Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 28.11.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Застосування захисником можливих тактичних процесуальних засобів захисту
[ Скачать с сервера (21.9 Kb) ] 04.06.2017, 00:53
Застосування захисником можливих тактичних процесуальних засобів захисту при затриманні особи

У кримінальному процесуальному кодексі визначається хто є захисником у кримінальному провадженні, загальні правила участі захисника у кримінальному провадженні, його права та обов'язки та порядок його залучення до кримінального провадження.
Відповідно до ст. 45 КПК України - захисником є адвокат, який здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, а також особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію).
Ч. 4 та ч. 5 ст. 46 КПК України закріплюють :
- по-перше - захисник користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим і не може бути доручена захиснику, з моменту надання документів, передбачених статтею 50 цього Кодексу, слідчому, прокурору, слідчому судді, суду;
- по-друге - захисник має право брати участь у проведенні допиту та інших процесуальних діях, що проводяться за участю підозрюваного, обвинуваченого, до першого допиту підозрюваного мати з ним конфіденційне побачення без дозволу слідчого, прокурора, суду, а після першого допиту - такі ж побачення без обмеження кількості та тривалості.
Що стосується залучення захисника до кримінального провадження, то
захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні.
Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов’язані надати затриманій особі чи особі, яка тримається під вартою, допомогу у встановленні зв’язку із захисником або особами, які можуть запросити захисника, а також надати можливість використати засоби зв’язку для запрошення захисника.
Окрім цього захисник може бути залучений до кримінального провадження слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом у випадках якщо:
1) відповідно до вимог ст. 52 КПК України участь захисника є обов’язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника;
2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об’єктивних причин не може його залучити самостійно;
3) слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.
У вищезазначених випадках залучення захисника до кримінального провадження слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу.
Що стосується затрамання осіб, то воно може здайснюватись за ухвалою слідчого судді або суду, а також без цієї ухвали.Стаття 207. Законне затримання
У ч.2 ст. 207 КПК України закріплюється, що кожен має право затримати без ухвали слідчого судді, суду будь-яку особу, крім осіб, зазначених у статті 482 цього Кодексу:
1) при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення;
2) безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.
Також у кримінальному процесуальному кодексі закріплюється, що уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана надати затриманій особі можливість негайно повідомити про своє затримання та місце перебування близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи.
Окрім цього у ч. 4 ст. 213 уього Кодексу встановлюється - уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги. У разі неприбуття в установлений законодавством строк захисника, призначеного органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, уповноважена службова особа негайно повідомляє про це відповідний орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.
А тепер розглянемо детально засоби захисту захисника при затриманні особи
Отримавши повідомлення Центру про затримання особи, адвокат протягом однієї години (а у виняткових випадках – протягом шести годин) з’являється до службової особи, що здійснила затримання, чи підрозділу органу досудового розслідування, до якого доставлено затриману особу відповідно до п. 8 Постанови КМУ № 1363 від 28.12.2011 року «Про затвердження Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб».
Для підтвердження своїх повноважень адвокату необхідно мати із собою:
1) свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю;
2) доручення Центру або реквізити цього доручення, отримані адвокатом від чергового Центру, якщо воно не направлено слідчому.
В разі якщо після прибуття захисника йому створюються фактичні перешкоди для допуску у справу він повинен:
- зафіксувати свою явку до слідчого у журналіреєстрації відвідувачів у черговій частині;
- одночасно подати слідчомувідповідне клопотання
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: Застосування захисником можливих та, Ч. 4 та ч. 5 ст. 46 КПК, скачать безплатно
Просмотров: 385 | Загрузок: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно