Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 09.01.2025


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Особенности образования в Англии
[ Скачать с сервера (26.3 Kb) ] 25.07.2017, 00:19
Система образования в Великобритании имеет ряд отличительных особенностей. Вот некоторые из них:
общая продолжительность обучения достаточно большая: 11 лет обязательного среднего образования, плюс 2 года подготовки к университету и ещё 3-4 года обучения в ВУЗе. В итоге, чтобы получить диплом о высшем образовании англичанину нужно, как минимум, 16 лет учиться.
большой выбор вариантов. Дети могут учиться в государственных или частных школах; в общеобразовательных или с углубленным изучением отдельных предметов; в школах для девочек и мальчиков или совместного обучения; в обычных школах и колледжах или школах-пансионах. Ребята - иностранцы ещё могут претендовать на места в международных колледжах. Для студентов и взрослых также масса возможностей получить достойное английское или международное образование
в классических британских школах и университетах очень строгая дисциплина. Это касается всего: обучения, проживания, внешнего вида, поведения, режима. В международных колледжах и центрах обстановка более демократичная, но всё же четкие правила тоже существуют.
в британской образовательной системе отсутствуют вступительные экзамены. Все ВУЗы признают сертификаты A-level, итоговые оценки программ IB и Foundation, а также результаты международных языковых тестов. Благодаря такому подходу, шансы стать студентом английских университетов у всех примерно равные.
английскому образованию присуща ранняя специализация. Уже к последним годам обучения в школе ученики должны определиться в своих предпочтениях и выбрать несколько предметов. Высшее и профильное образование также нацелено на получение максимальных результатов и практических навыков в определённой области.
формы и методы обучения направлены на то, чтобы учащиеся и студенты в процессе учёбы проявляли больше самостоятельности и инициативы. Большое внимание уделяется исследовательской работе и написанию различных эссе.
участие в благотворительных акциях, общественно-полезных мероприятия, социальных программах - общепринятая практика всех, без исключения, британских учебных заведений.
Спорт, искусство, культура - составляющие части образовательного процесса на любой стадии.

Высшее образование в Германии: каково преимущество?
В свободное от обучения время вы можете работать в стране. Практика во время обучения оплачивается. Для начала обучения на территории страны не требуется превосходное знания немецкого языка, так как есть бесплатные курсы немецкого языка при каждом вузе. По окончании обучения и получении диплома есть возможность заключения долгосрочных контрактов, или просто разрешается в течение одного года искать работу на территории страны. Дает право получить вид на жительство в стране. Государство дает очень сильную поддержку студентам, возможность комбинировать курсы по собственному желанию.
Высшее образование, полученное в Германии, дает вам диплом, который не потребует подтверждения ни в одной стране мира. Получение престижной специальности на мировом уровне.
Польща
Викладачі в Польщі ставляться до студентів радше як до колег, а не як до підлеглих. Для них притаманно більше гуманізму, толерантності та лібералізму, вміння гідно вислухати думку студента навіть тоді, коли викладач абсолютно не згодний із нею. Хоча, звісно, також багато залежить від особистості викладача і цього не можна заперечувати.
Існує гнучка система оплати за навчання. Студент може сплачувати кошти одноразово за 1 рік навчання (у цьому випадку має знижку в оплаті), або частинами: щомісяця, щокварталу, щосеместру.
Франція
Основна її особливість — доступність безкоштовного навчання для всіх в державних вищих учбових закладах країни, включаючи іноземців (університети стягують з іноземних студентів лише номінальну плату). Ще одна особливість освітянської системи Франції — це практично однакова якість навчання як у самій столиці Франції, так і в провінціях.
Система освіти — найбільший роботодавець країни: у ній зайнято більше половини державних службовців.
Tempus IV (2007-2013)

Програма Темпус, заснована в 1990 p., пройшла декілька етапів у своєму розвитку. Сьогодні реалізується четвертий етап програми, розрахований на 2007-2013 pp. Сучасний етап Темпус IV є складовою загальних стратегій ЄС та у цій якості зорієнтований на досягнення цілей Лісабонської стратегії та запровадження положень Болонського процесу.

У програмі Темпус IV визначено три основних напрями реформування в сфері вищої освіти, які збігаються з завданнями освітньої програми ЄС «Навчання впродовж життя» (Lifelong Learning) та узгоджуються з Лісабонською стратегією і принципами Болонського процесу:
модернізація навчальних програм;
удосконалення процесів управління та врядування в системі вищої освіти;
посилення зв'язків між освітою та суспільством (громадянським суспільством, ринком праці тощо).

Програма Темпус надає можливість країнам-партнерам обирати для себе пріоритетні напрями реформування вищої освіти та заохочує всіх зацікавлених виявляти ініціативу, шукати інноваційні підходи, створювати новітні освітні продукти і послуги.
У рамках програми Темпус IV реалізуються два основних типи проектів:

1. Спільні проекти засновані на багатосторонньому партнерстві між ВНЗ ЄС і країн-партнерів і направлені на розвиток, модернізацію та поширення сучасних навчальних програм, оновлення методів викладання та навчально-методичних матеріалів; посилення ролі ВНЗ у суспільстві, укріплення їх зв'язків з ринком праці, включаючи підтримку інноваційної діяльності; створення і розширення тематичних і професійних мереж, удосконалення систем управління вищими навчальними закладами, включаючи управління фінансами, розвиток діяльності бібліотек, кадрових служб і послуг для студентів тощо.

2. Структурні заходи спрямовані на вироблення національної політики, розвиток і реформування окремих ВНЗ і системи вищої освіти в цілому з метою їхнього наближення до європейських стандартів. Структурні заходи передбачають: реформування системи управління ВНЗ, збільшення його автономії; запровадження системи забезпечення якості; запровадження ECTS - європейської системи накопичення та трансферу кредитів, реформування національних рамок кваліфікацій, розробку нормативно-правового забезпечення реформування у сфері вищої освіти; розвиток і нарощування інституційної, адміністративної та експертної спроможності для прискорення реформування освітньої сфери в світлі запровадження положень Болонського процесу; збільшення суспільної підтримки реформ, розширення кола їх прихильників та учасників; пропагування реформ через організацію міжнародних, національних і регіональних конференцій і семінарів, тощо.

У рамках програми Темпус IV конкурс проектів оголошується щорічно, як правило, восени або взимку, і відкритий для вищих навчальних закладів, а також органів влади, організацій і підприємств, безпосередньо пов'язаних з вищою освітою. Оголошення, умови конкурсу, проектна заявка (аплікаційна форма), рекомендації з її заповнення, інші довідкові документи у відкритому доступі публікуються на Інтернет-сайті Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальної продукції та культури (ЕАСЕА), відповідальної за адміністрування програми Темпус IV з 2009 р. Аплікаційні форми, заповнені згідно з зазначеними вимогами однією з робочих мов програми (англійською, німецькою або французькою), надсилаються на адресу Виконавчої агенції у встановлені терміни. Проектна заявка може бути подана вищим навчальним закладом з ЄС або країни-партнера від імені консорціуму.

Детальніше про умови участі в програмі Темпус на Інтернет-сайті Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальної продукції та культури (ЕАСЕА):
Темпус в Україні

Відповідно до Національної стратегії розвитку освіти України до 2021 року, участь у освітній програмі Європейського Союзу - Темпус, визначено одним із пріоритетних завдань розвитку міжнародної співпраці.

Україна приєдналася до програми Темпус 29 квітня 1993 р. На той період, програма Темпус мала спрямованість на удосконалення управління закладами освіти, оновлення або розробку нових навчальних програм і підвищення кваліфікації викладачів, особливо у таких дисциплінах, як економіка, іноземні мови, суспільні науки, європейські студії та право.

На третьому етапі програми Темпус (2000-2006 рр.) відбувся перехід до нових пріоритетів і нової предметної сфери. Участь України в програмі Темпус III узгоджувалася з приєднанням до Болонського процесу та входженням до Європейського простору вищої освіти, що відповідно позначалося на цілеспрямуванні проектів. До пріоритетних напрямів, крім економіки та бізнес-менеджменту, було включено сільське господарство, інформаційно-комунікативні технології та екологію.

Починаючи з 2000 р. до проектів Темпус, окрім університетів, долучаються інші партнери – підприємства, неурядові організації, органи влади. Тож, учасниками проектів Темпус в Україні стають Секретаріат Кабінету Міністрів України, міністерства освіти і науки, охорони довкілля, аграрної політики, обласні державні адміністрації та міські ради, спілки промисловців, аграрні підприємства, порти, слухацькі ради університетів і науково-дослідні інституції.

Програма допомагає в придбанні нового сучасного обладнання для університетів – комп’ютерів і спеціального лабораторного обладнання, у проведенні наукових досліджень тощо.

Пріоритети та напрями реалізації програми Темпус четвертого етапу в Україні пов’язані, насамперед, з розвитком Болонського процесу.

Пріоритети першого, другого, третього, четвертого, п'ятого та шостого конкурсів були спрямовані загалом: на модернізацію начальних планів, враховуючи впровадження триступеневої структури, відповідно до Європейської системи накопичення та трансферу кредитів (ECTS) та визнання дипломів; розвиток дисциплін: педагогіка, машинобудування та технології, право, освіта, матеріаловедення, соціальні науки, природничі науки, сільське господарство, навколишнє середовище, туризм та послуги, міське та регіональне планування; управління ВНЗ та студентськими службами; запровадження механізмів забезпечення якості; інституційна та фінансова автономія; рівний та прозорий доступ до вищої освіти; розвиток міжнародних зв’язків, а також у напряму вища освіта та суспільство: розвиток партнерства ВНЗ із бізнесом, рівний доступ до вищої освіти, тренінги для державних службовців, трикутник знань: освіта – інновації – дослідження, рамка кваліфікацій.

Унаслідок реалізації проектів Темпус в Україні були розроблені нові навчальні курси та програми, що відповідають сучасним потребам ринку праці. Викладачі університетів підтверджують, що кооперація з європейськими колегами надала можливість набути нових знань, запровадити нові методи викладання та оцінювання, що зрештою збільшило конкурс в університетах – учасниках програми Темпус.

Проекти, зокрема, стосуються:
забезпечення якості, включаючи удосконалення процедур ліцензування, акредитації та атестації; запровадження Європейської системи накопичення та трансферу кредитів, відповідної підготовки експертів і викладачів;
переходу до трициклової системи вищої освіти, включаючи розробку необхідного нормативно-правового забезпечення, підготовку та запровадження курсів і програм третього циклу;
удосконалення систем управління і врядування у вищих навчальних закладах, включаючи студентське самоврядування, оптимізацію процесів управління вищим навчальним закладом, розширення кола осіб, залучених до процесів прийняття управлінських рішень.

Програма Темпус сприяє інтернаціоналізації університетів, створенню тривалого партнерства між українськими та європейськими вищими навчальними закладами, яке не припиняється й після завершення проектів, започаткуванню нових дослідницьких проектів або проектів з обміну. У багатьох випадках програма Темпус допомогла налагодити діалог між вищими навчальними закладами та Міністерством освіти і науки України, його регіональними підрозділами, між науково-педагогічним складом та адміністрацією закладу, між працедавцями, викладачами та студентами.

Участь у проектах допомогла керівництву ВНЗ, науково-педагогічному складу визначати і розвивати стратегічні напрямки модернізації, такі як покращення роботи бібліотек, використання мультимедійних засобів, залучення додаткових фінансових ресурсів та укріплення зв’язків з промисловістю, особливо в такій сфері як контроль якості харчових продуктів, було переглянуто курси та програми з метою задоволення потреб сільськогосподарського сектору тощо. Співпраця між академічними та неакадемічним персоналом університетів, які брали участь у стажуваннях, позитивно відобразилась на процедурах управління та методах навчання. Більш того у результаті стажувань було розроблено нові курси, програми, реалізовано нові методики викладання та посилено практико-орієнтоване навчання. Студенти відмічали, що доручення до методів та концепцій навчання і знайомство з культурою Європейських університетів сприяли покращенню комунікативних навичок, міжкультурного діалогу та виробленню більш самостійного підходу до навчання, а також їх викладачі стали відкритими та новаційними. Таким чином програма Темпус сприяє підготовці нової генерації.

Українські університети, де успішно реалізується реформування навчальних програм і навчального процесу відповідно до положень Болонського процесу, пов’язують свій прогрес з участю в проектах програми Темпус.

У рамках програми Темпус I, II, III з 1994 по 2006 р. в Україні було профінансовано близько 300 проектів в тому числі спільні проекти, структурні заходи та індивідуальні гранти мобільності.

За результатами першого, другого, третього, четвертого, п'ятого та шостого конкурсів програми Темпус IV (2008-2013) за участі партнерів з України реалізується 94 проект (12 у першому, 12 у другому, 5 у третьому, 9 у четвертому, 23 у п'ятому, 33 у шостому конкурсах), з них: 76 - спільних проекти - Joint Projects (з яких 12 - національних проекти), 18 проектів для структурних заходів - Structural Measures (з яких 6-національні). Детальний опис поточних проектів: Детальний опис поточних проектів українською та англійською мовами - 61 проект (буде оновлено у травні): http://www.tempus.org.ua/uk/korysna-informacija/prezentaciji/574-61-tempus-projects-2013.html

XL Таблиця проектів програми Темпус IV на 5 сторінках, що включає короткий опис проектів з партнерами, контактами, веб-сайтами; список проектів з веб-сторінками; список університетів з України в проектах та відповідні проекти Темпус IV; статистика по типах проектів; список країн з держав-членів ЄС та країн-партнерів в проектах з Україною:

(Таблиця надає можливість класифікувати проекти/ університети/ країни/ інше відповідно до категорій).

Проекти Темпус IV спрямовані на розроблення та запровадження навчальних програм із суспільної роботи, іноземних мов, європейських студій, журналістики, кібер-безпеки, інтелектуальної власності, космічних технологій, екологічного менеджменту відповідно до положень Болонського процесу, створенню освітніх центрів сучасних технологій, педагогічної мережі, центри молодих дослідників, розробку секторальних рамок кваліфікацій, на широкий спектр модернізації вищої освіти, зокрема розвиток освіти у сфері туризму, енженерії, покращення освіти з соціального партнерства, підготовка лідерів в освіті, управління земельними ресурсами, екології, енергозбереження, співпраця університетів і бізнесу, забезпечення якості управління університетами тощо.

Детальнішу інформацію про національні пріоритети, визначені для України можна отримати за адресою http://www.tempus.org.ua/
м Програма імені Жана Моне

Програма імені Жана Моне – це одна з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства в ЄС та поза його межами з питань європейської інтеграції, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності з європейської інтеграції, зокрема стосунків ЄС з іншими країнами, та міжлюдського та міжкультурного діалогу. Починаючи з 2007 року програму Жана Моне інтегровано в більш загальну Програму навчання впродовж життя (Lifelong Learning Programme) нарівні з такими освітніми програмами як, наприклад, Еразмус Мундус.

У рамках програми Жана Моне Європейський Союз виділяє кошти університетам на започаткування викладання дисциплін, пов’язаних з тематикою європейської інтеграції та розвитку наукової діяльності в зазначеній сфері. Дисципліни загалом стосуються розбудови європейської спільноти, європейського права, європейської економіки, європейської політики, історії європейської інтеграції тощо.

Програма імені Жана Моне – ініціатива Європейського Союзу, започаткована у 1990 році з метою пропагування європейської ідеї (ідеї Об’єднаної Європи) та поширення європейських студій в Європі та на інших континентах.

Програми має три основні завдання:
поширення знань про євроінтеграційні процеси, підвищення рівня поінформованості суспільства через заохочення університетів, кафедр, викладачів до викладання дисциплін з європейської інтеграції та проведення досліджень;
активізація науково-теоретичних дискусій та громадських обговорень актуальних тем і проблем, осмислення сучасних феноменів європейської інтеграції, інтерпретація її минулого та пошук майбутнього шляхом організації науково-практичних конференцій, публічних дискусій і дебатів;
підтримка навчальних та науково–дослідних закладів, асоціацій, мереж, що спеціалізуються на європейських студіях.

Основні напрями програми Жана Моне:

1. Європейські модулі Жана Моне: короткотермінові курси з питань європейської інтеграції, включаючи питання відносин ЄС з іншими країнами світу (обсягом не менше 40 навчальних годин на рік). Фінансується розробка та викладання короткотермінових курсів, спеціально розроблених для певних категорій громадян: студентів, університетська навчальна програма яких не включає європейських студій; учителів загальноосвітніх шкіл, які відчувають брак знань про ЄС, його устрій, систему управління, історію тощо; дорослого населення, представників громадянського суспільства, які не мали можливості дізнатися про європейську інтеграцію більше. Курси можуть бути багатодисциплінарними.

Максимальний обсяг гранту на 3 роки – 21,000 євро.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: викладання, доповідь з педагогіки, Особенности образования в Англии, навчання.
Просмотров: 454 | Загрузок: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно