Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

позов про визнання права
[ Скачать с сервера (45.0 Kb) ] 27.06.2017, 22:20
Задача
Ярченко пред’явила позов про визнання права на житлову площу в квартирі, наймачем якої є свекруха, і вселення. Позовні вимоги обґрунтувала тим, що поселилася у спірну квартиру у зв’язку з укладенням шлюбом з сином відповідачки. Після розірвання шлюбу їй стали перешкоджати користуватися житловою площею, тому вона просила задовольнити вимоги.
Заперечуючи проти позову, свекруха посилається на те, що згоди на постійне проживання невістки в квартирі вона не давала, в квартирі вона у зв’язку з цим не була прописана і тому права на житлу площу в ній не мала.

Розв’язок
При розгляді питання договірно-правового регулювання забез-печення житлом у державному житловому фонді необхідно зазначи¬ти, яким чином громадяни отримують квартири у безстрокове кори¬стування. Хоча житлові правовідносини є одним з видів цивільних майнових правовідносин, але виникають з приводу користування наданим громадянинові житловим приміщенням державного житло¬вого фонду. Тож слід визначити істотні умови договору найму та на¬вести його правову характеристику відповідно до Типового догово¬ру найму житла у будинках державного та комунального житлового фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 22 червня 1998 р.
Оскільки сторонами договору найму є наймодавець, наймач і чле¬ни його сім'ї, то права й обов'язки сторін мають розподілятися. Тому варто окремо зупинитися на визначенні прав та обов'язків сторін за договором найму відповідно до Цивільного та Житлового кодексів України.
Ст. 63 Житлового кодексу України визначає предмет договору житлового найму, тому в порядку дискусії слід звернутися до визначення понять і аналізу термінів “квартира” , “житлове приміщення” , "житловий будинок", "житлова кімната". Можна назвати об'єкти, що не можуть бути самостійним договором найму. Оскільки договір найму житлового приміщення може бути змінений, слід зупинитися на особливих умовах і правових підставах таких змін.
Окремо необхідно розглянути питання правового становища тим-часових мешканців, визначити порядок та умови їх вселення, строки проживання, порядок їх виселення, випадки, коли тимчасове прожи¬вання громадян не припускається.
Порядок збереження житла за тимчасово відсутніми членами сім'ї наймача викладено у ст. 71, а їхні права і обов'язки — у ст. 78 Житлового кодексу, які визначають випадки збереження житлового приміщення за тимчасово відсутніми громадянами. За загальним пра¬вилом, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї жит¬лове приміщення зберігається за ними протягом шести місяців. Але цей термін може бути продовжено. Це питання слід розглядати з ура¬хуванням положень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 р. "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України", яка визначає, що в разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше житлове приміщення в тому ж населеному пункті договір найму житлового приміщення вважа¬ється розірваним з дня вибуття.
Потрібно розглянути випадки, коли житлове приміщення збері-гається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї по¬над шість місяців.
Слід зазначити, що однією з гарантій дотримання прав громадян на житло є те, що наймач і члени його сім'ї не визнаються такими, що втратили право на житлову площу, на підставі ст.71 Житлового ко¬дексу, якщо про це не винесено судове рішення.
Спільно нажитого майна за час шлюбу. Спільно нажитим майном не є таке, що отримано одним із подружжя в спадок або за договором дарування. Все інше - спільно нажите. Квартира приватизована. Є декілька варіантів існування права власності на цю квартиру. Але жоден з них, на мою думку, не призведе до розділу. Заглянувши в свідоцтво про право власності на квартиру, може бути таке: квартира приватизована на свекруху чи її сина. Тобто це спільна часткова власність, по 1/2 частини ідеальної долі належить кожному. Інший випадок - квартира приватизована тільки свекрухою. Третій випадок - квартира приватизована без зазначення долі (спільна сумісна власність). В будь якому випадку, поділити квартиру так, щоб невістці нічого не дісталося, не можливо. Тобто, можна ставити питання тільки про розділ особових рахунків. Якщо в свідоцтві про право власності не зазначено долі, то невістка можете ставити питання в суді про виділення вам 1/3, але це все одно, так звана ідеальна доля.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Про введення в чинність Закону України "Про Про основи федерального житлової політики." Постанова Верховної Ради України.
2. Про розробку і впровадження позабюджетних форм інвестування житлової сфери. Указ Президента України.
3. Положення про надання громадянам України, що потребувають у поліпшенні житлових умов, безоплатних субсидій на будівництво або придбання житла, (витяг).
4. Про житлові кредити. Указ Президента Укр
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: задача, позов про визнання права, скачать безплатно, Розв’язок
Просмотров: 1427 | Загрузок: 25 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно