Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Співвласники будинку
[ Скачать с сервера (23.0 Kb) ] 15.04.2017, 11:58
Задача 1
Гр-нка Борщевська, якій належить на праві власності 1/4 будинку, вирішила посвідчити договір купівлі-продажу цього права і повідомила про це інших співвласників. Співвласники будинку Кондрашов (1/2) та Плющ (1/4) надали довіреність гр-ну Бойку для представництва їхніх інтересів при посвідченні цього договору. Чи може гр-н Бойко в цьому випадку представляи інтереси вищезазначених громадян та чи зможе нотаріус посвідчити договір?
Задача 2
Відбуваючи у довгострокове закордонне відрядження, гр-н Антонов бажав продати житловий будинок, що належав йому на праві приватної власності. З цією метою він посвідчив на ім’я гр-на Бикова генеральну довіреність такого змісту: “Я, Антонов М.О. цією довіреністю уповноважую Бикова Л.П. управляти та розпоряджатися всім своїм майном, у зв’язку з цим укладати всі дозволені законом правочини. Довіреність видана на три роки з правом передоручення”. Несподівано гр-н Биков тяжко захворів, був госпіталізований і не міг особисто виконати доручення. У порядку передоручення гр-н Биков видав довіреність гр-ну Романчику на представництво інтересів довірителя та вчинення дій від його імені. Довіреність була посвідчена заступником головного лікаря з медичної частини. Через деякий час гр-н Биков помер. Повернувшись із відрядження, гр-н Антонов дізнався, що його будинок був проданий гр-ці Мітько, яка є онукою гр-на Романчука, за значно заниженою ціною.
Дайте правову оцінку ситуації. Що б Ви порадили гр-ну Антонову?
Задача 3
Нотаріусом Безородько була посвідчена довіреність, згідно з якою банківська установа, як заставодержатель, уповноважує свого працівника, як повірену особу, зняти з обліку в органах ДАІ переданий в заставу автомобіль, власник якого є гр-н Бережко та на якого згідно з чинним законодавством, звертається стягнення. Дайте правову оцінку ситуації.
Задача 4
Чи можливе посвідчення договору про відчуження частки у статутному фонді товариства з обмежаною відповідальністю представником учасника ТОВ за довіреністю? Які документи потрібно подати нотаріусу?

Задача 5 . При відкритті спадщини нотаріусом було зясовано, що один із спадкоємців знаходиться у місцях позбавлення волі за злочин проти державної власності. Як мають бути захищені інтереси особи, яка знаходиться у місцях позбавлення волі?

Порядок відчуження частки в статутному капіталі
товариства з обмеженою відповідальністю

Ст. 147 Цивільного кодексу України та ст. 53 Закону України “Про господарські товариства” регламентовано порядок переходу частки (її частини) учасника товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особи. Виходячи з цих норм, частка в статутному капіталі товариства є предметом відчуження (продажу, дарування та т.і.). Цивільний кодекс України та Закон України “Про господарські товариства” не містять вимог щодо необхідності обов'язкового нотаріального посвідчення такого договору. Але ж ст. 29 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” встановлює необхідність подання реєстратору для державної реєстрації змін установчих документів, пов'язаних зі зміною складу учасників юридичної особи нотаріально посвідченого документу про передання права учасника іншій особі. Саме таким документом і є договір відчуження частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.
Для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нотаріусу необхідно перевірити належність відчужуваного майна продавцеві. Цей факт можна встановити за
а) свідоцтвом, виданим товариством після внесення вкладу у відповідності до ст. 52 Закону України “Про господарські товариства”. Таке свідоцтво видається у довільній формі, в ньому зазначається ідентифікуючі дані учасника (прізвище, ім'я, по батькові (назва юридичної особи учасника), ідентифікаційний номер (ідентифікаційний код) тощо), інформація про розмір частки, її грошова вартість, тощо. Підписується свідоцтво головою виконавчого органу та бухгалтером (за наявності)
б) витягом з Єдиного державного реєстру, що видається згідно із ст. 20 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.
Також перевіряється відсутність податкових застав на майно продавця та покупця, згода дружини покупця (за наявності) на придбання частки. Згоду дружини продавця витребовувати необов'язково, скільки п. 28 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21 грудня 2007 року N 11 “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя” зазначено, що вклад до статутного фонду господарського товариства не є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Виходячи зі змісту частин 2, 3 ст. 61 СК, якщо вклад до статутного фонду господарського товариства зроблено за рахунок спільного майна подружжя в інтересах сім'ї, той із подружжя, хто не є учасником товариства, має право на поділ одержаних доходів.
Оскільки інші учасники товариства мають право на переважне придбання частки, що продається (ч. 2 ст. 147 Цивільного кодексу України), нотаріуску необхідно впевнитися, що інші учасники належним чином повідомлені про продаж та не виявили бажання придбати цю частку на умовах, на яких вона продається. Дане правило діє лише у разі продажу такого майна сторонній особі, що не є учасником товариства. На підтвердження такого повідомлення подаються заяви інших учасників, про відмову від права переважної купівлі частки за аналогією з продажем частки у нерухомому майні (п. 54 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України). Слід застережити, що протокол загальних зборів товариства не може бути прийнятий в якості такого документу, оскільки право переважної купівлі частки належить кожному учасникові особисто, а не вищому органу юридичної особи – загальним зборам Також слід витребувати від сторін свідоцтво про реєстрацію товариства та статут в чинній редакції. До того ж нотаріусу слід ретельно ознайомитися з положеннями статуту товариства щодо переходу часток іншим особам, оскільки положення статуту можуть містити застереження відносно заборони продажу частки іншій особі та т. і. Ставка державного мита за нотаріальне посвідчення договору відчуження частки складає 1% від суми договору але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (підпункт "д" пункту 3 статті 3 Декрету КМУ “Про державне мито”). При нотаріальному посвідченні таких договорів нотаріус не є податковим агентом, а оподаткування прибутку, одержаного громадянином від цього продажу, відбувається за п. 9.6 ст. 9 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”. За тими ж правилами посвідчується і договір дарування частки, але інші учасники у цьому разі не користуються правом переважного придбання відчужуваної таким чином частки.
2. Слід зауважити, що частка може бути відчужена не будь-якій особі. Закон передбачає безумовне право учасника на відчуження належної йому частки у статутному капіталі одному чи кільком особам, які також є учасниками товариства. Третій особі, яка не є учасником товариства, частка може бути відчужена лише у випадку, якщо інше не встановлено у статуті товариства (ст. 147 ЦК України). Таким чином, статутом товариства з обмеженою відповідальністю може передбачатись право учасника на відчуження належної йому частки у статутному капіталі лише на користь учасників товариства. За таких обставин відчуження частки на користь третіх осіб без внесення відповідних змін до статуту буде неправомірним. Крім того, у випадку продажу частки третій особі не повинно порушуватись передбачене ст. 53 Закону України «Про господарські товариства» переважне право купівлі відчужуваної частки іншими учасниками товариства. Для них законом встановлено місячний строк для реалізації свого переважного права купівлі частки, якщо статутом товариства не передбачено інший строк. Учасник товариства, який має намір вчинити правочин щодо продажу своєї частки третій особі на певних умовах, повинен повідомити інших учасників про такий намір та умови продажу частки і запропонувати їм придбати частку на вказаних умовах.

З метою визначення умов продажу частки у статутному капіталі доцільно з третьою особою, яка має намір її придбати, укласти попередній договір, та обумовити у ньому основні істотні умови майбутнього основного договору купівлі-продажу, зокрема, ціну та розмір відчужуваної частки. Законом не встановлена форма і зміст повідомлення учасників товариства про умови продажу частки, однак, з метою мінімізації можливих ризиків оспорювання вчиненого правочину доцільно здійснювати таке повідомлення у письмовій формі з письмовим підтвердженням його отримання адресатом або через нотаріуса. У повідомленні необхідно вказати попередньо погоджені з третьою особою основні істотні умови продажу, принаймні, ціну та розмір відчужуваної частки у статутному капіталі. Лише після того, як інші учасники товариства з обмеженою відповідальністю протягом встановленого в законі або статуті строку не виявлять бажання скористатись своїм переважним правом купівлі частки, частка може бути продана третій особі на попередньо погоджених з нею умовах. Слід зауважити, що інші учасники товариства мають переважне право придбання частки лише у випадку відчуження її шляхом продажу. У разі відчуження частки на інших умовах, наприклад, за договором дарування, інші учасники товариства переважного права на придбання частки не мають. Однак у разі укладення договору дарування з третьою особою з метою приховування фактичних відносин купівлі-продажу існує ризик визнання такого договору удаваним за позовом заінтересованої особи (одного з учасників товариства) в судовому порядку. Наслідком задоволення такого позову може бути застосування до укладеного договору дарування правил договору купівлі-продажу з переведенням права покупця на заінтересовану особу. Слід також зауважити, що частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена лише після повної її сплати (внесення вкладу у повному обсязі) учасником, який її відчужує (ст. 53 Закону „Про господарські товариства”). У випадку часткової оплати частки, частка може бути відчужена лише у тій частині, у якій вона вже сплачена. Тому, перед вчиненням правочину з відчуження частки доцільно переконатись у тому, що відчужувана частка повністю сплачена (вклад до статутного капіталу внесено у повному обсязі). На підтвердження факту повного внесення вкладу (оплати частки) учаснику відповідно до ст. 52 Закону «Про господарські товариства» повинно видаватись відповідне свідоцтво товариства. Форма та зміст такого свідоцтва законодавчими актами не встановлена. На практиці, за нашими спостереженнями, такі свідоцтва у більшості випадків учасникам не видаються. Переконатись у тому, що відчужувану частку повністю сплачено, можна аналізуючи дані та документи бухгалтерського обліку. Особливо важливо переконатись у повній оплаті відчужуваної частки особі (особам), які мають намір придбати частку.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: биков, Задача 1, Співвласники будинку скачать безпла, Задача 2
Просмотров: 416 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно