Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 25.11.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

“Нове життя”
[ Скачать с сервера (70.0 Kb) ] 14.04.2017, 11:51
життя” Гліб Пузанов звернувся до голови кооперативу із заявою про необхідність закупівлі пестицидів. Він повідомив, що під час обстеження посівів кукурудзи було виявлено кукурудзяного жука, який є небезпечним карантинним шкідником.
Голова СВК “Нове життя” Петро Заремба закупив пестициди з Голландії на суму 30 000 грн. і звернувся до районного управління сільського господарства і продовольства з вимогою про відшкодування вартості пестицидів, які були використані на ліквідацію вогнищ шкідника та оплати праці робітників, які обробляли пестицидами поля.

Визначити коло правовідносин.
У відповідності до умов задачі, ми можемо стверджувати, що наявні наступні види правовідносин:
1) аграрні (зокрема, внутрішні і зовнішні, пов’язані із діяльністю кооперативу (виробничі) та пов’язані із внутрішнім фінансуванням сільськогосподарського виробничого кооперативу (управлінські і майнові);
2) адміністративні (пов’язані із реалізацією діяльністю районного управління як органу виконавчої влади);
3) фінансові (пов’язані із вимогою відшкодування понесених збитків за рахунок коштів Державного бюджету України).

Які заходи щодо захисту рослин та карантину рослин фінансуються за рахунок Державного бюджету України?
Відповідно до ст.27 Закону «Про захист рослин», фінансування заходів щодо захисту рослин здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів підприємств, установ, організацій усіх форм власності, громадян та інших не заборонених законами України джерел.
Фінансування розроблення та виконання загальнодержавних, міждержавних, регіональних цільових програм захисту рослин, запобіжні заходи щодо поширення, локалізації та ліквідації карантинних і особливо небезпечних шкідливих організмів, а також контрольні обстеження сільськогосподарських угідь здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, а також за рахунок коштів підприємств, установ, організацій усіх форм власності та громадян.
Аналогічно, згідно ст.49 Закону «Про карантин рослин», фінансування фітосанітарних заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів осіб та інших не заборонених законами України джерел.
Вичерпний перелік платних послуг Державної служби з карантину рослин України визначається виключно цим законом та включає в себе проведення огляду, обстеження, аналіз, знезараження, інспектування, обробку, організацію та здійснення контролю за роботами з знезараження об'єктів.

Чи будуть відшкодовані СВК «Нове життя» витрати на ліквідацію вогнищ шкідника?
Згідно ст.23 Закону «Про пестициди і агрохімікати», за рахунок коштів державного бюджету фінансуються лише витрати на:
державний контроль за забрудненням навколишнього природного середовища залишковими кількостями пестицидів і агрохімікатів, а також солями важких металів;
проведення культуртехнічних робіт, в тому числі вапнування і гіпсування грунтів, та комплексу заходів для боротьби з окремими шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та бур'янами;
здійснення агрохімічних заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
державні випробування та реєстрацію пестицидів і агрохімікатів, створених вітчизняними науково-дослідними установами та підприємствами.
Таким чином, витрати на ліквідацію вогнищ шкідника, понесені СВК «Нове життя» відшкодовані не будуть.
Водночас, згідно ст. 21 Закону, держава гарантує працівникам, які безпосередньо виконують роботи, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, торгівлею, застосуванням, утилізацією, знищенням, знешкодженням пестицидів і агрохімікатів, та здійснюють аналітичний контроль у цій сфері, соціальний захист відповідно до чинного законодавства.
Отже, праця відповідних робітників підлягає відшкодуванню на підставі рішення суду.

Яке рішення має прийняти районне управління сільського господарства і продовольства?
Насамперед звернемо увагу на те, що повноваження з організації роботи з розвитку насінництва, розсадництва, сортовипробування, карантинного режиму і захисту рослин покладене (у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 р. N 967) не на районне, а на Головне управління агропромислового розвитку обласної, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської державних адміністрацій.
За ст.4 Закону «Про пестициди та агрохімікати», пестициди і агрохімікати вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України, повинні відповідати таким вимогам:
висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;
безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;
відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.
Забороняються ввезення на митну територію України (крім дослідних партій, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень), виробництво (крім виробництва для експорту та виробництва дослідних партій, що використовуються для державних випробувань, науково-технологічних досліджень та випробувань), торгівля, застосування та рекламування пестицидів і агрохімікатів до їх державної реєстрації.
Обов'язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для цих цілей є документальне підтвердження їх використання в країні, де вони виробляються.
Таким чином, оскільки при купівлі пестицидів не були вчинені відповідні дії, рішенням управління повинно бути відмовлено в задоволенні скарги.

Задача №14
Під час комплексної перевірки дотримання законодавства про насіння і садивний матеріал було встановлено, що державне сільськогосподарське підприємство (ДСП) “Насіння” реалізовувало насіння нового сорту помідорів без попередньо укладеного ліцензійного договору. Директор ДСП “Насіння” Тарас Синяк пояснив, що підприємство не уклало ліцензійний договір, оскільки на цей сорт не розповсюджується виключне право власника.
Інспектор державної насіннєвої інспекції Захар Чирва наклав штраф на ДСП “Насіння” в розмірі 10000 грн. та направив матеріали справи до прокуратури для порушення кримінальної справи.

Визначити коло правовідносин.
В описаній задачі наявні наступні види правовідносин:
1) аграрні (зокрема, внутрішні виробничі – пов’язані із відтворення нового сорту помідорів для комерційного обігу, зовнішні господарські – пов’язані із реалізацією сільськогосподарської продукції, зовнішні управлінські та контрольно-наглядові – пов’язані із здійсненням перевірки державною насіннєвою інспекцією);
2) адміністративні – пов’язані із діяльністю інспектора як посадової особи державного органу виконавчої влади;
3) господарські – пов’язані із функціонуванням ДСП «Насіння» як юридичної особи публічного права;
4) трудові – пов’язані із укладенням трудового контракту із директором ДСП «Насіння»;
5) адміністративно-деліктні та адміністративно-процедурні – пов’язані із накладенням адміністративного стягнення на директора ДСП;
6) кримінально-процесуальні – пов’язані із діяльністю прокуратури як правоохоронного органу з підготовки матеріалів для відкриття кримінального провадження.

В яких випадках укладається ліцензійний договір на використання сорту рослин?
Згідно ст.1 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», сорт рослин - окрема група рослин (клон, лінія, гібрид першого покоління, популяція) в рамках нижчого із відомих ботанічних таксонів, яка, незалежно від того, задовольняє вона повністю або ні умови виникнення правової охорони:
- може бути визначена ступенем прояву ознак, що є результатом діяльності даного генотипу або комбінації генотипів;
- може бути відрізнена від будь-якої іншої групи рослин ступенем прояву принаймні однієї з цих ознак;
- може розглядатися як єдине ціле з точки зору її придатності для відтворення в незмінному вигляді цілих рослин сорту.
В силу ст.10, згідно з цим Законом можуть набуватися такі права на сорти:
- особисті немайнові права інтелектуальної власності на сорт рослин;
- майнові права інтелектуальної власності на сорт рослин;
За ст. 40, володілець патенту має право передати свої майнові права на сорт на підставі договору будь-якій особі, яка стає його правонаступником.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: “Нове життя” скачать безплатно, Задача №12, Гліб П, узанов (СВК)
Просмотров: 773 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно