Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 28.11.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Біоритми
[ Скачать с сервера (29.5 Kb) ] 31.01.2018, 11:23
З незапам’ятних часів люди спостерігали зміну дня і ночі, літа й зими, але не розуміли, що ці зміни зовнішнього середовища так чи інакше впливають на їхній організм. Мабуть, і ви помічали: пізньої осені, навіть коли сухо й сонячно, почуваєтеся не зовсім комфортно. Чому?
Причиною цього явища є так званий фотоперіодизм – реакція організму на тривалість світлового дня. Чим він коротший, тим більшою є вразливість істоти щодо зовнішніх подразників. У свою чергу фотоперіодизм лежить в основі процесу біологічних ритмів. (Яких, до речі, в організмі людини налічується понад триста!) Наука, що досліджує біоритми, називається хронобіологією. У дослівному перекладі це означає “часова біологія”, вона вивчає реакцію організму на часові зміни в довкіллі. Знання закономірностей функціонування біоритмів людини може суттєво допомогти лікарям-практикам полегшити процес одужання хворих.
Під біоритмами слід розуміти регулярні кількісні та якісні зміни життєвих процесів у організмі (на всіх рівнях життя). Приміром, коли ми впродовж дев’яти годин здійснюємо переліт із Чернівців до Нью-Йорка, то перетинаємо стільки ж часових поясів. Це несприятливо впливає на людський організм: він не може швидко пристосуватися до часових (та й кліматичних) змін. З’являються розбитість, апатія, порушення сну. Але минає кілька днів – і поступово людина, як кажуть, входить у свою колію. А чому із настанням осені загострюються ревматизм, артрит, виразкова хвороба шлунка? Скажете – через низькі температури. Та головна причина – у зміні, а точніше послабленні функції імунної системи. Ще одна цікава деталь: у різні дні народжується неоднакова кількість хлопчиків чи дівчаток. І це не випадково, а знову ж таки пов’язано з природними та індивідуальними біологічними ритмами. До речі, досліджено, якщо під час зачаття подружжя орієнтовано головами на північ, то в 70 відсотках випадків народжуються хлопчики і в 30 % - дівчатка, на південь – навпаки, а на схід або захід – 50 х 50.
– Згідно з біоритмами на планеті існує все живе. При цьому вищі ссавці мають особливу біоструктуру, так званий внутрішній годинник, який складається із залоз внутрішньої секреції (гіпофіза, епіфіза, гіпоталамуса та наднирників) і підлаштовує організм під зміни. Надзвичайно важливу роль відіграє епіфіз, який ще називають шишкоподібним тілом. Вночі він виробляє одні речовини, а вдень – інші. І це не залежить від світлофону. Так, під час експерименту епіфіз помістили в абсолютну темряву, і протягом 17 діб він зберігав свої властивості продукувати певні речовини згідно із 24-годинним біологічним ритмом. Це – своєрідне реле, що регулює біоритми всередині організму. З їх розладом пов’язані різноманітні патологічні процеси, в тому числі у сфері психіки. (Йдеться про так званий десинхроноз.) У нижчих тварин, а також рослин внутрішнього годинника немає. Натомість у них є особлива речовина – мелатонін.

Спочатку мелатонін виділили як речовину, котра змінює пігментацію шкіри, тож він використовувався у косметологічній практиці для відбілювання. І лише згодом виявилося, що ця речовина є синхронізатором, тобто зумовлює пристосування організму до часових і просторових змін навколишнього середовища. А згідно з дослідженнями американського вченого Халберга від рівня мелатоніну в організмі залежить його статевий розвиток.
знаючи біологічні ритми конкретної людини, можна домогтися найвищої ефективності в її лікуванні. Тобто призначати фармакологічні препарати слід обов’язково з урахуванням тих біологічних коливань, які відбуваються в організмі. Кожний біологічний ритм має вигляд синусоїди. При ритмі в нижньому положенні слід вводити в організм препарати, які підвищують відповідні показники організму, у верхньому – ті, що їх понижують. У високорозвинених країнах вже давно це практикується.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: магістерська, скачать реферат, дипломн, доповідь з права, курсова, курсовая работа, КОНТРОЛЬНА, курсач, скачати доповідь, лабораторна робота
Просмотров: 408 | Загрузок: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно