Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Обгрунтування вибору обладнення для виготовлення капсул
[ Скачать с сервера (307.5 Kb) ] 15.04.2017, 12:22
Вступ
1.Виробництво лікарських форм в твердих желатинових капулах.
2. Методи дозувань капсульних форм.
3. Низькопродуктивне і середньої продуктивності капсульюче обладнення.
4.Високопродуктивне обладнення для виготовдення капсул.
Висновок
Список літератури

Вступ
Всі лікарські препарати в залежносі від властивостей, доз, способу введення, фармодинаміки, фармокінетики, побічної дії на організм, перемосимості та протипоказань виготовляють в різних формах. Такі препарати як анибіотики можуть випускати у декількох формах але найкращою формою випуску є капсули.
Капсули (від лат. capsula — футляр або оболонка) — тверді лікарські засоби з твердою або м'якою оболонкою різної форми і місткості [2]. Це дозована лікарська форма, яка складається з діючих і допоміжних речовин, поміщених в оболонку, та містить одну дозу діючої речовини.
Перші повідомлення про капсули знайдені в «Папірусі Еберса», датованому-близько 1500 року до н. е. Наступна згадка про них знайдена 1730 року, коли венеціанський фармацевт де Паулі виготовив облатовану капсулу, щоб сховати «поганий смак чистого терпентину[3].
Через сто років (1833) у Парижі був виданий патент фармацевтам Francois Achille Barnabe Mothes (Моте) і Joseph Gerard Auguste Dublanc (Дюіб-лан), що застосували оригінальний спосіб одержання желатинових капсул зануренням шкіряних мішечків із ртуттю в розплав желатину.
У 1874 році Хьюбел із Детройта сконструював промисловий апарат для одержання капсул методом занурення, і вперши було отримано капсули у великій кількості. Він також запропонував систему нумерації розмірів капсул.
Нині капсуловані лікарські засоби набувають усе більшого значення. Так, за кордоном серед дозованих лікарських форм промислового виробництва препарати в капсулах посідають друге місце після таблеток .
У 1968р було налагоджено випуск тетрациклінових антибіотиків в твердих капсулах з того часу асортимент капсул саме з цею групою антибіотиків широко розширився і зараз вони випускаюься у твердих, м’яких желатинових, мікрокапсулах, капсулах для ректального і вагінально застосування[3].
1. Виробництво лікарських форм в твердих желатинових капулах.
Виробництво желатинових капсул – складний технологічний процес, що складається з таких стадій:
1) приготування желатинової маси
2) формування желатинових облонок
3) наповнення капсул
4) їх оброблення
5) контроль якості
У виробництві желатинових капсул велика увага приділяється якості і технології приготування желатинової маси — основи для одержання капсул. Вона повинна мати певні фізико-хімічні властивості, які залежать від якості желатину, складу капсульної основи і способу її приготування [1].
На сьогодні існують два методи виготовлення капсульної основи: із процесом набухання і без процесу набухання желатину.
За першим методом желатин у реакторі заливають холодною водою з температурою 15—18 °С для набухання протягом 1,5—2 год. Набухлий желатин розплавляють при температурі 45-75 °С залежно від його концентрації при працюючій, мішалці, протягом 1 год. Реактор має бути обладнаний водяним кожухом з автотерморегулюванням [2].
Після розчинення желатину додають консерванти, пластифікатори та інші допоміжні речовини, продовжуючи переміщування протягом 0,5 год. Після відключення мішалки й обігріву желатинову масу залишають у реакторі протягом 1,5—2 год. 3 підключенням вакууму для видалення з маси бульбашок повітря. Приготовлену масу передають для стабілізації в термостатувальну ємкість Із контрольованою температурою І витримують при температурі 45-60 °С (залежно від концентрації желатину) протягом 2,5—Згод. Перед початком капсулування контролюють величину в'язкості.
Така технологія пов'язана з високою концентрацією желатину і звичайно застосовується для одержання капсул методом пресування.
Для приготування желатинової маси без процесу набухання в закритий реактор, обладнаний водяною оболонкою, автоматичним регулятором температур і лопатевою мішалкою, вносять розрахований об'єм води очищеної і нагрівають до 70—75 °С. У нагрітій воді послідовно розчиняють консерванти, пластифікатори та інші допоміжні речовини, після чого завантажують желатин при включеній мішалці. Перемішують до його повного розчинення. Далі роблять так само, як при одержанні маси з процесом набухання, желатину, контролюють тимчасові параметри розчинення желатину, роботи мішалки і стабілізації желатинової маси.
Процес капсулювання проходить в умовах термостатування желатинової маси при сталій температурі 40—45 °С [3].
Наповнення твердих желатинових капсул. Порожні тверді капсули наповнюються лікарськими речовинами відбувається на спеціальних наповнювальних апаратах. Для наповнення твердих желатинових капсул використовують автомати різних фірм які відрізняються за продуктивністю( від20 до 150), точністю дозування і будовою дозатора. Залежно від сипкості і ступеня дисперсності лікарської речовини, що фасується, автомати працюють зі шнековими вакуумними і вібраційними дозаторами [4].
Наповнення твердих желатинових капсул здійснюється в п’ять операцій
1) орієнтування порожніх капсул;
2) роз’єднання (розкриття) порожніх капсул;
3) наповнення корпусу капсули;
4) з’єднання і закриття тіла і кришечки капсули;
5) викидання наповнення капсул
При наповненні капсул також присутні такі операції як відбракування пожніх і готових капсул, за необхідності сушіння капсул, запаювання, злянсування.
Наповнення корпусу капсул –найбільш відповідальна операція .Відтворення і точність дозування залежить від характеристики наповнювача і типу капсулюючої машини.
Речовини якими наповюють капсули мають відповідати наступним вимогам:
1) певному розміру і формі часток;
2) однорідність
3)сипкість
4) вміст вологи
Наповнювати капсули можна пелетами, порошками, мікродраже, мікрокапсулами з жировою і плівковою оболонкою що мають гарні сипучі властивості. Крім того, наявність желатиновох оболонок дає можливість захищати матеріал від несприятливих чинників.
Категория: Курсовые проекты | Добавил: opteuropa | Теги: Кафедра біотехнології і мікробіолог, Обгрунтування вибору обладнення для
Просмотров: 509 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно