Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 20.01.2025


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Алгоритм створення юридичної фірми
[ Скачать с сервера (39.5 Kb) ] 04.09.2017, 10:43
Алгоритм створення юридичної фірми
Відповідно до Закону України «Про підприємництво», юридична практика визнавалася одним з видів підприємницької діяльності. Суб’єкти підприємницької діяльності для здійснення юридичної практики мали отримати спеціальній дозвіл – ліцензію.
Одразу зазначимо, що з дня набрання чинності Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000, N 36 (08.09.2000), ст. 299) ліцензування юридичної практики скасоване.
Отже на сьогоднішній день в Україні юридичну практику як підприємницьку діяльність (підприємницьку юридичну практику) може здійснювати будь-який суб’єкт господарювання. Абсолютно відсутнє будь-яке регулювання здійснення підприємницької юридичної практики. Не існує ніяких кваліфікаційних чи інших вимог до суб’єктів підприємництва, що надають громадянам і підприємствам юридичні послуги. Суб’єкти підприємницької діяльності керуються лише загальними нормами Господарського кодексу України та іншим законодавством, що регулює підприємництво як таке.
Підприємницька юридична практика не має окремого коду відповідно до Державного класифікатора України ДК 009-96 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 22 жовтня 1996 р. N 441.
Отже, створення юридичної фірми здійснюється таким же чином як і звичайне підприємство.
Створення юридичної фірми складається з таких етапів:
1) Складання та посвідчення статутних документів
Олійник О.А, Сербіна Т.В. та ТОВ «Корона» спочатку приймають рішення про створення юридичної особи у формі товариства з обмеженою відповідальністю, яке фіксується у письмовій формі у вигляді протоколу зборів засновників, в якому відображаються також прийняті засновниками рішення, необхідні для початку підприємницької діяльності: затверджуються статутні документи; призначається керівництво; та ін..
Відповідно до ст.4 Закону України «Про господарські товариства» товариства з обмеженою відповідальністю діють на підставі статуту. У статуті вказується відповідно до вимог ст.4 Закон України «Про господарські товариства»: відомості про види товариства (в нашому випадку це товариство з обмеженою відповідальністю), предмет та цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місце знаходження, розмір і порядок формування статутного фонду, порядок розподілу прибутків і збитків, склад і компетенція органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до ст.51 ЗУ «Про господарські товариства» установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю повинні містити відомості про розмір частки кожного учасника, розмір, склад і порядок внесення ними вкладів.
Статут підписується засновниками, прошивається і нумерується і завіряється нотаріусом. Для реєстрації потрібно не менше 2-х оригіналів і 3-х копій нотаріально завірених примірників установчих документів.
2) Відкриття банківського рахунку для формування статутного фонду ТОВ
При створенні підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю законодавчо встановлена необхідність сформувати статутний фонд підприємства до моменту його державної реєстрації в розмірі не менше 30% від величини, заявленої у статутних документах.
Для цього в установі банку потрібно відкрити рахунок, на який всі засновники і вносять свої вклади, після чого банк видає Довідку для подання до органу державної реєстрації ( до районної державної адміністрації за місцезнаходженням підприємства), що підтверджує сплату учасниками товариства внеску до його статутного фонду.
3) Державна реєстрація (ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» 2003р.)
Для здійснення державної реєстрації потрібно звернутися до держаного реєстратора (до районної держаної адміністрації) за місцезнаходженням підприємства. Місцезнаходженням підприємства на момент його державної реєстрації може бути: місцезнаходження одного із засновників підприємства, місцезнаходження за адресою, яку надано підприємству для розміщення її виконавчого органу іншою особою, що підтверджується договором, який передбачає передачу засновнику підприємства в користування (оренду) або у власність приміщення або його частину. У цьому випадку для підтвердження місцезнаходження підприємства необхідно подати до органу державної реєстрації цей договір і (або) його копію.
Документи для держаної реєстрації засновники юридичної особи або уповноважена ними особа повинні подати держаному реєстратору особисто або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення.
Перелік документів для держаної реєстрації:
- Реєстраційна картка (заява) на проведення державної реєстрації юридичної особи (заповнена), що одночасно є заявою про державну реєстрацію
- Копія рішення засновників про створення юридичної особи (протокол зборів засновників);
- Нотаріально завірені установчі документи (два примірники);
- Документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи;
- Документ, що засвідчує сплату засновниками внеску в Статутний фонд Підприємства (такими документами є довідка з банку або акт про приймання у випадку внесення вкладу майном);
- Договір оренди приміщення (юридична адреса);
4) Реєстрація підприємства в органах держаної статистики (ЗУ «Про державну статистику» 1992р. та Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 р. № 118).
Для отримання з статистики необхідно звернутися до територіального органу держаної статистики (управління статистики у шевченківському районі) за місцезнаходженням підприємства (не пізніше 10 днів після держаної реєстрації), заповнити інформаційну картку підприємства, сплатити реєстраційний збір і (можливо, тут же отримати довідку).
Для включення до ЄДРПОУ подаються такі документи:
- Облікова картка встановленого зразка (заповнена);
- Оригінал та копія виписки з Єдиного державного реєстру;
- Оригінал та копія документу, який засвідчує право представляти інтереси;
- Пред’являється документ, що піддержує внесення плати за включення до ЄДРПОУ (квитанція, платіжка)
Також при собі необхідно мати (можуть знадобитися): копії статуту, паспорт директора або уповноваженої особи, коди основних видів діяльності КВЕД, які обрані при державній реєстрації.
В результаті отримуємо Довідку про включення до ЄДРПОУ та присвоєння індивідуального коду підприємства.
5) Державна реєстрація платників податків (Податковий кодекс України);
Порядок реєстрації платників податку, регулюється ст..183 Податкового кодексу і Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, який затверджено наказом Міністерством фінансів України (29 листопада 2011року).
Згідно з цим положенням, будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до податкового органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою N 1-ПДВ. Така заява подається безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (з документальним підтвердженням особи та повноважень) до податкового органу за місцезнаходженням особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.
Реєстраційна заява обов'язково має бути підписана заявником (заявниками) із зазначенням дати. Усі розділи реєстраційної заяви підлягають заповненню. У заяві про реєстрацію платника ПДВ указується спосіб отримання свідоцтва про таку реєстрацію - поштою або безпосередньо в податковому органі. Якщо особа обрала спосіб отримання свідоцтва поштою, то оплату вартості поштових послуг щодо відправлення свідоцтва така особа має здійснити до отримання свідоцтва шляхом подання до податкового органу поштових марок на суму, що відповідає вартості послуг поштового зв'язку з пересилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення.
Також подається платіжний документ про сплату встановленої суми за Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ. Вартість бланків реєстраційної заяви та свідоцтва про реєстрацію становить один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн.)
При реєстрації платника ПДВ обов'язково проводиться перевірка його реєстраційних даних з Єдиного банку даних про платників податку - юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.
Відомості про заявника мають бути вклю
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: N 36 (08.09.2000), Алгоритм створення юридичної фірми, ст. 299, 2000, скачать безплатно
Просмотров: 443 | Загрузок: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно