язковою).
Властивості поля задаються з використанням вкладок «Загальне» та «Підстановка», які розташовані у нижній частині вікна конструктора таблиці. Набір властивостей поля, що відображаються на цих вкладках, залежить від типу поля таблиці. При визначенні значень багатьох властивостей поля можна скористатись значенням зі списку, що розкривається, або вбудованими майстрами.

2.1 Створення запиту
Для створення запиту в СУБД MS Access вибираємо послідовність команд «Створення – Конструктор запитів». Після цього у нас буде можливість вибрати таблиці, з яких ми хочемо дістати потрібну нам інформацію.

Малюнок 2.1 – Додавання таблиці для створення запиту

Далі ми повинні вибрати поля, які нам потрібно вивести:

Малюнок 2.2 – Вибір полів таблиці
Після цього вводимо SQL-запит так як показано на Мал. 2.3.

Малюнок 2.3 – Створення SQL-запиту

Зберігаємо даний запит і запускаємо його для перевірки.

2.2 Створення форми для запиту
Для створення форми можна скористатися майстром створення форм. Для цього потрібно вибрати послідовність команд «Створити – Майстер форм».
Далі ми матимемо можливість вибрати таблицю:

Малюнок 2.4 – Створення форми

Потім потрібно вибрати вид, у якому буде виведена інформація:

Малюнок 2.5 – Вибір вигляду виводу інформації

Нажимаємо «Далі – Готово» та перевіряємо результат.

Малюнок 2.6 – Вивід постачальників

3. Інструкція користувача
При відкритті бази даних ми повинні ввести пароль (firmapc):

Малюнок 3.1 – Введення пароля БД

Після чого з’являється головне меню:

Малюнок 3.2 – Головна форма

При натисканні на кнопку «Введення та редагування даних» з’являється меню з переліком форм, на яких ми можемо редагувати та додавати нові записи:

Малюнок 3.3 – Форма «Введення та редагування даних»

Дана форма містить наступні компоненти (форми):

Малюнок 3.4 – Форма «Товар»

Малюнок 3.5 – Форма «Вид товару»


Малюнок 3.6 – Форма «Виробник»

Малюнок 3.7 – Форма «Замовлення»


Малюнок 3.8 – Форма «Накладна»


Малюнок 3.9 – Форма «Постачальник»

При натисканні на кнопку «Виведення довідок» у головному меню з’являється форма з переліком запитів, за допомогою яких ми легко можемо знайти потрібну нам інформацію:

Малюнок 3.10 – Форма «Виведення довідок»

Дана форма містить наступні компоненти (форми):
Категория: Курсовые проекты | Добавил: opteuropa | Теги: скачать курсач, БД, Склад комп’ютерної фірми, скачати курсову з програмування, база даних, ІТ
Просмотров: 540 | Загрузок: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно