Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 09.01.2025


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Задача 5, тема 7
[ Скачать с сервера (33.5 Kb) ] 16.08.2017, 21:27
Задача 5, тема 7

Згідно ч.4 ст.191 ЦК підприємство або його представники можуть бути об’єктом купівлі-продажу, застави, оренди та інших правочинів. До інших правочинів відносится і спадкування.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Тобто термін прийняття спадщини сягає шість місяців з часу її відкриття.
За ч.1 ст. 191 ЦК підприємство є особливим видом нерухомості – єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності.
Підприємство можна вважати спадщиною, яка потребує утримання, догляду, вчинення інших фактичних чи юридичних дій для підтримання його в належному стані. За ч.1 ст. 1285 за таких умов нотаріус у разі відсутності спадкоємців укладають договір на управління спадщиною за іншими особами. За науково-практичним коментарем під редакцією Харитонова - коли проводяться дії щодо охорони спадкового майна і нотаріус визнає, що у складі майна є таке, що потребує управління, тобто приватні підприємства, рахунки, житлові будинки та інше, нотаріус у відсутності спадкоємців або виконавця заповіту укладає договір на управління
спадщиною з іншою особою. Це може бути хто-небудь із родичів спадкодавця, робітників підприємства, що належать спадкодавцю або коли майно у подальшому перейде до держави — відповідальну особу органів місцевого самоврядування. Договір, який укладається з такою особою, має містити у собі умови, що дають право цій особі на управління майном або грошовими заощадженнями спадкодавця, які пов'язані тільки з утриманням спадкового майна (тобто підприємства, виплата заробітної плати робітникам підприємства, оплата податків або комунальних платежів та інше), але не повинні містити в своїх діях ніяких дій, які б зашкодили інтересам спадкоємців або наносили їм збитки.
У договорі, який укладають між собою нотаріус та особа, що призначена управляти спадковим майном, вказані умови щодо охорони майна, дата договору, місце складання договору, місце знаходження спадкового майна, що охороняється, розмір винагороди, що отримує особа, що управляє спадщиною, а також дії, які ця особа зобов'язана виконувати для збереження спадщини. Крім того нотаріус направляє листи органам та підприємствам, яких це стосується про те, що його призначено керуючим спадщиною, який для прийняття спадщини буде вчиняти усі дії щодо її збереження.
Згідно, ч.2 ст. 1285 ЦК особа, яка управляє спадщиною має право на вчинення будь-яких необхідних дій, спрямованих на збереження спадщини.

Отже, дії банку не є правомірними. Оскільки за відсутності спадкоємців нотаріус укладає договір на управління спадщиною за іншими особами, якими можна вважати кого-небудь із родичів спадкодавця, робітників підприємства, що належать спадкодавцю. Та цей спадкоємець має право на вчинення дій, спрямованих на збереження спадщини. Оскільки, контрагенти приватного підприємства вимагають
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: тема 7, Задача 5, до ч.1 ст. 1270 ЦК, скачать безплатно
Просмотров: 471 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно