Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 20.01.2025


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Світова організація торгівлі (World Trade Organization)
[ Скачать с сервера (38.5 Kb) ] 30.08.2017, 16:05
Світова організація торгівлі (СОТ) (World Trade Organization, WTO) — це провідна міжнародна економічна організація, членами якої вже є 157 країн.
Після закінчення Другої світової війни у світі під егідою ООН почалися переговори про створення Світової організації торгівлі(СОТ). У ході Конференції ООН у 1948 р. була прийнята Гаванська хартія, якою затверджувався Статут СОТ. Однак Гаванська хартія так і не набрала чинності, оскільки парламенти деяких країн, у тому числі США, відмовилися ратифікувати Угоду про Статут СОТ.
СОТ розпочала свою діяльність у січні 1995 року після підписання відповідної багатосторонньої угоди у м.Маракеш (Марокко) 15 квітня 1994 року. СОТ стала правонаступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) - організації, яка проіснувала з 1947 по 1994 рік і нараховувала 128 членів. Станом на січень 2007р – 150 членів. У рамках ГАТТ було проведено вісім раундів багатосторонніх переговорів, спрямованих на лібералізацію торгівлі, скасування тарифних обмежень та зниження митних зборів. У ході переговорів, відомих під назвою "Уругвайський раунд", були досягнуті найважливіші домовленості (укладено 28 угод), які сьогодні є головною складовою нормативно-правової бази СОТ.
СОТ виконує наступні основні функції:
- сприяє реалізації угод Уругвайського раунду та інших угод, укладених у рамках Організації;
- є міжнародним форумом для обговорення спірних питань та тлумачення угод Уругвайського раунду;
- виступає арбітром у випадку виникнення спірних питань між країнами-членами;
- здійснює моніторинг та аналіз інформації щодо торговельних режимів країн-членів;
- здійснює співробітництво з іншими міжнародними організаціями;
- надає технічну допомогу країнам, що розвиваються, та країнам з перехідною економікою.
Країни-члени СОТ сплачують індивідуальні внески, які розраховуються на основі часток цих країн у загальному обсязі світової торгівлі.
Основні цілі СОТ:
- підвищення рівня життя;
- забезпечення повної зайнятості;
- постійне зростання доходів і попиту;
- розширення виробництва товарів і послуг та торгівлі ними;
- оптимальне використання світових ресурсів відповідно до цілей сталого розвитку;
- захист і збереження навколишнього середовища;
- забезпечення для країн, що розвиваються, і найменш розвинутих країн такої участі в міжнародній торгівлі, яка б відповідала потребам їх економічного розвитку.
Органи:
Вищим органом СОТ є Міністерська Конференція, яка скликається раз на 2 роки і приймає найбільш важливі рішення у сфері торгівлі. Керівний орган - Генеральна Рада СОТ. Засідання цього органу проводяться кожні два місяці для здіснення нагляду за функціонуванням організації і виконанням відповідних угод. Генеральна Рада також виступає в якості вищого органу для розв'язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн-членів.
Секретаріат СОТ розміщується у Женеві, його очолює Генеральний директор, якому допомагають 4 заступники. Робота Секретаріату організовується у відділах за напрямами: відділ інформації та зовнішніх зв’язків, відділ економічних досліджень і статистики, відділ правових питань, відділ торгівлі та навколишнього середовища тощо. Затверджено розподіл, згідно з яким відділи підпорядковуються безпосередньо Гендиректору або одному з його заступників.
З 1 вересня 2005 року Генеральним директором СОТ є Паскаль Ламі (30 квітня 2009 року переобраний на цю посаду на другий чотирирічний термін, тобто до 1 вересня 2013 року).
Україна і СОТ
Україна розглядає членство в COT як системний фактор подальшого розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі і створення передбачуваного прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій.
Процес вступу України до СОТ розпочався 30 листопада 1993 року, коли до Секретаріату ГАТТ (Генеральна угода з тарифів і торгівлі) було подано офіційну заявку Уряду України про намір приєднатися до ГАТТ.
В ході переговорного процесу з приєднання України до СОТ було проведено 17 офіційних та низку неофіційних засідань Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до цієї організації.
Загалом переговорний процес щодо вступу України до COT передбачав дві головні складові:
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: Світова організація торгівлі (World, Право, скачати реферат., економіка, скачати доповідь
Просмотров: 506 | Загрузок: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно