Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

власний проект системи
[ Скачать с сервера (44.5 Kb) ] 15.04.2017, 12:09
Важливою складовою навчально-виховної роботи ВНЗ є розроблена і впроваджена cистема роботи кураторів академічних студентських груп. Головною фігурою в реалізації програм виховної роботи є куратор груп, тобто особа, яка організовує систему відносин в групі через різні види виховної діяльності і відповідає за виховну роботу перед керівництвом відділення, факультету, інституту, університету.
Кураторство є одним із головних стратегічних напрямів виховної роботи в університеті.
Мета та зміст роботи кураторів академічних груп полягає, на мій погляд, в створенні морально-психологічних і організаційних умов для саморозвитку особи, виховання культурних, висококваліфікованих фахівців з урахуванням їх індивідуальних схильностей, психофізичних і інтелектуальних здібностей, в постійній співпраці між сиудентом і куратором. Робота кураторів і наставників студентських груп направлена на реалізацію принципів гуманістичної педагогіки, допомогу у створенні в студентських групах атмосфери довіри, поваги як між студентами, так і між студентами та викладачами, співробітниками, контроль за навчальним процесом студентів, проведення виховної, культурно-просвітницької роботи, пропагування здорового способу життя тощо.
Завдання інституту кураторів та наставників визначаються метою виховної роботи у вищій школі і характеризуються багатовекторністю напрямів, спрямованих на формування громадських, соціально-культурних та професійних якостей майбутнього фахівця, залучення студентів до наукової роботи, творчої діяльності, до духовних надбань українського народу. Незаперечним є те, що робота куратора групи передбачає створення здорового морально-психологічного клімату в колективі, спонукає студентів до активної громадської позиції, творчих ініціатив, протидії антисоціальним та антикультурним явищам; підтримує саморозвиток особистості, її самостійності.
В своїї діяльності куратор групи має регулярно проводити збори з групою, вести індивідуальну виховну роботу з кожним студентом групи, контролювати роботу старости групи, ознайомлювати студентів групи з дотичними до них наказами, розпорядженнями державних органів, керівництва університету, факультету/інституту, відділення; визначати заходи щодо виконання наказів та розпоряджень і контролювати виконання цих заходів. В своїї діяльності куратор має активно співпрацювати з студенським самоврядуванням, брати участь в організації та проведенні загальних масових заходів, залучати студентів до науково-дослідної, культурно-масової, спортивної роботи.
З вище викладеного можна зробити перелік основних напрямів за якими має відбуватись робота куратора:
1. Професійне виховання, а саме підготовка та проведення навчально-виховного процесу такими методами та прийомами, які повинні слугувати взірцем сумлінного фахового ставлення до виконання своїх професійних обов’язків. Нерозривно пов’язане з навчанням та науковою роботою, створює умови для вільного розвитку особистості, забезпечення реалізації творчих здібностей, самовиховання і самовдосконалення, для вияву обдарованості і талантів, для самореалізації молоді у сферах наукової, професійної, освітньої діяльності.
2. Правове виховання. Формування риси громадянина України: національну свідомість і людську гідність, загальної правосвідомості і право розуміння.
3. Моральне виховання студентів у вигляді формування у останніх потреби поводити себе згідно із загальнолюдськими моральними нормами, наслідування кращого досвіду попередніх поколінь, традицій сім'ї, родини, народу з урахуванням найкращих положень світових морально-ціннісних концепцій.
4. Еколого-естетичне виховання, оволодіння знаннями та практичним вмінням раціонального природокористування; виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство та співучасті у її збереженні.
5. Комплексний рохвиток досконалого інтелектуального та фізичного стану студентів, адаптованості до зовнішнього середовища, пристосування до умов праці та здорового відпочинку, збереження репродуктивного й фізичного здоров’я.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: власний проект системи, скачать безплатно, Юридичний факультет Кафедра правосу
Просмотров: 405 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно