Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Задачі з правознавства
[ Скачать с сервера (70.5 Kb) ] 09.11.2017, 08:17
Задача 5
Фізична особа-підприємець Петришин О.В., власник цеху з виробництва меблів, звернувся у липні 2012 р. до державного підприємства „Знам’янське лісництво” (Кіровоградська область), із заявою про надання йому лісорубного квитка строком до кінця 2013 р. для заготівлі деревини з метою її подальшого використання в меблевому виробництві. За наслідками розгляду заяви у її задоволенні Петришину О.В. було відмовлено, зокрема, з наступних підстав: 1) видача лісорубних квитків здійснюється територіальними органами Мінприроди за погодженням із Держлісагенством України, а державне підприємство не уповноважено здійснювати вказану видачу; 2) видача лісорубних квитків на відповідний рік відбувається не пізніше 20 грудня попереднього року; 3) Петришин О.В. не є постійним лісокористувачем, що унеможливлює здійснення ним спеціального використання лісових ресурсів у формі заготівлі деревини, для чого Петришину О.В. було запропоновано набути статусу постійного лісокористувача, зареєструвавшись в районній держадміністрації за місцем проживання. Не погоджуючись із відповіддю державного підприємства, Петришин О.В. оскаржив її до суду.
Визначити види правовідносин, які виникли.
Який порядок заготівлі деревини в Україні передбачено чинним законодавством?
Який встановлено порядок отримання документів для здійснення заготівлі деревини та які суб’єкти мають право на їх отримання?
Надати правову оцінку позиції державного підприємства „Знам’янське лісництво”.
Вирішити справу.
Рішення:
Відповідно до ст. 17 Лісового кодексу України «У постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
У постійне користування ліси на землях комунальної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Ліси надаються в постійне користування на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про надання лісів у постійне користування обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами.
Право постійного користування лісами посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.»
Отже, як вбачається з даного законодавчого положення, постійним лісокористувачем ( тим, хто здійснює спеціальне використання лісу, можуть бути тільки а ) на землях державної форми власності – надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи. б)на землях комунальної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Приватний підприємець Петришин не може бути постійним лісокористувачем.
Що стосується лісорубного квитка та порядку його отримання, слід зазначити наступне:
Відповідно до абз.10 ст. 70 цього ж Кодексу «Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також інших рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, проводиться власниками лісів і постійними лісокористувачами, яким у встановленому порядку надано це право.»
Отже, проводити заготівлю деревини можуть тільки власники лісів чи постійні лісокористувачі за умов отримання лісорубного квитка.
Підприємець Петришин проводити рубку лісу ( заготівлю деревини) не має права.
Що стосується умов та порядку отримання лісорубного квитка слід зазначити наступне:
Відповідно до абз. 2 ст. 69 Лісового кодексу України «Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.»
Також, як зазначено в ч.2-4 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів що затверджено остановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. N 761 2. Лісорубний або лісовий квиток є основним документом, на підставі якого:
здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів;
ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини та
інших продуктів лісу, встановлюються строки здійснення лісових користувань та вивезення заготовленої продукції, строки і способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню;
ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів.
Лісорубний квиток видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами Держлісагентства (далі - органи Держлісагентства) на заготівлю деревини під час проведення рубок головного користування на підставі затвердженої в установленому порядку розрахункової лісосіки.
Форма лісорубного квитка наведена у додатку 1 до цього
Порядку.
Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката,
анулювання) лісорубного та лісового (у разі, коли ліси перебувають
в державній або комунальній власності) квитків здійснюється
відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері
господарської діяльності»
4. Для видачі лісорубного квитка власник лісів або постійний
лісокористувач подає такі документи:
заявку на використання лісових ресурсів під час проведення
рубок головного користування;
відомість чергової лісосіки;
польову перелікову відомість;
переліково-оцінювальну відомість;
карту технологічного процесу розробки лісосіки;
план лісосіки.»
Висновок:
Отже, враховуючи умови задачі та діюче законодавство, слід зазначити наступне:
В даному випадку мають місце природо ресурсні екологічні правовідносини, регулятивно - розпорядчі правовідносини ( в частині видачі необхідних дозволів на отримання права на заготівлю деревини), охоронно - регулятивні правовідносини.
Що стосується порядку заготівлі деревини, слід зазначити, що даний порядок врегульований Ст. 7, 69, 70 Лісового кодексу України, Постанова КМУ №761 від 23.05.07 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів»
Порядок отримання документів на заготівлю деревини встановлено Постановою КМУ №761 від 23.05.07 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів». Проводити заготівлю мають право тільки постійні лісокористувачі.
Що стосується позиції державного підприємства «Знам’янське лісництво».
слід зазначити, що відмова підприємцю Петришину в отриманні лісорубного квитка на заготівлю деревини була правомірною, оскільки Петришин не є постійним лісокористувачем ( і не може ним бути).
Що ж до підстав відмови, слід зазначити, що 1)видача лісорубних квитків здійснюється територіальними органами за погодженням їз Держлісагенством України а державне підприємство не уповноважено здійснювати вказану видачу ( не вірно, оскільки Лісорубний квиток видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим,
територіальними органами Держлісагентства на заготівлю деревини під час проведення рубок головного користування на підставі затвердженої в установленому порядку розрахункової лісосіки.
2) видача лісорубних квитків на відповідний рік відбувається не пізніше 20 грудня попереднього року ( в певних випадках допускається оформлення лісового квитка протягом місяця від початку рубки)
3) Петришин О.В. не є постійним лісокористувачем, що унеможливлює здійснення ним спеціального використання лісових ресурсів у формі заготівлі деревини, для чого Петришину О.В. було запропоновано набути статусу постійного лісокористувача, зареєструвавшись в районній держадміністрації за місцем проживання ( Петришин в будь - якому разі не зможе набути статусу постійного лісокористувача)
Задача 3
Органами міліції була затримана громадянка Кубишко С., яка біля автовокзалу торгувала пролісками. Крім того, в неї були знайдені збори лікарських трав, в тому числі і радіоли рожевої.
Громадянка Кубишко С. пояснила, що трави вже багато років збирає в лісі і робить з них відвари для власного використання, а також інколи надає допомогу сусідам, які до неї звертаються, причому стверджувала, що допомогу надає безкоштовно, все що отримує — добровільна подяка пацієнтів. Проліски ж знайшла в лісі випадково і вирішила їх продати з метою покращення свого сутужного матеріального становища. Раніше таким не займалася і не вбачає у своїх діях нічого протизаконного, оскільки рослини - це дар природи, який належить всьому людству. До того ж, як вона зазначила, проліски - рослина дуже поширена в наших лісах, „а не якась там червонокнижна”.
Визначити види правовідносин, які виникли.
Дати характеристику законодавства, що регулює ці відносини.
Чи були допущені порушення законодавства громадянкою Кубишко С. і чи заподіяно при цьому шкоду довкіллю?
Чи відносяться проліски та радіола рожева до рослин, занесених до Червоної книги України і як це можна з'ясувати?
Вирішити справу.
Рішення:
В даному випадку мають місце екологічні правовідносини, охоронні, контролюючі, державно-владні, адміністративні правовідносини.
Слід зазначити в діях Кубишко порушення цілої низки законодавчих актів, що регулюють правила використання об’єктів рослинного світу, крім того, використання та поводження об’єктів рослинного світу, що знаходяться в Червоній книзі.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: дипломна, доповідь з права, скачать реферат, курсовая работа, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова
Просмотров: 958 | Загрузок: 35 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно