Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Задачі з правознавства
[ Скачать с сервера (152.1 Kb) ] 06.11.2017, 21:11
Органами міліції була затримана громадянка Кубишко С., яка біля автовокзалу торгувала пролісками. Крім того, в неї були знайдені збори лікарських трав, в тому числі і радіоли рожевої.
Громадянка Кубишко С. пояснила, що трави вже багато років збирає в лісі і робить з них відвари для власного використання, а також інколи надає допомогу сусідам, які до неї звертаються, причому стверджувала, що допомогу надає безкоштовно, все що отримує – добровільна подяка пацієнтів. Проліски ж знайшла в лісі випадково і вирішила їх продати з метою покращення свого сутужного матеріального становища. Раніше таким не займалася і не вбачає у своїх діях нічого протизаконного, оскільки рослини – це дар природи, який належить всьому людству. До того ж, як вона зазначила, проліски – рослина дуже поширена в наших лісах, „а не якась там червонокнижна”.
Визначити види правовідносин, які виникли.
Дати характеристику законодавства, що регулює ці відносини.
Чи були допущені порушення законодавства громадянкою Кубишко С. і чи заподіяно при цьому шкоду довкіллю?
Чи відносяться проліски та радіола рожева до рослин, занесених до Червоної книги України і як це можна з’ясувати?
Вирішити справу.
Працівники муніципальної поліції, екологічної інспекції та міліції розпочали рейди по ринках та вулицях міста для виявлення незаконного продажу пролісків.
– Згідно зі статтями 88 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незаконне зривання та продаж первоцвітів, занесених до Червоної книги України, передбачається штраф у розмірі від 340 до 510 гривень, – коментує букву закону начальник муніципальної поліції Василь Гайовик. – А постановою КМУ від 7 листопада 2013 р. № 1030 передбачена компенсація за заподіяну природі шкоду – від 49 гривень за кожну знищену червонокнижну рослину.
Муніципальна поліція продовжує перевіряти перехрестя та вулиці, які найчастіше використовуються, як місця стихійної торгівлі не лише квітами, а й іншими товарами). Упродовж минулого місяця працівники муніципальної поліції за торгівлю з рук у невстановлених місцях склали 36 адміністративних протоколів і передали їх на розгляд адміністративних комісій за місцем проживання правопорушників. Тепер на них чекає штраф у сумі від 340 до 1360 грн.

Це є порушенням ст. 30 Закону України “Про рослинний світ”, ст. 5 Закону України “Про Червону книгу України”, статей 6, 26 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

Так, цими громадянами, з порушенням встановленого порядку (незаконно), вилучено з природного середовища квіти вказаного виду у кількості 3228 шт., в тому числі з цибулинками 75 шт.

Питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності буде вирішено в установленому порядку.

Державна екологічна інспекція вкотре нагадує, що діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги України.

Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(51 – 255 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються судовими органами за місцем їх вчинення.

Крім того, згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб: від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

ЗУ ПРО РОСЛИННИЙ СВІТ

Стаття 30. Охорона рідкісних і таких, що перебувають під
загрозою зникнення, видів рослин

Рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення, види
рослин, що зростають в природних умовах на території України, в
межах її територіальних вод, континентального шельфу та виключної
(морської) економічної зони, підлягають особливій охороні і
заносяться до Червоної книги України.

Види рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є
рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на
території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і
Севастополя, можуть заноситися до Переліку видів рослин, що
підлягають особливій охороні на цих територіях. Перелік та
Положення про нього затверджуються Верховною Радою Автономної
Республіки Крим, відповідними обласними, Київською та
Севастопольською міськими радами.

ЗУ ПРО ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНІЙ ФОНД
Стаття 6. Охорона територій та об'єктів, що мають особливу
екологічну, наукову, естетичну, господарську, а
також історико-культурну цінність

Території та об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову,
естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність,
підлягають комплексній охороні, порядок здійснення якої
визначається положенням щодо кожної з таких територій чи об'єктів,
яке відповідно до цього Закону та законодавства України про
охорону пам'яток історії та культури затверджується центральним
органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного
середовища та центральним органом виконавчої влади в галузі
культури.

КОДЕКС ПРО АДМІН ПРАВОПОРУШЕНЯ

Стаття 83-1. Порушення законодавства про захист рослин
Порушення законодавства про захист рослин:
1) поширення шкідливих організмів внаслідок порушення технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення;
2) екологічно не обгрунтоване здійснення захисту рослин;
3) неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про загрозу посівам, деревним насадженням, іншій рослинності відкритого та закритого грунту, а також продукції рослинного походження від шкідливих організмів;
4) завезення на територію України та реалізація засобів захисту рослин, а також речовин і сировини для їх виготовлення, що не пройшли державних випробувань і реєстрації;
5) ухилення від пред'явлення або непред'явлення засобів захисту рослин для проведення їх огляду, дослідження;
6) недодержання вимог нормативно-правових актів з питань захисту рослин, що призвело до пошкодження, погіршення стану рослин та якості продукції рослинного походження, а також забруднення довкілля, -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 88. Незаконне вивезення з України і ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу
Незаконне вивезення з України або ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу, в тому числі зоологічних і ботанічних колекцій, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих об'єктів або без такої і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих об'єктів або без такої.
Ті самі дії щодо видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або охорона і використання яких регулюється відповідними міжнародними договорами України, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих об'єктів або без такої і на посадових осіб - від сімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих об'єктів або без такої.

Стаття 90. Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України
Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

ЗУ ПРО ЧЕРВОНУ КНИГУ

Стаття 4. Об'єкти Червоної книги України

Об'єктами Червоної книги України є рідкісні і такі, що
перебувають під загрозою зникнення, види тваринного і рослинного
світу, які постійно або тимчасово перебувають (зростають) у
природних чи штучно створених умовах у межах території України, її
континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони.
{ Частина перша статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 5072-VI ( 5072-17 ) від 05.07.2012 }

До Червоної книги України (рослинний світ) включаються
рослини, гриби, водорості та непатогенні мікроорганізми, що не
належать до тваринного світу.
{ Статтю 4 доповнено частиною другою згідно із Законом N 5072-VI
( 5072-17 ) від 05.07.2012 }

Стаття 5. Об'єкти Червоної книги України як природні
ресурси загальнодержавного значення

Об'єкти Червоної книги України належать до природних ресурсів
загальнодержавного значення і підлягають особливій охороні на всій
території України, у межах її континентального шельфу та виключної
(морської) економічної зони.

У передбаченому законом порядку права власників об'єктів
Червоної книги України можуть бути обмежені в інтересах охорони
цих об'єктів, навколишнього природного середовища та захисту прав
громадян.

ВЕДЕННЯ ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

Стаття 12. Державний облік рідкісних і таких, що перебувають
під загрозою зникнення, видів тваринного і
рослинного світу, занесених до Червоної книги
України, та відомості про них

Рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення, види
тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України,
підлягають державному обліку в порядку ( z2031-12 ), що
визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує
формування державної політики у сфері охорони навколишнього
природного середовища.
{ Частина перша статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 5456-VI ( 5456-17 ) від 16.10.2012 }

Про кожний рідкісний і такий, що перебуває під загрозою
зникнення, вид тваринного і рослинного світу, занесений до
Червоної книги України, зазначаються такі відомості: назва
(українською та латинською мовами), місце у системі класифікації
тваринного і рослинного світу, категорія, наукове значення,
поширення та чисельність (у тому числі за межами України) і
причини їх зміни, місця перебування (зростання), загальна
характеристика, заходи з охорони, вимоги щодо режиму збереження
популяцій, відомості про розмноження або розведення в спеціально
створених умовах, джерела відповідної інформації тощо. Щодо
кожного виду тваринного і рослинного світу, занесеного до Червоної
книги України, складається картосхема поширення, а також
виготовляються його фотографії (малюнки).

Форма подання відомостей в офіційному виданні Червоної книги
України визначається Національною комісією з питань Червоної книги
України.

Відповідні відомості про зміст Червоної книги України, стан
занесених до неї видів тваринного і рослинного світу підлягають
широкому оприлюдненню, в тому числі через засоби масової
інформації, доведенню до відома підприємств, навчальних закладів,
наукових, виховних та інших установ і організацій.

Не допускається оприлюднення відомостей про точне місце
перебування (зростання) об'єктів Червоної книги України та інших
відомостей про них, якщо це може призвести до погіршення умов
охорони та відтворення цих об'єктів.

Кабінет Міністрів України забезпечує офіційне видання та
розповсюдження Червоної книги України не рідше одного разу на 10
років.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері охорони навколишнього природного середовища
забезпечує оперативне доведення до відома заінтересованих органів
державної влади, громадських організацій та громадян відомостей
про зміни у переліку рідкісних і таких, що перебувають під
загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених
до Червоної книги України, вжиття відповідних заходів щодо
збирання та узагальнення отриманої науковими та іншими установами,
підприємствами, організаціями і громадянами інформації про
поширення, чисельність, стан об'єктів Червоної книги України, а
також про факти їх знищення, пошкодження, загибелі чи захворювання
тощо.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ
ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ
ТА ВІДТВОРЕННЯ РІДКІСНИХ І ТАКИХ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ
ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИКНЕННЯ, ВИДІВ ТВАРИННОГО
І РОСЛИННОГО СВІТУ, ЗАНЕСЕНИХ ДО ЧЕРВОНОЇ
КНИГИ УКРАЇНИ

Стаття 20. Відповідальність за порушення законодавства
у сфері охорони, використання та відтворення
рідкісних і таких, що перебувають під загрозою
зникнення, видів тваринного і рослинного
світу, занесених до Червоної книги України

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони,
використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під
загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених
до Червоної книги України, несуть особи, винні у:
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, Право, КОНТРОЛЬНА, лабораторна робота, курсова, курсовая работа, скачать реферат
Просмотров: 1433 | Загрузок: 46 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно