Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

(СВК) “Росава”
[ Скачать с сервера (38.8 Kb) ] 15.06.2017, 06:22
Задача №1
Рішенням зборів уповноважених сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Росава” від 12. 03. 2009 року Ярослава Васюка було виключено із членів СВК за систематичне порушення трудової дисципліни.
Я. Васюк оскаржив рішення зборів уповноважених до загальних зборів СВК, оскільки, згідно Статуту СВК, прийняття рішення про виключення особи із членів відноситься до виключної компетенції загальних зборів СВК, і, окрім цього, Правилами внутрішнього розпорядку СВК не передбачено такої підстави для виключення зі складу членів, як систематичне порушення трудової дисципліни.
Загальні збори, які були скликані 24. 05. 2009 року, розглянули заяву Я. Васюка та поновили його в правах члена СВК з 25. 05. 2009 року.
1) Визначити коло правовідносин.
Аграрні (внутрішні) членські відносини – щодо відносин Ярослава Васюка з СВК «Росава».
Аграрні (внутрішні) господарські – щодо прийняття рішень загальними зборами СВК.
Аграрні (внутрішні) трудові правовідносини – щодо систематичного порушення трудової дисципліни.
2) Які особливості правового становища членів СВК?
Це питання визначено Законом «Про кооперацію» від 10.07.2003 № 1087-IV та Законом «Про сільськогосподарські кооперативи» від 17.07.1997 № 469/97-ВР.
У ст. 12 ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» вказано, що членами сільськогосподарського виробничого кооперативу можуть бути фізичні особи, які виявили бажання об’єднатися для спільної виробничої діяльності на засадах обов’язкової трудової участі та внесли вступний внесок і пай у розмірах, визначених статутом кооперативу.
У статті 12 ЗУ «Про кооперацію» основними правами члена кооперативу є:
участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління;
користування послугами кооперативу;
одержання кооперативних виплат та виплат на паї;
одержання паю у разі виходу з кооперативу в порядку і в строки, визначені його статутом;
право вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб;
право звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов'язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.
Основними обов'язками члена кооперативу є:
додержання статуту кооперативу;
виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу;
виконання своїх зобов'язань перед кооперативом;
сплата визначених статутом кооперативу внесків.
Законами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов'язки його членів.
Стаття 13 цього закону також визначає, що членство в кооперативі припиняється у разі:
добровільного виходу з нього;
припинення трудової участі в діяльності виробничого кооперативу;
несплати внесків у порядку, визначеному статутом кооперативу;
смерті члена кооперативу - фізичної особи;
ліквідації члена кооперативу - юридичної особи;
припинення діяльності кооперативу.
Виключення з членів кооперативу може бути оскаржене до суду.
Чи не порушені права Я. Васюка?
Я вважаю, що порушені, оскільки членські відносини можуть бути припинені також виключенням із кооперативу, як вказано у ст. 13 ЗУ «Про кооперацію». Таке виключення може бути лише крайнім заходом відповідно до умов та порядку, визначених статутом кооперативу. Прийняття такого рішення є виключно компетенцією загальних зборів (хоча очевидно, що готує його правління, а загальні збори, по суті, лише затверджують його чи ні). Закон "Про сільськогосподарську кооперацію", сучасне законодавство України не містить переліку підстав, за якими члена кооперативу може бути виключено з нього (у статті 13 закону «Про кооперацію» передбачено лише підстави припинення членства ). Такі підстави мають бути передбачені в статуті кожного конкретного кооперативу.
У ст. 8 ЗУ «Про кооперацію» вказано, що статут кооперативу повинен містити такі відомості: умови і порядок вступу до кооперативу та виходу чи виключення з нього.
Відповідно до ст. 15 цього ж Закону До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ОДНАК!!! У разі коли з організаційних причин (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів кооперативу) проведення загальних зборів членів кооперативу неможливе, статутом кооперативу може бути передбачено скликання зборів уповноважених кооперативу. Кількість членів кооперативу, які мають право делегувати уповноважених, та порядок делегування уповноважених для участі у зборах уповноважених визначаються статутом кооперативу.

Загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів, а збори уповноважених - за наявності не менше двох третин уповноважених.
Кожний член кооперативу чи уповноважений кооперативу має один голос, і це право не може бути передано іншій особі.
Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу про прийняття, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об'єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів (уповноважених) кооперативу, присутніх на його загальних зборах.
Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу приймаються відповідно до його статуту відкритим або таємним голосуванням.
Тобто, по-суті, збори уповноважених прирівнюються за своїм статусом до загальних зборів.
Систематичне порушення трудової дисципліни є підставою для звільнення працівника відповідно до п.3 ч.1 ст. 40 Кодексу законів про працю розірвання трудового договору між роботодавцем та працівником можливе за систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку , якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення. Тобто, цього працівника могли звільнити за такою підставою, і на основі припинення трудової участі припиняється членство цієї особи у СВК. Тобто виключати особу зі складу кооперативу одразу на такій підставі, якщо це не визначено правилами внутрішнього трудового розпорядку та Статутом збори уповноважених не мали права.
Якщо так, то яким чином Я. Васюк може їх захистити?
Виключення з членів кооперативу може бути оскаржене до суду. Особа дійсно може звернутися до загальних зборів із тим, що процедура його виключення була порушена і у випадку ігнорування такої його заяви – він звернеться до суду.
Висновок по задачі :
- Збори уповноважених є компетентним органом по прийняттю рішення про виключення зі складу особи.
- Права особи порушені через застосування неправильної процедури припинення членства у СВК – особу могли звільнити і тоді б вона припинила членство, а не виключати одразу якщо такої підстави як «систематичне порушення трудової дисципліни» не визначено ні в Статуті, ні в правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Задача 5
Громадянин Канади Джек Кучерук (представник Української діаспори в Канаді) вирішив повернутися на свою етнічну Батьківщину (Україну). Під час свого першого візиту в Україну він купив у селі Гребені сільську хату з прилеглою до неї земельною ділянкою площею 0,20 га.
Через півроку Д. Кучерук переїхав до України по постійне проживання, оселився в придбаній ним хаті та почав вести підсобне господарство.
По спливу двох років проживання в Україні, Д. Кучерук звернувся до сільської ради із заявою про надання йому в оренду земельної ділянки площею 50 га для ведення фермерського господарства. Сільська рада відмовила в задоволенні такої заяви, вказавши, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення не передаються ні у власність, ні в оренду іноземним громадянам і запропонувала пану Кучеруку набути громадянство України.
Проконсультувавшись із юристом стосовно процедури набуття Українського громадянства, Джек Кучерук вирішив, що йому буде простіше вступити до сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Обрій”, яке діяло у сусідньому селі.
Подавши заяву до правління СВК “Обрій”, Кучерук вказав, що він вносить в якості вступного внеску 5 тис. доларів США та нові елітні сорти пшениці, які він вивів, працюючи спеціалістом-генетиком в одній із дослідних установ м. Торонто. Загальні збори, розглянувши заяву Кучерука, прийняли рішення прийняти його до асоційованих членів СВК, оскільки він є іноземним громадянином.

1) Визначити коло правовідносин.
Аграрні (внутрішні) членські відносини – щодо вступу Кучерука в СВК;
Аграрні (зовнішні) управлінські відносини та пов’язані із земельними правовідносини – між сільською радою та Джеком Кучеруком щодо надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства в оренду;
Аграрні (внутрішні) господарські відносини – щодо прийняття рішення загальними зборами, щодо внесення коштів у статутний капітал СВК.

2) Чи були допущені порушення чинного законодавства і які саме?
Були допущені такі порушення чинного законодавства :
- По-перше, відповідно до п.5 ч.2 ст.22 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: правового становища членів СВК, (СВК) “Росава”, 1) Визначити коло правовідносин., скачать безплатно
Просмотров: 613 | Загрузок: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно