Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 04.01.2025


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Імунологічна природа відторгнення. Ембріон як алотрансплантат
[ Скачать с сервера (259.1 Kb) ] 12.04.2017, 10:49
РЕФЕРАТ…………………………………………………………………
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ ………………………………….
ВСТУП ……………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. Основні підходи до трансплантації…..…………………….
1.1. Імунологічна природа відторгнення……………………………
1.2. Реакція організму на трансплантат. Способи боротьби з відторгненням…............................................................................................
РОЗДІЛ 2. Ембріон як алотрансплантат………………………………...
2.1. Причини та фактори передчасного переривання вагітності...
2.2. Імплантація ембріона……………………………………………
РОЗДІЛ 3. Новітні досягнення у сфері трансплантології.......................
3.1. Застосування та перспективи щодо трансплантації різних органів……………………………………………………………………….
3.2. ЕКЗ як найбільш ефективний і універсальний метод лікування безпліддя……………………………………………………………………..
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………….

РОЗДІЛ 3. Новітні досягнення у сфері трансплантології
3.1. Застосування та перспективи щодо трансплантації різних органів

Над проблемою трансплантації органів і пересадки тканин працювали багато російських вчених, що досягли великих результатів і прославилися на весь світ за свої досягнення в області пересадки і трансплантації тканин і органів. Це Н.І. Пирогів (першим застосував ефірний наркоз), Н. Штраух, Н. Фейгин (встановили можливість трансплантації рогівки), В.Антоневич (роботи по пересадці зубів), К.М.Сапежко (роботи по трансплантації слизовій), Ю. Вороною (перша у світі трансплантація бруньки), В.Шумаков (операції по трансплантації серця), Г.Фальковский, А.Покровский (дослідження способів збереження органу), С. Воронів (пересадки сім’янників тварин людині), С. Брюхоненко (створення першого у світі апарату штучного кровообігу), В. Демихов (операції по пересадці мозку) і так далі.
Нині в цьому напрямі працюють Ернст Мулдашев (перша у світі операція по трансплантації ока), Лео Бокерия, К. Шаталов (розробка штучної моделі серця) і багато інших. У нашій країні проблемою пересадки органів реально займається усього лише одна клініка Російський Науковий Центр Хірургії РАМН. Знаходиться він в Москві.
Прогрес у медицині та поширення застосування трансплантації органів дозволяє сьогодні лікувати багатьох хворих, які ще до недавнього часу могли очікувати тільки на смерть, або, в кращому випадку, продовжувати своє болісне та обмежене існування.


Рисунок 1. Кількість трансплантацій, виконаних у Європі

У клінічній практиці найбільше поширення набула пересадка тканин і частин органів, наприклад, м'язів, сухожилок, шкіри, кісткової, хрящової і жирової тканин, судин, нервових стовбурів, кісткового мозку. Особливим видом трансплантації є переливання крові, при якому враховуються група крові і резус-фактор донора і реципієнта.


В офтальмології широко використовують пересадку рогівки для лікування більма (помутніння рогівки) за розробленим методом В. П. Філатова. Рогівка ока трупа пересаджується відразу або ж після попередньої витримки впродовж 1-3 доби при температурі +20 °С - +40 °С. При пластичних операціях найчастіше користуються аутотрансплантацією. Для того, щоб трансплантат прижився, необхідно забезпечити його живленням на новому місці. З цією метою для пересадки шкіри В. П. Філатов розробив методику формування круглого стебла шкіри з підшкірною клітковиною, що живить шкіру.



З числа органів, які трансплантують, найчастіше здійснюють пересадку нирки. Обнадійливі результати отримані при трансплантації ендокринних залоз, зокрема яєчників, яєчок, щитоподібної, вилочкової залоз. У клінічних умовах зроблена трансплантація легень, серця, печінки.



Широко використовується трансплантація в експериментальній біології та медицині. Наприклад, в експериментальній онкології набула поширення трансплантація пухлинних клітин, так званих, перещеплених штамів пухлин.
У даний час кількість операцій з трансплантації життєво важливих органів (серця, легень, печінки, підшлункової залози) зменшилася, оскільки наслідки іх бувають непередбачуваними. Вийняток складають монозиготні близнюки або тварини чистих ліній, що мають однаковий білковий склад, обумовлений ідентичністю їх генотипів. Тому трансплантація між ними дає позитивний результат.
Найважливіше завдання сучасної імунології - не просто загальмувати імунітет, а загальмувати саме трансплантаційний імунітет, зберігши функцію захисту організму від інфекційних чинників.
Категория: Курсовые проекты | Добавил: opteuropa | Теги: Імунологічна природа відторгнення.
Просмотров: 439 | Загрузок: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно