Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 17.01.2025


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Кілька дієвих рецептів, як втриматися на своїй посаді
[ Скачать с сервера (35.3 Kb) ] 01.07.2017, 00:13
Нещодавні політичні зміни в сукупності із затяжною фінансовою кризою призвели до перетасування кадрів не лише у вищих е6шелонах влади. Перерозподіл керівних посад значною мірою за торкнув і державні підприємства. Хаотичність і спонтанність ухвалення таких кадрових рішень стала причиною чисельних трудових спорів про поновлення на роботі.

Днями Адвокатська фірма "ПАРИТЕТ" успішно завершила судовий процес про поновлення на посаді керівника однієї з найбільших державних монополій. Передісторією судового процесу було незаконне звільнення керівника з посади генерального директора в зв’язку із нібито грубим порушенням трудових обов’язків. Спір розглядався в одному із столичних судів. Підставою для виграшу справи послугував ряд факторів, котрі є типовими для більшості подібних спорів.

Отож, якщо Ви керівник великого державного підприємства і стали (або ризикуєте стати) жертвою незаконного звільнення, було б корисно засвоїти кілька уроків із захисту своїх законних прав на працю.

Перш за все, слід пам’ятати, що звільнення буде законним лише при одночасному дотриманні двох умов – якщо для звільнення дійсно є підстави (передбачені законодавством або трудовим контрактом), а також, якщо процедура звільнення була повністю дотримана.

Аналіз сучасних тенденцій звільнення дозволяє виділити наступні найбільш поширені порушення, які дозволяють поновитися на роботі:

1) Відсутність підстав для звільнення, передбачених законодавством або трудовим контрактом.

Судова практика демонструє, що в ряді випадків фактичні підстави звільнення не відповідають формальним. Або ж, до прикладу, роботодавець помилково кваліфікував дію працівника, котра стала причиною звільнення. Саме тому потрібно дуже уважно вивчити наказ про звільнення. Частенько некоректне оформлення цього основоположного документа дає підстави для визнання звільнення незаконним. Однією з найбільш поширених підстав для звільнення керівних кадрів є одноразове грубе порушення трудових обов’язків. Разом з тим, пікантність звільнення за даною підставою полягає в тому, що вітчизняне законодавство не дає визначення даного поняття. Тобто, така підстава для звільнення передбачена трудовим законодавством, але немає чіткого визначення, що ж саме є грубим порушенням трудових обов’язків. Своєю чергою, це дає досить широке поле для маневрів. Тим більше, що судова практика гласить - визначаючи, чи є дане порушення трудових обов’язків грубим, суд враховує характер проступку, обставини, за яких його було скоєно, а також завдану ним шкоду. В ряді випадків такий підхід дозволяє обґрунтувати, що вчинений проступок не є грубим, а, значить, не може бути підставою для звільнення.

2) Звільнення під час перебування співробітника на лікарняному, у відрядженні або у відпустці.

Побутує думка, що вихід на лікарняний є стопроцентною гарантією від небажаного звільнення. Тут хотілось би внести ясність. Дійсно, законодавством передбачено, що співробітник не може бути звільнений під час його перебування на лікарняному. Однак це зовсім не означає, що хворію чого співробітника зовсім неможна звільнити. Дана норма означає лише те, що співробітника неможна звільнити до тих пір, поки він знаходиться на лікарняному. Але це не означає, що його неможна звільнити наступного ж дня після благополучного одужання. Більш прозорливі працедавці можуть від почаатку в наказі про звільнення вказати датою звільнення перший робочий день після лікарняного. Таким чином, якщо підстави для звільнення дійсно є, то лікарняний може дати лише відстрочку у звільненні. Більше того, якщо справа дійде до суду, і в суді знайде підтвердження те, що підстави для звільнення є, але співробітник був звільнений під час перебування на лікарняному, то суд не поновить такого співробітника на роботі, а всього лиш змінить дату звільнення. Крім того, звертаємо особливу увагу на те, що лікарняний лист повинен видаватися винятково державними і комунальними закладами охорони здоров’я, а не приватними клініками.

Отож, на досягнення позитивного результату в такій делікатній справі не варто покладатися винятково на лікарняний. Навпаки, перебування на лікарняному слід використати з максимальною користю. По-перше, це формальна підстава для подання позову до суду про поновлення на роботі. Поки справа буде призначена до розгляду в суді, необхідно пропрацювати реальні підстави для поновлення на посаді.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: Кілька дієвих рецептів, як втриматися на своїй посаді, поради.
Просмотров: 415 | Загрузок: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно