Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 04.01.2025


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Інструкція по реєстрації представництва іноземної компанії в Україні
[ Скачать с сервера (615.2 Kb) ] 17.04.2017, 16:53
Представництво іноземного суб'єкта господарської діяльності - установа чи особа, яка представляє інтереси іноземного суб'єкта господарської діяльності в Україні та має на це належним чином оформлені відповідні повноваження.
Існує можливість створення представництв іноземної компанії двох видів :
– без створення юридичної особи (за визначенням пп. 14.1.193 ПКУ не є постійним представництвом компанії і використовує споруди виключно з метою зберігання, демонстрації або доставки товарів чи виробів, що належать нерезиденту; зберігання запасів товарів або виробів, що належать нерезиденту, виключно з метою зберігання або демонстрації; зберігання запасів товарів або виробів, що належать нерезиденту, виключно з метою переробки іншим підприємством; утримання постійного місця діяльності виключно з метою закупівлі товарів чи виробів або для збирання інформації для нерезидента; направлення у розпорядження особи фізичних осіб у межах виконання угод про послуги з надання персоналу; утримання постійного місця діяльності виключно з метою провадження для нерезидента будь-якої іншої діяльності, яка має підготовчий або допоміжний характер);
– зі створенням юридичної особи (за визначенням пп. 14.1.193 ПКУ має ознаки постійного представництва – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар'єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів. З метою оподаткування термін «постійне представництво» включає будівельний майданчик, будівельний, складальний або монтажний об'єкт чи пов'язану з ними наглядову діяльність, якщо тривалість робіт, пов'язана з таким майданчиком, об'єктом чи діяльністю, перевищує 6 місяців; надання послуг (крім послуг з надання персоналу), у тому числі консультаційних, нерезидентом через співробітників або інший персонал, найнятий ним для таких цілей, але якщо така діяльність провадиться (в рамках одного проекту або проекту, що пов'язаний з ним) в Україні протягом періоду або періодів, загальна тривалість яких становить більш як 6 місяців, у будь-якому дванадцятимісячному періоді; резидентів, які мають повноваження діяти від імені виключно такого нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені цього нерезидента; утримувати (зберігати) запаси товарів, що належать нерезиденту, із складу яких здійснюється поставка товару від імені нерезидента, крім резидентів, що мають статус складу тимчасового зберігання або митного ліцензійного складу).
У разі створення представництва іноземної компанії без створення юридичної особи, таке представництво не здійснює підприємницької діяльності та не отримує прибутку на території України. Кошти, які воно отримує від головної компанії на підтримання життєдіяльності, не є коштами від реалізації, а тому відсутній об'єкт оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість. Проте варто зазначити, що головна компанія має надавати щорічно довідку про резидентство в країні, де вона зареєстрована, для уникнення оподаткування податком на прибуток коштів, що надходять на утримання представництва в Україні.
Представництво іноземної компанії, що не має ознак постійного представництва, отримує кошти на утримання від головної компанії для оплати оренди, комунальних платежів, придбання основних фондів для своєї життєдіяльності, коштів на заробітну плату найманих працівників та податків, що мають бути сплачені відповідно до законодавства України з такої заробітної плати (утримання та нарахування).

Для здійснення реєстрації представництва іноземної компанії необхідно підготувати такі документи:
• Номер банківського рахунку й довідка з банку в якому відкритий рахунок іноземного суб'єкта господарської діяльності про офіційне відкриття рахунку.
• Копії паспортів посадових осіб іноземного представництва: директора й головного бухгалтера.
• Копії їхніх ідентифікаційних кодів.
• Три нотаріально завірених екземпляри виписки із судового або торговельного реєстру країни-місця знаходження головного органа іноземного підприємства.
• Доручення керівника іноземного підприємства на виконання представницьких функцій в іншій країні, завірене нотаріально й підписане керівником підприємства. Доручення повинно бути оформлене відповідно до законодавства тієї країни, в якій було зареєстровано дане підприємство.
• Договір про оренду офісу, де буде розміщуватися представництво. (додаток 1)
• Правовстановлюючий документ від імені особи, що надає офіс в оренду. (додаток 2)
• Клопотання від іноземної юридичної особи про відкриття представництву рахунку типу "П".
Всі документи необхідно нотаріально засвідчувати в місці їхньої видачі, а також обов'язкове надання копій документів, виданих іноземною юридичною особою, перекладених українською мовою в консульствах і там же легалізованих. При перекладі вони повинні бути завірені печаткою офіційного перекладача. Усі документи, які видаються іноземною фірмою, мають бути оформлені за законодавством країни, у якій перебуває компанія.

Реєстрація представництва іноземної компанії відбувається у такій послідовності:
– реєстрація в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України;
– реєстрація в Державному комітеті статистики;
– реєстрація в державній податковій службі;
– реєстрація в Пенсійному фонді;
– відкриття рахунків в банку.


Реєстрація у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови реєстрації у Міністерстві:
• Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"
• "Про зовнішньоекономічну діяльність"
• постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 631 "Про представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні"
• наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 18 січня 1996 р. № 30 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 січня 1996 р. за № 34/1059
Перелік документів, необхідних для реєстрації:
1. Заява з проханням про реєстрацію представництва, що складається в довільній формі, у якій необхідно зазначити:
o найменування іноземного суб’єкта господарювання;
o країну походження іноземного суб’єкта господарювання;
o місцезнаходження іноземного суб’єкта господарювання;
o номер телефону, телефаксу;
o місто, у якому відкривається представництво, із зазначенням його майбутнього місцезнаходження (адреси);
o якщо передбачаються філії – указати,
o у яких містах;
o кількість іноземних громадян, які працюватимуть у представництві;
o дату заснування іноземного суб’єкта господарювання;
o організаційно-правову форму іноземного суб’єкта господарювання;
o кількість співробітників іноземного суб’єкта господарювання;
o найменування банку із зазначенням номера рахунка;
o сферу діяльності іноземного суб’єкта господарювання;
o мету відкриття та сферу діяльності представництва, інформацію про ділові зв’язки з українськими партнерами та перспективи розвитку співробітництва.
2. Виписка з торговельного (банківського) реєстру країни місцезнаходження офіційно зареєстрованого головного органу управління іноземного суб’єкта господарської діяльності.
3. Довідка з банку, у якому відкрито рахунок іноземного суб’єкта господарської діяльності.
4. Довіреність на здійснення представницьких функцій в Україні, оформлена згідно із законами країни, де офіційно зареєстровано іноземного суб’єкта господарської діяльності.
У разі, коли на відкриття представництва законодавство країни місцезнаходження іноземного суб'єкта господарської діяльності вимагає особливого дозволу державних установ цієї країни, копія такого дозволу засвідчена з дотриманням вимог зазначених вище, має бути додана до заяви.
Документи подаються до Міністерства не пізніше шести місяців з дати їх видачі в країні місцезнаходження іноземного суб’єкта господарювання!

Зазначені документи подаються безпосередньо до Міністерства, яке знаходиться за адресою 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28, каб. 421. Прийняття та видачі документів щодо реєстрації здійснюється у понеділок, середа, п’ятниця з 14:00 до 15:00 (тел. 596-68-43; e-mail: represent@me.gov.ua ; веб-сайт: http://www.me.gov.ua ).
Реєстрація проводить платно на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 631 "Про представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні" у розмірі 2500 дол. США, шляхом зарахування їх на рахунок Державного казначейства України. Розрахунковий рахунок Державного казначейства України № 25133012855000.
За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності або відмову в його реєстрації.
Свідоцтво про реєстрацію представництва видається після подання документів, що відповідають вказаним вимогам до Міністерства, але не пізніше ніж через 60 робочих днів з моменту сплати державного збору.
Неприйняття рішення в установлений строк або рішення про відмову в реєстрації може бути оскаржено в судовому порядку. У разі реєстрації представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності заявнику видається Свідоцтво з відповідним номером.
У Свідоцтві повинні бути вказані:
• офіційне найменування іноземного суб'єкта господарської діяльності;
• кількість іноземних громадян - службовців іноземного суб'єкта господарської діяльності, які є співробітниками представництва;
• реєстраційний номер представництва;
• місцезнаходження представництва та його філій.
Дані про реєстрацію вносяться до Реєстру представництв, що ведеться Міністерством.
У Реєстрі зазначаються: реєстраційний номер представництва, дата реєстрації, найменування та місцезнаходження іноземного суб'єкта господарської діяльності, який реєструє представництво, місцезнаходження представництва, сфера діяльності іноземного суб'єкта господарювання та інші дані.


Реєстрація у Державному комітеті статистики
Реєстрація у державному комітеті статистики та внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій проходить на підставі Постанови КМУ від 22.01.1996 року № 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України».
Відповідно до цієї постанови пункту 13 протягом десяти днів із моменту реєстрації в Мінекономрозвитку необхідно звернутися до місцевого управління статистики, щоб внести представництво до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Шевченківський районний відділ статистики знаходиться за адресою вул. Пушкінська, 8 б; контактні телефони: 235-77-64, 278-05-21. Для включення до ЄДРПОУ необхідно подати:
• копія Свідоцтва про реєстрацію, видане у Міністерстві;
• довіреність на здійснення представницьких функцій (оформлене відповідно до вимог, зазначених вище);
• положення про діяльність відокремленого підрозділу;
• заповнену облікову картку для включення до Реєстру. (додаток 3)
Реєстрація у Комітеті статистики проводиться на платній основі і здійснюється у самому приміщені відділу, де спочатку видаються реквізити на оплату, які ви на місці і оплачуєте, а потім уже здійснюється безпосередньо процедура реєстрації.
Довідка про включення до ЄДРПОУ видається управлінням статистики у п’ятиденний строк.


Реєстрація у державній податковій службі
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови реєстрації у податковій службі:
• Податковий кодекс України;
• Закон України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»
• наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 18 січня 1996 р. № 30 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 січня 1996 р. за № 34/1059;.
• Лист Державної податкової служби України від 18.03.2013 № 4198/6/18-3115 “Про реєстрацію представництва”
• “Порядок обліку платників податків і зборів”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300

Для взяття на облік постійні представництва нерезидентів та представництва іноземних юридичних осіб зобов'язані звернутися протягом 10 календарних днів з дня їх державної реєстрації у Мінекономрозвитку в установленому порядку до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.
Взяття на облік за основним місцем обліку таких підрозділів здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від них відповідної заяви.
У разі встановлення органом державної податкової служби за результатами податкового контролю ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік складається акт, який надсилається через компетентний орган України до компетентного органу іноземної держави для організації заходів стягнення.
Для взяття на облік представництво іноземної компанії або постійне представництво подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням:
o заяву відповідної форми;
o копію документа, що підтверджує присвоєння коду ЄДРПОУ; (додаток 4)
o копію документа про реєстрацію (Свідоцтво видане Міністерством)
o витяг з реєстру, що підтверджує реєстрацію іноземної компанії в країні її місцезнаходження (для деяких ПП)
o копії дозвільних документів на об'єкт (для деяких ПП)
Відповідними формами заяв є:
 для представництв – заява за ф. № 1-ОПП (для відокремленого підрозділу нерезидента, який не відповідає поняттю постійного представництва нерезидента); (додаток 5)
 для постійних представництв нерезидентів – заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента як платника податку на прибуток за ф. № 1-РПП. (додаток 6)
Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) у Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Києва за адресою вул. Політехнічна, 5а; телефон: 238-0263 у понеділок – п'ятницю: з 9 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв., суботу: з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв. у Відділі ведення Державного реєстру фізичних осіб управління реєстрації та обліку платників податків. Реєстрація проходить у безоплатному порядку.
Взяття на облік за основним місцем обліку проводиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви від платника податків. У результаті ви отримаєте Довідку про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП (додаток 7), які можна отримати поштою або особисто за попередньою домовленістю сторін.

Реєстрація у Пенсійному фонді
Нормативні акти на підставі яких проводиться реєстрація:
• Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
• Постанова Пенсійного фонду від 27.09.2010, № 21-6 "Про затвердження Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування“.
Для реєстрації у Пенсійному фонді потрібно протягом 10 днів після реєстрації у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі звернутися в Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва, яке знаходиться за адресою вул. Котовського, 33-А; тел.: 440--54-74 (Розклад роботи: понеділок-четвер: з 9-00 до 18-00, п'ятниця - з 9-00 до 16-45; Обідня перерва - з 13-00 до 13-45; Приймальні дні: понеділок, середа.) та подати заяву встановленого зразка (додаток 8). Пенсійний фонд зобов’язаний взяти на облік не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заяви.
Окрім заяви до Управління пенсійного фонду потрібно подати:
• копія Свідоцтва про реєстрацію видане Міністерством;
• копію документа, що підтверджує присвоєння коду ЄДРПОУ;
• копія доручення, що підтверджує повноваження особи, яка звертається;
• Паспорт та ідентифікаційний код особи, яка звертається.
У день отримання заяви та інших відомостей органи Пенсійного фонду направляють їх до відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно з отриманою від органу Пенсійного фонду інформацією робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків приймає рішення про віднесення до відповідного класу професійного ризику виробництва зазначених осіб та не пізніше наступного робочого дня направляє органу Пенсійного фонду повідомлення про віднесення їх до класу професійного ризику виробництва.
Наступного робочого дня з дня взяття на облік платнику єдиного внеску безоплатно надсилається повідомлення про взяття його на облік (додаток 9).

Відкриття рахунку в банку
Відповідно до постанови НБУ від 12.11.2003 р. № 492 представництва можуть мати поточні рахунки типу "Н" і "П". Поточні рахунки типу "Н" у національній валюті відкриваються офіційним представництвам, представництвам юридичних осіб - нерезидентів, які не займаються на території України підприємницькою діяльністю, та організаціям і установам, які згідно з чинними міжнародними договорами України та українським законодавством залучаються до здійснення програм або проектів міжнародної допомоги чи міжнародної технічної допомоги.
На поточний рахунок типу "Н" можуть бути зараховані кошти від продажу на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти, отриманої від юридичної особи - нерезидента, від продажу на території України майна, що належить представництву, нараховані проценти за залишками коштів на власному депозитному рахунку та з деяких інших джерел.
Кошти з поточного рахунку типу "Н" можуть бути використані для здійснення в Україні розрахунків, пов"язаних з утриманням представництва, у тому числі на оплату праці, орендну плату, купівлю та утримання обладнання і транспортних засобів, поточний ремонт приміщення, а також виконання представницьких функцій. Крім того, гроші можуть бути використані на страхування в Україні майна та транспортних засобів представництва, життя і здоров"я його працівників, а також на купівлю валюти для перерахування на рахунок юридичної особи - нерезидента, інтереси якої представляє на території України це представництво. Перерахування здійснюються також у разі припинення діяльності представництва на території України.
Постійні представництва відкривають у національній валюті поточні рахунки типу "П". Вони використовується відповідно до правил, установлених для поточних рахунків юридичних осіб - резидентів, тобто можуть бути використані для будь-яких операцій. Кошти з поточного рахунку типу "П" у національній валюті можуть бути використані постійним представництвом для купівлі на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти для перерахування на рахунок юридичної особи - нерезидента, інтереси якої представляє на території України це представництво, на суму отриманих під час здійснення в Україні операцій з купівлі-продажу продукції, робіт і послуг, а також на оплату праці працівників-нерезидентів.
Іноземні представництва, які мають поточні рахунки типу "Н" і "П", можуть відкрити також поточні рахунки в іноземній валюті.
Банк відкриває поточний рахунок відокремленому підрозділу, який не має рахунків у цьому банку, на підставі таких документів:
• заяви про відкриття поточного рахунку (додаток 10). Заяву підписує керівник відокремленого підрозділу або інша уповноважена на це особа;
• клопотання юридичної особи або відповідного органу приватизації (щодо структурних підрозділів, які відокремлюються в процесі приватизації) до банку, у якому відкривається поточний рахунок відокремленого підрозділу, про відкриття рахунку із зазначенням номера поточного рахунку юридичної особи та найменування банку, у якому він відкритий, а також інформації про те, чи є відокремлений підрозділ платником єдиного внеску. У разі одночасного відкриття в банку поточних рахунків через кілька відокремлених підрозділів однієї юридичної особи подається одне клопотання юридичної особи з вищезазначеною інформацією і переліком відокремлених підрозділів, через які відкриваються рахунки, та копії цього клопотання в кількості, потрібній для формування справ з юридичного оформлення рахунків за кожним відокремленим підрозділом;
• копії належним чином оформленого положення про відокремлений підрозділ;
• копії виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що містить відомості про відокремлений підрозділ юридичної особи;
• картки із зразками підписів і відбитка печатки (додаток 11).

Огляд законодавства по реєстрації представництва іноземної компанії в Україні
Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність»

Стаття 5. Право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності
Всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають рівне право здійснювати будь-які її види, прямо не заборонені законами України, незалежно від форм власності та інших ознак.
Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з моменту набуття ними цивільної дієздатності згідно з законами України. Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України "Про підприємництво" ( 698-12 ). Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб'єктами господарської діяльності за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є. Юридичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до їх статутних документів з моменту набуття ними статусу юридичної особи.
{ Частина третя статті 5 втратила чинність на підставі Закону
N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина четверта статті 5 втратила чинність на підставі
Закону N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина п'ята статті 5 втратила чинність на підставі Закону
N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина шоста статті 5 втратила чинність на підставі Закону
N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина сьома статті 5 втратила чинність на підставі Закону
N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина восьма статті 5 втратила чинність на підставі
Закону N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
{ Частина дев'ята статті 5 втратила чинність на підставі
Закону N 139-V ( 139-16 ) від 14.09.2006 }
Втручання державних органів у зовнішньоекономічну діяльність її суб'єктів у випадках, не передбачених цим Законом, в тому числі і шляхом видання підзаконних актів, які створюють для її здійснення умови гірші від встановлених в цьому Законі, є обмеженням права здійснення зовнішньоекономічної діяльності і як таке забороняється.
До суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може бути застосовано санкцію у вигляді тимчасового зупинення права здійснення такої діяльності у випадках порушення чинних законів України, що стосуються цієї діяльності, згідно із статтею 37 цього Закону.
Ніякі положення цієї статті не можуть тлумачитись як заборона фізичним, юридичним особам та іншим суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності здійснювати між собою будь-які відносини, які не підпадають під визначення зовнішньоекономічної діяльності.
Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, який одержав від цієї діяльності у власність кошти, майно, майнові і немайнові права та інші результати, має право володіти, користуватися і розпоряджатися ними за своїм розсудом.
Вилучення результатів зовнішньоекономічної діяльності у власника у будь-якій оплатній або неоплатній формі без його згоди забороняється, за винятком випадків, передбачених законами України.
Здійснення видів зовнішньоекономічної діяльності, зазначених у статті 4, за межами України підлягає регулюванню також законами відповідних держав.
Всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України мають право відкривати свої представництва на території інших держав згідно з законами цих держав.
Всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право на участь у міжнародних неурядових економічних організаціях.
Іноземні суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України. Акредитацію філій і представництв іноземних банків здійснює Національний банк України відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ). Реєстрацію представництв інших іноземних суб'єктів господарської діяльності здійснює центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики протягом шістдесяти робочих днів з дня подання іноземним суб'єктом господарської діяльності документів на реєстрацію. Для реєстрації представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності на території України необхідно подати:
{ Абзац перший частини вісімнадцятої статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом N 358-V ( 358-16 ) від 16.11.2006 }
- заяву з проханням про реєстрацію представництва, яка
складається у довільній формі;
- виписку з торговельного (банківського) реєстру країни, де іноземний суб'єкт господарської діяльності має офіційно зареєстровану контору;
Категория: Курсовые проекты | Добавил: opteuropa | Теги: правознавство, бізнес, Інструкція по реєстрації представни, реєстрація іноземної компанії, право.
Просмотров: 674 | Загрузок: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно